×

10 porad dotyczących ładowania telefonu. Stosując się do nich wydłużysz żywotność baterii

Telefon jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

Niewielu z nas jest sobie w stanie wyobrazić funkcjonowanie bez smartfona. Służy nam do komunikacji z innymi, zapewnia rozrywkę, a w wielu przypadkach również pomaga prowadzić biznes.

Jak więc zadbać o telefon? Jak należy go ładować, by życie naszego urządzenia pozostało w najlepszej kondycji? Przeczytaj poniższe porady, by cieszyć się smartfonem na dłużej.

Zdejmuj futerał podczas ładowania

Folie ochronne i futerały powinny być ściągane na czas ładowania. Bateria rozgrzewa się, a dodatkowa osłona może spowalniać uwalnianie ciepła. Zbyt wysoka temperatura może niekorzystnie wpływać na urządzenie.

Nie ładuj telefonu przez noc

Przeładowanie telefonu skraca życie baterii, a to z reguły dzieje się, gdy zostawiamy urządzenie na noc z wpiętą do prądu ładowarką.

Ładuj telefon odpowiednią ładowarką

Zawsze ładuj telefon ładowarką, która jest w komplecie. Prawie wszystkie smartfony są zaprojektowane, by pasował port microUSB, jednakże ładowarka, która nie jest dopasowana do urządzenia może wpłynąć negatywnie na długość życia baterii oraz samego gadżetu. Sprawdzaj czy napięcie odpowiada oryginalnemu jeśli koniecznie musisz użyć innego adaptera.

Unikaj tanich zamienników ładowarek

Nie ma nic złego w tanich ładowarkach, jednak w większości przypadków pochodzą od nieznanych producentów. Nie są zabezpieczone i nie mają żadnych gwarancji. W ten sposób z łatwością można uszkodzić telefon.

Unikaj kilkakrotnego ładowania

Staraj się ładować telefon przez dłuższą chwilę, by bateria wystarczyła na kilka godzin. Kilkadziesiąt podpięć do ładowania może negatywnie wpłynąć na długość życia baterii.

Szybkie ładowarki nie zawsze są dobrym rozwiązaniem

Taki proces wymaga wysokiego napięcia, a to nie zawsze pozytywnie wpływa na akumulator. Szybki wzrost temperatury bardzo źle wpływa na urządzenie i jego żywotność. Jeśli telefon jest zbyt rozgrzany, wyłącz go i poczekaj, aż ostygnie do temperatury pokojowej.

Unikaj aplikacji zarządzających baterią

Niektóre modele mają aplikacje, które pomagają zarządzać zasilaniem. Jednak te od nieznanych producentów lepiej sobie darować. W rzeczywistości działają odwrotnie, wcale nie optymalizują pracy baterii i jedynie zajmują pamięć.

Staraj się nie używać telefonu podczas ładowania

Pozwól, by bateria naładowała się zanim sięgniesz po telefon. Dzięki temu cały proces będzie znacznie bardziej efektywny. Używając telefonu podczas ładowania wydłużasz ten proces i skracasz życie baterii.

Nie ładuj telefonu do 100%

Staraj się ładować baterię do 80%. W ten sposób unikniesz przeładowania, a życie baterii wydłuży się.

Wybieraj powerbanki z odpowiednim napięciem

Wybieraj sprawdzone powerbanki. Przede wszystkim zwróć uwagę na zabezpieczenia przed wzrostem napięcia, zwarciem, przeciążeniem i przeładowaniem. Takie atesty chronią urządzenie, jego długość życia i dzięki temu unikniesz przegrzania.

Może Cię zainteresować

zamknij