×
Wirtualna Polska

Przy umywalce w hotelu masz szklanki? Nikt Ci o nich tego nie powie…

Nocując w hotelach, cieszymy się z ich szerokiej oferty oraz dobrze wyposażonych pokoi. Szklanki w pokoju hotelowym, czy w łazience, to już właściwie standard. Jednak miej na uwadze, że wiele osób przestrzega przed używaniem ich. Nie wolno z nich niczego pić!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Szklanki w pokoju hotelowym są nie tylko na stolikach, ale też czasami są w łazience. Trzymanie w nich szczoteczki do zębów nie jest zalecane, jeżeli wcześniej nie umyjesz dobrze szklanek, czy ich nie zdezynfekujesz. Może się bowiem okazać, że naczynia były myte, ale niekoniecznie w zmywarce czy w wyparzarce do naczyń. Mogły być przetarte tylko produktem do mebli, nadającym połysk.

Brudna szklanka w hotelu

Jeśli chcesz używać kubków i szklanek z pokoju hotelowego, to najpierw po prostu je zdezynfekuj. Jeżeli w pokoju znajduje się czajnik, zagotuj wodę i wyparz je wrzątkiem. Przedtem możesz je umyć nawet zwykłym mydłem hotelowym. Nie musisz mieć do tego specjalnego płynu do naczyń. Jeżeli naprawdę Ci zależy na czystych szklankach, możesz oczywiście kupić gąbkę do naczyń i płyn do mycia naczyń w pobliskim sklepie, lub po prostu zabierać te rzeczy ze sobą w każdą podróż. Niektórzy zabierają swój ulubiony kubek na wyjazdy służbowe, czy prywatne.

Przeczytaj również: Zawsze wstawiaj walizki do wanny zaraz po wejściu do pokoju hotelowego!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Szklanki w hotelu fot. genialne.pl

Szklanki w hotelu fot. genialne.pl

Użyj szklanki w hotelu jako alarmu

Szklanka w hotelu może przydać się jeszcze do jednej rzeczy. Zrobisz z niej swój własny system alarmowy. Wystarczy nasunąć na klamkę szklankę, a na niej ustawić drugą. Wtedy, jeśli ktoś będzie próbował wejść do pokoju, szklanki spadną. Hałas, jaki zrobią, wystarczy, aby Cię obudzić, a ewentualnego włamywacza wystraszyć.

Szklanki w pokoju hotelowym Fot. Genialne

Szklanki w pokoju hotelowym Fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Użyj kubka, czy szklanki jako głośnika

Kubek wzmocni dźwięk telefonu Wystarczy, że smartfona do niego wstawisz. Możesz więc słuchać swojej ulubionej muzyki bez głośników do telefonu w każdych warunkach. Ten trik wykorzystuje wiele osób.

Brudne piloty od telewizora

W pokoju hotelowym najbrudniejsze jednak nie są szklanki, a pilot od telewizora, czy telefon hotelowy. Po wejściu do pokoju hotelowego warto więc je przetrzeć, czy zdezynfekować.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też: 17 hotelowych pokoi, które u swoich wakacyjnych gości wywołały większe ciśnienie niż deadline w pracy

 

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować