×
Wirtualna Polska

Przeterminowane mleko wylej na metalowy kosz na śmieci. Zdziała cuda!

Wyczyszczenie kosza na śmieci ze stali nierdzewnej to nie lada wyzwanie. Woda i płyny do czyszczenia często pozostawiają zacieki, które trudno zetrzeć. Jest prosty, domowy trik, dzięki któremu wyczyścisz kosz, używając… mleka.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kosze na śmieci ze stali nierdzewnej najczęściej pojawiają się w naszych łazienkach. Czasem ustawiamy je również w biurach. Za zwyczaj są niewielkie, ale dzięki błyszczącej powierzchni ładnie się prezentują. Podpowiadamy, jak wyczyścić taki kosz, by powierzchnia lśniła jak nigdy wcześniej.

Dlaczego warto czyścić kosz ze stali nierdzewnej mlekiem?

Trik na mycie kosza ze stali nierdzewnej to dobry sposób na wykorzystanie przeterminowanego mleka. To bardzo ważne, że nie musisz marnować świeżego produktu. Zużywasz taki, który już i tak nie nadaje się do spożycia (brzydko pachnie, jest niesmaczne i może spowodować zatrucie pokarmowe). Koszowi na śmieci to nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie, bakterie kwasu mlekowego pomogą go wyczyścić.

Jak wyczyścić kosz? Fot. YouTube/Smart Fox

Jak wyczyścić kosz? Fot. YouTube/Smart Fox

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Sąsiedzi zastanawiali się, po co zakładam to na śmietnik. Teraz robią tak samo

Czego potrzebujesz, żeby wyczyścić kosz mlekiem?

Jak ustaliliśmy, niezbędne do wykonania tego triku jest przeterminowane mleko. Lista rzeczy, które powinieneś przygotować, jest jednak nieco dłuższa. Aby zrobić miksturę do mycia kosza na śmieci ze stali nierdzewnej, potrzebujesz:

  • 300 ml mleka,
  • 1 łyżki soli,
  • 1 łyżeczki płynu do mycia naczyń,
  • 2 łyżeczek sody oczyszczonej.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak przygotować preparat i wyczyścić kosz?

Wszystkie zgromadzone składniki dokładnie wymieszaj w misce lub innym pojemniku. To ważne, by soda oczyszczona i sól były całkowicie rozpuszczone. Gotową mieszankę przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie nanieś preparat na powierzchnię kosza i zacznij wycierać. Szybko zobaczysz, ze na ścierce zostaje sporo brudu. Po dokładnym wytarciu cały kosz będzie lśnił czystością. Co równie ważne, na powierzchni stali nie pozostaną żadne zacieki czy smugi.

Jak wyczyścić kosz? Fot. YouTube/Smart Fox

Jak wyczyścić kosz? Fot. YouTube/Smart Fox

To patent nie tylko na mycie kosza

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ten prosty trik z przeterminowanym mlekiem możesz wykorzystać nie tylko w przypadku kosza na śmieci. Ten prosty preparat dobrze sprawdzi się również do mycia innych domowych sprzętów. Ważne, by były wykonane ze stali nierdzewnej. Właśnie ten materiał najlepiej czyści mieszanka na bazie mleka. Możesz używać jej do wypucowania akcesoriów łazienkowych, zewnętrznej strony czajnika lub garnków, a także pater i innych dekoracji z tego materiału. Może to być również dobry preparat do czyszczenia lodówki INOX i innych sprzętów AGD, które są pokryte tym tworzywem.

Zobacz również: Przyklej podpaskę pod pokrywą śmietnika w łazience. Pozbędziesz się wstydliwego problemu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować