×

10 babcinych sposobów na przyciąganie pieniędzy. Dzięki nim szybko się wzbogacisz!

Każda babcia chce dla swoich bliskich jak najlepiej, dlatego też często nasze mamy czy mamy naszych mam dzielą się swoimi mądrościami. Nie od dziś wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają, ale jednak lepiej je mieć niż płakać z ich braku. Czy jest jakiś sposób żeby szybko się wzbogacić? Okazuję się, że tak! Najlepiej o tym wiedzą babcie, które swoimi sposobami na duży majątek dzielą się od pokoleń!

#1 Przesąd #1 – Torebka na podłodze

Wielokrotnie słyszałam od swojej babci, że nie należy kłaść swojej torebki na ziemi i że to przynosi tylko nieszczęście. W jaki sposób? Podobno umieszczenie torebki z portfelem na podłodze, sprawia, że pieniądze od nas „uciekają”.

#2 Przesąd #2 – Łuska z karpia

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia dlatego dobrze jest zapamiętać ten przesąd! Po wigilijnej wieczerzy warto zadbać by każdy ze zgromadzonych gości dostał łuskę z karpia. Umieszczenie jej w portfelu ma zapewnić bogactwo i ochronę przed kradzieżą majątku przez cały rok.

Przesąd #3 – „Dmuchanie” na pieniądze

Podobno gdy znajdziemy na ziemi pieniądze powinniśmy na nie chuchnąć, dzięki czemu rozmnożymy majątek i powielimy szczęście. Dmuchamy nie tylko na znalezione pieniądze, ale także na kości do gry czy kupon z loterii.

Przesąd #4 – Buty na stole

O tym, że obuwie pozostawione na stole (nawet to nowe, jeszcze w pudełku) wróży same złe rzeczy. Nie dość, że mogą one przyczynić się do kłótni to jeszcze do bankructwa! Lepiej żeby nie pokłócić się o pieniądze…

Przesąd #5 – Grosik na szczęście

Jeśli chcesz podarować komuś nowy portfel, w jego wnętrzu powinno znajdować się kilka złotych grosików. Dając bliskiej osobie portmonetkę bez monet możemy skazać go na bankructwo! W Chinach istnieje zwyczaj obdarowywania bliskich złotymi monetami z czerwoną wstążeczką – podobno mają one zapewnić majątek.

Przesąd #6 – Zielone świece

Zielony i złoty to kolor pieniędzy dlatego też warto zaopatrzyć się w świeczki w tym kolorze. Palenie ich ma sprawić, że pieniądze będą do nas przybywać, jednak ważne aby wiedzieć kiedy je zapalić. Najlepiej użyć ich po przesileniu, kiedy to Słońce na nowo się odrodzi.

Przesąd #7 – Mycie rąk

W pierwszy dzień Nowego Roku należy dokładnie umyć dłonie w misce wypełnioną wodą z monetami. Taki rytuał ma sprawić, że w Nowy Rok wkroczymy z dobrą energią, a siła przyciągania sprawi, że będziemy mieć pieniądze przez kolejne 12 miesięcy.

Przesąd #8 – Pożyczanie pieniędzy

Według naszych przodków nie należy pożyczać pieniędzy w Sylwestra, Nowy Rok czy Boże Narodzenie. Ma to związek z przesileniem zimowym oraz krótszym dniem. Dawniej uważano, że Słońce oraz Księżyc mają wpływ na ekonomię.

Przesąd #9 – Stary portfel

Jeśli nasza portmonetka jest stara, brudna, podrapana lub zniszczona, lepiej ją wymienić. Pieniądze nie lubią przebywać w takich portfelach, a to oznacza że nie będą przyciągane. Jeśli w Twoim portfelu pojawiły się jakieś dziury, szybko je zaszyj, najlepiej używając to tego złotej nitki.

Przesąd #10 – Koci wąs

Koty (zwłaszcza te czarne) to symbol wielu zabobonów i oczywiście magii! Okazuje się, że koci wąs czyli tzw. wibrys, może pomóc nam w przyciąganiu gotówki. Jeśli Twój kot zgubił wąsa, należy go umieścić w portfelu. Pamiętaj jednak, że nie powinno się pozbawiać kota jego wąsów, które służą zwierzęciu do badania świata zewnętrznego. Okradanie kota z wibrysów może przynieść odwrotny skutek!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować