×

10 porad dotyczących ładowania telefonu. Stosując się do nich wydłużysz żywotność baterii

Telefon jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

Niewielu z nas jest sobie w stanie wyobrazić funkcjonowanie bez smartfona. Służy nam do komunikacji z innymi, zapewnia rozrywkę, a w wielu przypadkach również pomaga prowadzić biznes.

Jak więc zadbać o telefon? Jak należy go ładować, by życie naszego urządzenia pozostało w najlepszej kondycji? Przeczytaj poniższe porady, by cieszyć się smartfonem na dłużej.

Zdejmuj futerał podczas ładowania

Folie ochronne i futerały powinny być ściągane na czas ładowania. Bateria rozgrzewa się, a dodatkowa osłona może spowalniać uwalnianie ciepła. Zbyt wysoka temperatura może niekorzystnie wpływać na urządzenie.

Nie ładuj telefonu przez noc

Przeładowanie telefonu skraca życie baterii, a to z reguły dzieje się, gdy zostawiamy urządzenie na noc z wpiętą do prądu ładowarką.

Ładuj telefon odpowiednią ładowarką

Zawsze ładuj telefon ładowarką, która jest w komplecie. Prawie wszystkie smartfony są zaprojektowane, by pasował port microUSB, jednakże ładowarka, która nie jest dopasowana do urządzenia może wpłynąć negatywnie na długość życia baterii oraz samego gadżetu. Sprawdzaj czy napięcie odpowiada oryginalnemu jeśli koniecznie musisz użyć innego adaptera.

Unikaj tanich zamienników ładowarek

Nie ma nic złego w tanich ładowarkach, jednak w większości przypadków pochodzą od nieznanych producentów. Nie są zabezpieczone i nie mają żadnych gwarancji. W ten sposób z łatwością można uszkodzić telefon.

Unikaj kilkakrotnego ładowania

Staraj się ładować telefon przez dłuższą chwilę, by bateria wystarczyła na kilka godzin. Kilkadziesiąt podpięć do ładowania może negatywnie wpłynąć na długość życia baterii.

Szybkie ładowarki nie zawsze są dobrym rozwiązaniem

Taki proces wymaga wysokiego napięcia, a to nie zawsze pozytywnie wpływa na akumulator. Szybki wzrost temperatury bardzo źle wpływa na urządzenie i jego żywotność. Jeśli telefon jest zbyt rozgrzany, wyłącz go i poczekaj, aż ostygnie do temperatury pokojowej.

Unikaj aplikacji zarządzających baterią

Niektóre modele mają aplikacje, które pomagają zarządzać zasilaniem. Jednak te od nieznanych producentów lepiej sobie darować. W rzeczywistości działają odwrotnie, wcale nie optymalizują pracy baterii i jedynie zajmują pamięć.

Staraj się nie używać telefonu podczas ładowania

Pozwól, by bateria naładowała się zanim sięgniesz po telefon. Dzięki temu cały proces będzie znacznie bardziej efektywny. Używając telefonu podczas ładowania wydłużasz ten proces i skracasz życie baterii.

Nie ładuj telefonu do 100%

Staraj się ładować baterię do 80%. W ten sposób unikniesz przeładowania, a życie baterii wydłuży się.

Wybieraj powerbanki z odpowiednim napięciem

Wybieraj sprawdzone powerbanki. Przede wszystkim zwróć uwagę na zabezpieczenia przed wzrostem napięcia, zwarciem, przeciążeniem i przeładowaniem. Takie atesty chronią urządzenie, jego długość życia i dzięki temu unikniesz przegrzania.

 

Wybrane dla Ciebie

23 triki, które każdy entuzjasta napojów alkoholowych powinien znać. Zmienią oblicze każdej imprezy

Wszyscy lubimy się napić od czasu do czasu i nie ma w tym nic złego. W zasadzie każda okazja jest dobra, dlatego przygotowaliśmy 23 wskazówki, które pomogą Wam stać się gospodarzem idealnym, albo po prostu uratują sytuację, które wydaje się beznadziejna. Któż z nas nie mógł otworzyć wina, bo w pobliżu nie było korkociągu?! 1. […]

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. Niszczą ubrania i pralkę!

Pranie to typowa czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Mimo, że w dzisiejszych czasach wydaje się tak banalnie łatwe, to często można spotkać się z nieprawidłowym użytkowaniem pralki. Okazuje się, że czasami nie wystarczy wrzucenie ubrań do maszyny, nasypanie proszku i wciśnięcia guzika „start”. Oto najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. #1 Zamki Zostawianie niezasuniętego […]

20 pomysłowych trików sprawdzonych przez rodziców. Bezpieczne, szczęśliwe i zadowolone dziecko

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nagle jesteś odpowiedzialny za zupełnie nowe życie, nad którego bezpieczeństwem i samopoczuciem musisz nieustannie czuwać. Czasem wydaje się, że dziecko absolutnie nie chce z nami współpracować. Robi wszystko co niebezpieczne i może mu zaszkodzić. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc innych rodziców, którzy w pomysłowy sposób rozwiązują typowe problemy. Ci […]

13 ogrodowych trików, które uczynią z Ciebie prawdziwego mistrza swoich grządek i rabatek

Aby praca w ogrodzie była łatwiejsza i przyjemniejsza, warto sobie trochę w tym pomóc. Dzięki prostym trikom sprawnie posadzisz rośliny, usuniesz mszyce oraz nawodnisz grządki. 1. Miarka z łopaty Nasiona roślin i warzyw należy siać w określonej odległości od siebie. Aby podczas pracy nie posługiwać się ciągle centymetrem, zrób miarkę z łopaty. Narysuj na trzonku […]

6 porad, dzięki którym bez problemu wyhodujesz borówkę w swoim ogródku. To prostsze niż myślisz

Borówki to bardzo smaczne i zdrowe owoce. Można je jeść na surowo, dodawać do ciast, tworzyć koktajle lub soki. Mają również wiele korzyści zdrowotnych, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy. zapobiegają gromadzeniu się cholesterolu we krwi chronią funkcje mózgu i dzięki wysokiemu poziomowi przeciwutleniaczy redukują problemy z pamięcią mają mało kalorii i są bogatym […]

30 najlepszych trików, odkrytych w tym roku. Sprawdzone „na własnej skórze”!

Czasami zwykłe rzeczy mogą zostać wykorzystane w najbardziej nieoczekiwany sposób. Znajomość takich rozwiązań z pewnością uczyni Twoje życie łatwiejszym. Oto 30 przedmiotów, których sposób wykorzystania może Cię zdumieć 1. Zamień łóżeczko dla dziecka w niepowtarzalne, wielofunkcyjne biurko 2. Chcesz robić zdjęcia swoim telefonem pod wodą? Umieść go w woreczku strunowym i do dzieła! 3. Umieść […]