×

Przy odkurzaczu trzymam rolkę po papierze. Dzięki niej sprzątam szybciej i dokładniej

Zastosuj trik z rolkami po papierze toaletowym i przekonaj się, że będziesz w stanie odkurzyć każdą szczelinę. Dzięki temu sprzątanie stanie się łatwiejsze.

W domu jest mnóstwo zakamarków, które jest bardzo trudno porządnie wysprzątać. Zaliczają się do nich zwłaszcza szczeliny w futrynach okien, żaluzje, kratki wentylacyjne, listy przypodłogowe czy też inne trudno dostępne miejsca. Oczywiście najłatwiej jest usunąć z nich zanieczyszczenia za pomocą odkurzacza.

Jak wykorzystać rolki po papierze toaletowymi do sprzątania?

Końcówki dołączone do odkurzacza są twarde i nie dopasowują się do czyszczonych elementów. Niestety za ich pomocą trudno usunąć cały brud oraz pyłek, który gromadzi się w wąskich rowkach tworzących futryny. Wówczas niezastąpione okazują się rolki po papierze toaletowym. Jedną z nich nałóż na rurę odkurzacza i przystąp do czyszczenia. Miękki karton niezwykle łatwo dopasuje się do kształtu rowków, a także pozwoli odkurzaczowi skutecznie wyssać z nich kurz.

 

Jak odkurzyć trudno dostępne miejsca?

Są takie przestrzenie, gdzie trudno jest się dostać za pomocą którejkolwiek końcówki odkurzacza. Dlatego możesz szybko zrobić swoją elastyczną i dłuższą końcówkę. Weź garść plastikowych słomek i złącz je razem za pomocą taśmy samoprzylepnej. Następnie cały pęk słomek włóż do końcówki odkurzacza, która jest ścięta pod ukosem. Dzięki takiej konstrukcji bez trudu odkurzysz nawet najbardziej wymagające miejsca (np. kaloryfer czy żyrandole).

trik z rolkami po papierze toaletowym
Trik z rolkami po papierze toaletowym, fot. Freepik

Jak odkurzyć książki?

W domu najwięcej kurzu zbiera się na książkach. Jeżeli masz pokaźną biblioteczkę, to z czasem coraz trudniej jest ją utrzymać w czystości. Kurzu możesz pozbyć się na 3 sposoby:

  • weź miotełkę do kurzu, której włókna wykonano z tkaniny antystatycznej (dzięki temu wyłapie kurz i nie doprowadzi do jego rozprzestrzeniania się po pokoju),
  • wykorzystaj małą szczotkę odkurzacza z miękkim włosiem,
  • postaw na odkurzacz ręczny, który jest bardzo wygodny.

Dodaję do wiaderka 3 łyżki tej substancji, a na panelach nie robią się smugi

Może Cię zainteresować

zamknij