×
Wirtualna Polska

Przez ten błąd pralka psuje się szybciej. Wiele osób o tym zapomina

Pralka to obowiązkowe urządzenie w każdym domu. Bez niej nie wyobrażamy sobie życia. Do tego, aby działała przez lata, potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Podpowiadamy, jak wyczyścić pralkę, aby nie doszło do jej uszkodzenia i wizyty w serwisie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Resztki detergentów pozostające w pralce nie tylko są nieprzyjemnym osadem. Mogą też wpłynąć na awaryjność pralki. Dlatego należy obowiązkowo myć ją regularnie. Podpowiadamy, jak to skutecznie zrobić domowymi sposobami.

Jak wyczyścić pralkę?

Z pralki korzystamy mechaniczne. Sortujemy ubrania według kolorów, wsypujemy proszek, płyn do płukania i wybieramy program. Proste prawda? Jednak w tym procesie nie można zapominać o jednym – o konserwacji pralki! Inaczej zbierający się w niej osad doprowadzi w efekcie do jej uszkodzenia! A serwis lub kupno nowej to duży koszt. Dlatego pamiętaj, aby regularnie czyścić pralkę. Mamy na to prosty i domowy sposób, który zabezpieczy ją przed uszkodzeniem. Uchronisz też tym swoje ubrania od zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu.

jak wyczyścić pralkę, fot. Unsplash

jak wyczyścić pralkę, fot. Unsplash

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Zwykła pralka też wysuszy Twoje ubrania. Wystarczy znać ten mały trik!

Czyszczenie pralki – wykorzystaj ten patent!

Patent, który często stosujemy, to wybranie programu na pustym bębnie. Zadbasz w tym o czystość pralki w środku. Zdarza nam się też wykorzystywać do czyszczenia pralki octu. Wystarczy, że wlejesz jego niewielką ilość do pralki i włączysz program piorący. Ten trik jest skuteczny i doskonale radzi sobie z pleśnią – jednak nie stosuj go zbyt często. Ocet może zniszczyć delikatne elementy pralki, plastikowe i gumowe. Co więcej, nowoczesne pralki często mają dodany specjalny program do czyszczenia. Wystarczy – jeśli taką masz – włączyć go i pralka sama się oczyści.

jak wyczyścić pralkę, fot. Unsplash

jak wyczyścić pralkę, fot. Unsplash

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wyczyść szufladkę pralki cytryną

Nie tylko bęben jest ważny, ale też szufladka na płyn i proszek do prania. To właśnie tam zalega wiele osadu z detergentów. Dlatego należy ją czyścić. Mamy dla Ciebie przepis na pozbycie się osadu. Potrzebny będzie Ci sok z 2 cytryn i 1/2 szklanki octu oraz szklanka wody.

Przepis na domowy sposób na czyszczenie pralki:

  • Przygotuj roztwór.
  • Zatkaj zlew.
  • Wyjmij szufladkę z pralki i włóż ją do zlewu.
  • Polej roztworem wszystkie elementy szufladki.
  • Zostaw je w zlewie do namoczenia na 10 minut.
  • Wyszoruj je dokładnie szczoteczką, a następnie spłucz wodą.
  • Przy zapchanej przegródce – przeczyść ją czyścikiem do małych butelek.
  • Zabieg powtarzaj co 2 miesiące.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Jak suszyć pranie, kiedy na zewnątrz pada? Każda pralka ma tę ukrytą funkcję!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować