×

Londyński podniebny basen podzielił bogaczy. To przysłowiowa kość niezgody

Słynny podniebny basen wreszcie został otwarty. Jednak nie jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców londyńskiego kompleksu Embassy Gardens. Mogą się nim cieszyć tylko osoby, które płacą najwyższe czynsze. Jak widać wszędzie są równi i równiejsi…

embassygardens/instagram

Pływając w chmurach

O przezroczystym basenie, rozpiętym między dachami dwóch luksusowych apartamentowców, zrobiło się głośno już trzy lata temu. W 2018 roku miał zostać oddany do użytku. Jednak plany się zmieniły i ostatecznie efektowny basen otwarto dopiero na początku czerwca 2021 roku. Prezentuje się naprawdę spektakularnie! Zawisł 35 metrów nad ziemią i wypełnia go 148 tys. litrów wody. Osoby, które w nim pływają wyglądają jakby unosiły się w powietrzu.

Podniebny basen w Londynie, który wręcz unosi się w powietrzu, już został otwarty

genialne

Basenowa segregacja

Basen łączy dwie wieże apartamentowców Embassy Gardens (londyńska dzielnica Nine Elms). Jednak nie jest dostępny dla wszystkich mieszkańców tego ekskluzywnego kompleksu. Kąpielą mogą cieszyć się tylko te osoby, które zajmują mieszkania premium i płacą najwyższe czynsze. Wyłącznie dla nich przeznaczone jest także zaplecze SPA, prywatne kino, siłownia i strefa coworkingowa. Z tym atrakcji można korzystać na dachu jednego z budynków.

embassygardens/instagram

Drzwi dla bogatej biedoty

To jednak nie koniec! Mieszkańcy tańszych apartamentów zostali zmuszeni do używania osobnych drzwi wejściowych, które szybko zyskały miano „drzwi dla biednych”. Co ciekawe nawet za opłatą nie mogą schłodzić się w podniebnym basenie. A wiele osób codziennie widzi go z okien swoich tańszych mieszkań.

embassygardens/instagram

Dla wybrańców

Swoją drogą ci zamożni ludzie muszą czuć się trochę nieswojo, iż są segregowani na tych bogatych i bajecznie bogatych. Jak się okazuje wydając ok. 3 mln PLN na najtańsze mieszkanie nie można mieć gwarancji, że będzie się korzystało z wszystkich atrakcji swojego apartamentowca.

embassygardens/instagram

Taka przyjemność tylko dla prawdziwych krezusów

Uważasz, że segregacja bogaczy jest w porządku czy jednak nie powinno się robić takich rzeczy?

13 skutecznych metod na schłodzenie ciała w upalny dzień. Na głowę biją baseny ogrodowe

genialne
Źródła: noizz.pl

Może Cię zainteresować

zamknij