×

Ludzie zastanawiają się jak można dostać się do tego basenu. Oto gdzie znajduje się wejście

SPA w hotelach czy kurortach o wysokich standardach to nie nowość. Wiele zagranicznych, luksusowych obiektów ma baseny na najwyższych piętrach budynku lub na jego dachu. Jest jednak pewien pomysł basenu, który zadziwia i szokuje wszystkich. Z pewnością ten basen nie będzie atrakcją dla osób z lękiem wysokości!

Już wkrótce na szczycie jednego z najwyższych wieżowców w Londynie, powstanie pierwszy przeźroczysty basen, zapewniający 360-stopniową panoramę na całe miasto – w końcu będzie znajdował się na 55 – piętrze hotelu! Pojemność basenu wynosić będzie blisko 600 tysięcy litrów. Patrząc na wizualizację budynek, jak i sam basen, będzie wyglądać spektakularnie jest jednak jedno „ale”. Jak będzie można się do niego dostać?

boredpanda.com

Ten oryginalny basen został przedstawiony przez brytyjską firmę Compass Pools, która zdradza, że ta atrakcja pozwoli na obserwowanie panoramy Londynu podczas pływania. Osoby korzystające z basenu będą mogły także podziwiać to co dzieje się bezpośrednio pod nimi – to wszystko dzięki szybom wykonanym z lanego akrylu.

Według strony internetowej głównego wykonawcy, Compass Pools, użytkownicy basenu będą mogli dostać się do niego używając spiralnych schodów,znajdujących się w podłodze basenu. Wejście będzie działać podobnie jak system drzwi w łodziach podwodnych, a to pozwoli zachować czysty i spójny design całego projektu, bez potrzeby budowania zewnętrznych schodów.

Druga rzecz, która się nasuwa to słynna angielska pogoda. Czy deszczowy aura nie przeszkodzi projektantom w dopięciu swojego pomysłu i wybudowaniu basenu, który nie będzie miał zadaszenia? Tego dowiemy się za kilka miesięcy. Początek budowy ma ruszyć w 2020 roku.

Jak Ci się podoba ten projekt? Zdecydowałbyś się na skorzystanie z takiej hotelowej atrakcji?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Londyński podniebny basen podzielił bogaczy. To przysłowiowa kość niezgody

Słynny podniebny basen wreszcie został otwarty. Jednak nie jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców londyńskiego kompleksu Embassy Gardens. Mogą się nim cieszyć tylko osoby, które płacą najwyższe czynsze. Jak widać wszędzie są równi i równiejsi… Pływając w chmurach O przezroczystym basenie, rozpiętym między dachami dwóch luksusowych apartamentowców, zrobiło się głośno już trzy lata temu. W 2018 […]

Podniebny basen w Londynie, który wręcz unosi się w powietrzu, już został otwarty

Oto prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wody i pływania. W Londynie, już niebawem, zostanie udostępniony do użytku basen nie z tego świata. Lewitujący basen Embassy Gardens to kompleks apartamentowców oraz biurowców zlokalizowanych w londyńskiej dzielnicy Nine Elms (nieopodal ambasady USA). Co jest niezwykłego w tej inwestycji? Basen! Nie znajduje się w podziemiach budynku, ani na dachu. […]