×

14 trików z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, które ułatwią niektóre czynności

Czasami niektóre przedmioty używane na co dzień mogą mieć nieco inne zastosowania.

Dzięki temu zaoszczędzimy trochę pieniędzy na kupowaniu kolejnych „niezbędnych” gadżetów, a problem zostanie rozwiązany bez wysiłku.

Zobaczcie z czym możecie się uporać za pomocą rzeczy, które z pewnością macie gdzieś w szufladzie.

Zmechacone swetry

Warm and Fuzzy

W zależności od materiału, wystarczy szorstka stroną gąbki do mycia naczyń, by pozbyć się nieestetycznego puchu ze swetra. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się stara maszynka do golenia.

Szybsze kiełkowanie roślin

sprout

By roślina szybciej wykiełkowała, warto potrzeć ziarenka o kawałek papieru ściernego o drobnych oczkach. W ten sposób woda szybciej wsiąknie w nasionka.

Pokrowiec na ubranie

Good Housekeeping

Jeśli boisz się o przechowywanie lub przewożenie ubrań, ten problem zaraz będziesz mieć z głowy. Wcale nie potrzebujesz pokrowców, wystarczy poszewka na poduszkę. Warto również przechowywać koce i inne rzadko używane akcesoria w ten sposób.

Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów

charcoal

Tutaj doskonale sprawdzi się kawałek węgla drzewnego. Pozostawiony w lodówce lub szufladzie zaabsorbuje wilgoć i nieprzyjemny zapach.

Napraw zamek

Zipper

Zepsuty lub zacinający się zamek błyskawiczny z łatwością naprawisz wcierając w niego odrobinę mydła lub świecy.

Zmiękczanie pędzli

My paint brushes!

Po malowaniu zapomniałeś wymyć pędzle i zaschnięta farba sprawiła, że są zupełnie bezużyteczne? Żaden problem. Zaschnięty pędzel namocz 30 minut w ciepłym occie, a z pewnością unikniesz wizyty w sklepie dla majsterkowiczów, by kupić nowy.

Dodaj klucz

staple remover to open key ring

Rozciągnięcie kółeczka do kluczy czasami okazuje nie lada wyzwaniem. Rozszywacz okazuje się całkiem użyteczny w nakładaniu nowego klucza.

Ostrzenie nożyczek

Sew Sew Easy

Nożyczki bez problemu naostrzysz przecinając nimi folię aluminiową.

Zapinanie bransoletki

The Fashion Spot

Wiele z pań ma problemy z samodzielnym zapięciem bransoletki. Na to również mamy rozwiązanie. Wystarczy rozgiąć spinacz, wsunąć jeden jego koniec w oczka i przytrzymać jedną ręką. Teraz drugą ręką spokojnie możemy zapiąć ozdobę.

Lśniące chromowane powierzchnie

Laura Moss

Użyj wosku samochodowego do chromowanych części w domu, a będą lśnić jak nowe.

Otwieranie upartego słoika


Free From G

Gumowe rękawiczki sprawdzą się doskonale, gdy mamy problemy z otwarciem słoika. Zapobiegną ślizganiu się rąk, a chwyt będzie pewniejszy.

Okna bez smug


Curbly

By podczas mycia okien nie pozostawiać smug, użyj filtrów do kawy.

Zacieki z wody w drewnie


Lifehacker

Drewniane powierzchnie często wyglądają nieestetycznie, gdy po postawieniu szklanki z wodą zostają białe smugi. Polerując drewno majonezem z pewnością szybko się ich pozbędziesz.

Łatwe używanie śrubokrętu


Lifehacker

By z łatwością wkręcić i wykręcić śruby, wsadź gumkę pod śrubokręt. Narzędzie nie będzie się obracać, a śruba pozostanie na miejscu.

Może Cię zainteresować