Kategorie LajfhakiOrganizacjaSprzątanie

Domowe pułapki na insekty. W kilka chwil pozbędziesz się robactwa

Wypędzenie szkodników z domu często wiążę się z używaniem toksycznych pestycydów i środków o nieprzyjemnych zapachach. Nikt z nas nie chce się truć, jednak jak wypędzić robaki z przytulnych czterech kątów? Istnieje wiele naturalnych metod, które pomogą Ci rozprawić się z insektami!

Pułapki na insekty – oto 8 najlepszych i sprawdzonych z nich!

#1 Muszki owocówki

pułapka na muszki owocówki
instagram.com/izatyna

Kiedy muszki pojawią się w domu możesz mieć problem żeby szybko się ich pozbyć. Są one małe, irytujące i szybko się rozmnażają. Przyciąga ich słodki zapach gnijących owoców i resztek jedzenia. Aby się ich pozbyć do szklanego słoika wlej pół szklanki octu jabłkowego, odrobinę płynu do mycia naczyń oraz niewielkie kawałki dojrzałych owoców. Na słoiku umocuj folię i wykałaczką zrób w niej niewielkie dziurki, takie aby muchy mogły przez nie przejść.

#2 Karaluchy

pułapki na insekty - karaluchy
instagram.com/lenaja.mi

Widok karaluchów w domu to nic przyjemnego, jednak te szkodniki najczęściej pojawiają się gdy poszukują pokarmu, dlatego uważaj na pozostawianie resztek jedzenia i picia „na widoku”. Jeśli jednak schowanie jedzenia do szafek nie wystarcza, warto przygotować pułapkę. Plastikową butelkę przetnij na 3/4 jej wysokości. Następnie górną część umieść w dolnej części, węższą częścią do dołu. Przymocuj obydwie części za pomocą taśmy, nalej trochę wody i umieść pułapkę tam gdzie regularnie pojawiają się karaluchy. Uda im się wejść do butelki jednak będą miały problem aby się z niej wydostać.

#3 Muchy

pułapki na insekty - mucha
instagram.com/gina_deep

Te latające insekty nienawidzą zapachu lawendy, dlatego warto wziąć gąbkę lub małą szmatkę i dodać na nią dużą ilość tego olejku. Następnie włóż go do słoika i pozostaw w wybranym pomieszczeniu. Możesz również stworzyć spray – dodaj około 30 kropli oleju do małej butelki a następnie dodaj odrobinę wody. Dobrze wymieszaj i rozpyl miksturę w powietrzy.

#4 Komary

pułapki na insekty  - komary
instagram.com/asiekgie

Olejki eteryczne z trawy cytrynowej są dobrymi środkami odstraszającymi komary, dlatego też warto użyć świec zapachowych lub samemu zrobić aromatyczny odstraszacz. Możesz też spróbować innej metody – stop olej kokosowy, dodaj kilka kropel olejku cytrynowego i dobrze wymieszaj. Zaczekaj, aż zacznie twardnieć, a następnie nałóż miksturę na skórę. Pamiętaj, że nigdy nie należy nakładać na skórę nierozcieńczonego olejku eterycznego!

#5 Mrówki

pułapki na insekty  - mrówki
instagram.com/luke__s

Wymieszaj jedną łyżeczkę alkoholu, jedną łyżeczkę płynu do mycia naczyń oraz jedną szklankę wody, a następnie wlej ją do małej butelki. Wstrząśnij a po chwili spryskaj miejsca gdzie najczęściej widzisz mrówki.

#6 Pająki

pułapki na insekty - pająki
instagram.com/zembina_pierwotna

Pająki nie znoszą zapachu drzewa herbacianego, dlatego warto użyć oleju o tym zapachu. Zmierzaj pół kubka wody oraz pół kubka octu winnego, a następnie dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Spryskaj kąty swojego mieszkania oraz wszystkie miejsca w których widziałeś pająki – to powinno skutecznie je odstraszyć.

#7 Pluskwy

pułapki na insekty - pluskwy
polki.pl

Dodaj około 10 kropli olejku eukaliptusowego do szklanki wody, dobrze wstrząśnij i wlej do butelki. Spryskaj materac i ubrania na swoim łóżku, aby odstraszyć pluskwy. Jeśli często jesteś w podróży dobrym pomysłem jest również spakowanie olejku eukaliptusowego do bagażu. Umieść kilka kropli na chusteczce i wyczyść łóżko w pokoju hotelowym.

#8 Osy

via GIPHY

Przetnij butelkę na 3/4 jej wysokości, następnie odwróć górną część do góry nogami i umieść ją w dolnej części butelki. Zanim jednak to zrobisz do dolnej części umieść coś słodkiego np. miód (łyżeczka powinna starczyć), dodaj cukier i zalej całość ciepłą wodą. Usuń zakrętkę z górnej części i mocno wciśnij jedną część butelki w drugą. Pamiętaj żeby wymieniać pułapkę gdy tylko będzie w niej dużo insektów.

Źródło: genial.guru | Fotografie: anotherlongwalk.com, pestsolutionsnw.com