×

Mężczyzna przemienił stare obserwatorium. Teraz wygląda jak kolosalny droid z Gwiezdnych Wojen

W odległej galaktyce… na pewno każdy zagorzały fan „Gwiezdnych Wojen” dobrze zna te słowa. Hubert Zitt, profesor z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zweibrücken, z pewnością należy do grona miłośników całej serii galaktycznych przygód.

Mężczyzna wraz ze swoim niewielkim zespołem postanowił stworzyć coś niebywałego

facebook.com

Profesor miał dość nudnego wyglądu obserwatorium i przy pomocy swoich współpracowników zdecydował się przetransformować je w ogromnego R2-D2!

Mężczyzna skończył swój projekt we wrześniu poprzedniego roku, ale dopiero od niedawna laboratorium zyskuję coraz większą sławę.

facebook.com

Fani z całego świata zwrócili uwagę na nietypowy pomysł i oczywiście zachwycili się gigantycznym R2-D2 – najbardziej znanym fanem przebudowanego obserwatorium okazał się Mark Hamill czyli odtwórca roli Luke’a Skywakera, który nawet zatweetował o metamorfozie fasady obserwatorium!

twitter.com

facebook.com

To jednak nie jest pierwszy przypadek gdy fani „Gwiezdnych Wojen” zdecydowali się na metamorfozę budynku

facebook.com

Projekt niemieckiego profesora i jego zespołu jest fenomenalny, jednak już w 2010 roku, w Minnesocie, powstało identyczne obserwatorium, które również zostało przemalowane w barwy słynnego droida.

boredpanda.com

Dr Hubert Zitt jest znany nie tylko z zamiłowania i wiedzy na temat Gwiezdnych Wojen i Star Treka

Karierę rozpoczął w elektrotechnice i to właśnie w tej dziedzinie uzyskał doktorat. Obecnie jest profesorem Nauk Stosowanych jednak, gdy nie wykłada, każdą wolną chwilę spędza na rozpowszechnianiu wiedzy na temat swoich ulubionych postaci i popkulturze science fiction.

picgra.com

Mężczyzna jest również twórcą przedmowy książki „Star Trek w Niemczech”, a od 2008 roku stał się również stałym gościem na Uniwersytecie w Teksasie, gdzie wykłada wiedzę na temat „Fizyki Star Treka”!

deskgram.net

Jak Ci się podoba pomysł przemiany obserwatorium w słynnego droida R2-D2?

facebook.com
facebook.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.