×
Wirtualna Polska

Przyjrzyj się drzwiom swojej pralki i znajdź taki haczyk. Dzięki niemu brzydki zapach zniknie

Haczyk przy pralce to niezawodny sposób na to, aby jeszcze lepiej zadbać o to ważne urządzenie. Dzięki temu gadżetowi pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wiadomo, pralka to sprzęt niezbędny. Chyba nikt nie jest w stanie obejść się bez niej. Jednak o to urządzenie trzeba właściwie dbać. W przeciwnym razie zacznie ulegać awariom, a ubrania mogą nagle dziwne pachnieć lub pozostać niedoprane. Wrogiem bębna jest pleśń, która może się w nim rozwijać. A wszystko za sprawą nadmiernej wilgoci.

W czym może pomóc tajemny haczyk przy drzwiczkach?

Jak się okazuje, niektóre domowe sprzęty mają zamontowane dodatkowe gadżety, które zdecydowanie ułatwiają ich użytkowanie. Dotyczy to także pralek. Przy blokadzie drzwiczek znajduje się dość nietypowa rzecz. To wysuwany haczyk. Koniecznie sprawdź, czy twoja pralka posiada ten gadżet. Niestety nie wszystkie modele są wyposażone w ten pomocny haczyk. Do czego on służy? Po jego rozłożeniu drzwiczki nie zamkną się całkowicie. Dzięki temu do niepracującej pralki ciągle będzie dochodziło powietrze. Swobodnie dostanie się do bębna, a to najlepsza wentylacja. Dzięki temu wnętrze pralki będzie mogło dobrze wyschnąć i przestanie gromadzić się w nim wilgoć. Jak wiadomo — brak wilgoci to brak pleśni czy grzybów. Co więcej, prawidłowa cyrkulacja powietrza sprawi, że w bębnie nie powstanie nieprzyjemny zapach, którym lubi nasiąkać pranie.

haczyk przy pralce, fot. gettyimages

haczyk przy pralce, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz też: Zwykła pralka też wysuszy twoje ubrania. Wystarczy znać ten mały trik

Dlaczego pralka pierze dłużej niż powinna?

Oczywiście pralki potrafią sprawiać wiele problemów. Jednym z nich jest wydłużony czas pracy. Czy wiesz, czemu tak się dzieje? Jednym z powodów może być niewłaściwe dozowanie detergentów. Ten błąd popełnia wiele osób. Nieprawdą jest, że dzięki większej ilości proszku ubrania lepiej się dopiorą. Aby z ubrań zostały usunięte zanieczyszczenia, to bluzki czy spodnie muszą uderzać o ścianki bębna. Jeżeli przesadzisz z detergentami, to w pralce powstanie za dużo piany. Ostatecznie odzież będzie ślizgała się po bębnie, a czas prania znacznie się wydłuży. Wszystko dlatego, że pralka będzie musiała uruchomić kolejne płukanie, żeby pozbyć się detergentu.

haczyk przy pralce, fot. gettyimages

haczyk przy pralce, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz też: Jak suszyć pranie, kiedy na zewnątrz pada? Każda pralka ma tę ukrytą funkcję!

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Skuteczne metody na nieprzyjemne zapachy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować