×

Selfie nie zawsze oznacza samozachwyt! Dzięki tym trikom zrozumiesz zachowanie znajomych

W dzisiejszych czasach brak pewności siebie to jeden z największych błędów, którzy sami sobie możemy robić. Unikając kontaktu wzrokowego, rozmów z innymi ludźmi oraz spotkań ze znajomymi, krzywdzimy sami siebie i sprawiamy wrażenie, że obce osoby odbierają nas jako dziwaków. Pewność siebie wpływa na nasz wizerunek, poziom zadowolenia z życia oraz stabilność emocjonalną. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wiele osób czuje się źle w swojej skórze.

Social media pomagają w kontakcie z innymi osobami, ale sprawiają, że nieco się oddalamy od osób, z którymi moglibyśmy mieć kontakt w rzeczywistości. Oto 9 oznak, które według psychologów, świadczą o tym, że jesteś niestabilny emocjonalnie. Być może któryś z Twoich znajomych potrzebuje pomocy.

#1 Wątpliwości na temat swojego wyglądu

Możesz być zaskoczony, ale nawet najbardziej atrakcyjni ludzie często mają wątpliwości na temat swojego wyglądu. Ale jest to naturalne, ponieważ nigdy nie możesz mieć 100% pewności, że cały czas wyglądasz perfekcyjnie. Każdy z nas jest tylko człowiekiem i może mieć gorszy dzień i zły nastrój, a przecież to również wpływa na to jak wyglądamy. Zawsze spróbuj znaleźć zalety swojego wyglądu, dzięki czemu poczujesz się pewniej.

#2 Reakcje na odmowę

Nikt nie lubi usłyszeć słów sprzeciwu, ale w życiu na pewno nie raz usłyszymy i poczujemy, że ktoś odrzuca nasze pomysły. Nawet jeśli ktoś nie miał zamiaru nas obrazić, możemy odebrać, że robi to specjalnie. Wysłuchanie negatywnej reakcji na twoje pomysły może zaszkodzić twojemu poczuciu własnej wartości, szczególnie jeśli zmagasz się z budowaniem swojej pewności siebie. Pamiętaj jednak, że inne osoby, również mogą spotykać się z takimi sytuacjami i na pewno zdarza się, że to Ty jesteś osobą, która odrzuca cudze pomysły. Postaraj się zrozumieć co mogą czuć inni w takich sytuacjach i dowiesz się, że nie jesteś sam.

#3 Chęć bycia popularnym

Wiele osób chciałoby zyskać popularność i dzielić się przeżyciami z innymi. Wszystko zależy od tego czego tak naprawdę pragniesz. Jeśli masz jednego prawdziwego przyjaciela lub grupę znajomych, z którymi możesz podzielić się tym co czujesz i tym co Cię trapi, to nie powinieneś czuć się źle, gdy ktoś jest bardziej znany niż Ty. Jednak z racji tego, że żyjemy w XXI wieku, internet stał się częścią naszego codziennego życia. Właście dlatego wiele osób chce zyskać popularność na portalach online. Jeśli zależy Ci tylko na wyświetleniach i polubieniach Twoich zdjęć i filmów, zastanów się czy to na pewno są wartości, które potrafią Cię uszczęśliwić. Jeśli nie spróbuj poszukać odpowiedniego rozwiązania lub umów się na spotkanie z terapeutą.

#4 Dbanie o opinie innych

Jeśli nieustannie zastanawiasz się, co ludzie powiedzą o tym, co robisz, mówisz lub jak się ubierasz, to mówisz wiedzieć, że wielu ludzi tak naprawdę nie interesuje to co na siebie założysz lub jak spędzasz swój czas wolny. Wszyscy boimy się negatywnej reakcji na słowa i działania innych, lecz ludzie na ogół nie martwią się Twoim wyglądem czy zachowaniem. Twoi znajomi spotykają się z Tobą, ponieważ lubią spędzać z Tobą czas. Spróbuj zapytać się swoich przyjaciół czy pamiętają co miałeś na sobie 2 dni temu. Jestem prawie pewna, że większość z nich nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Przestań zamartwiać się takimi rzeczami i zacznij żyć prawdziwym życiem.

#5 Wysokie oczekiwania

Wymaganie od siebie jak najlepszej postawy i dobrze wypełnionych obowiązków wcale nie jest złe, jednak musisz pamiętać, że Twoją siłą napędową jest motywacja i siła. Cele osiąga się w długim procesie pracy, a nic nie przychodzi łatwo, dlatego nie licz na szybki wynik. W przeciwnym razie szybko poniesiesz porażkę i się rozczarujesz. Nie oczekuj, że Ty lub inni ludzie zrobicie to, co niemożliwe, i nigdy nie zaniechaj czegoś, czego nigdy nie zaczęłaś robić.

#6 Dewaluacja

Kolejna rzecz polega na tym, że wiele osób jest pewna, że inni nie potrafią zrozumieć ich problemu. Każdy z nas uważa, że to co nas spotyka jest o wiele ważniejsze lub gorsze niż problemy kogoś innego. Nie oznacza to, że powinniśmy ignorować ludzi, który naprawdę chcą nam pomóc i nas wspierać.

#7 Potrzeba opinii innych

Jeśli potrzebujesz dużo czasu, żeby podjąć decyzję, może to oznaczać, że jesteś niepewna. Najprawdopodobniej w takich sytuacjach często pytasz o opinię innych ludzi, których są dla Ciebie ważni. Jeśli ktoś prosi o Twoją opinię, spróbuje nie narzucać swojego punktu widzenia, lecz pomóż zrozumieć danej osobie, czego tak naprawdę chcę.

#8 Zazdrość

Patrząc na zdjęcia umieszczone w internecie, mnóstwo osób uważa, że inni ludzie są dużo szczęśliwsi niż my. Fotografie umieszczane na social mediach często są pozowane i podkoloryzowane, tak aby wyglądały na jeszcze piękniejsze i sprawiały wrażenie, że nasze życie wcale nie jest takie wspaniałe jak życie osoby ze zdjęcia. Poczucie niezadowolenia z życia i ze swojej postawy, jest dość powszechnym zjawiskiem, z czymś takim borykają się nawet „najszczęśliwsze” osoby. Pomyśl, że wokół ciebie jest wiele osób, które mają inne problemy i mogą uważać, że to właśnie Twoje życie jest doskonałe. Zacznij zauważać pozytywy!

#9 Próby „posiadania” bliskiej osoby

Jeśli myślisz, że bliscy ludzie powinni cię kochać bez względu na wszystko i powinni być gotowi, by przyjść i pomóc ci w każdej sytuacji, to musisz być bardzo ostrożna. Taka droga nie doprowadzi Cię do niczego dobrego. Każda osoba ma własne pragnienia, które mogą być inne niż Twoje. Jest to całkowicie normalne, pamiętaj, że ludzie nie są sługami. Następnym razem, gdy ktoś odmawia Ci pomocy i wyjaśnia, dlaczego nie może Ci pomóc, spróbuj zrobić coś samemu zamiast się obrażać.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

6 powodów dlaczego dzieci powinny opuścić betonowe dżungle i zacząć wspinać się na drzewa

Jak się okazuje dzieci powinny jak najszybciej opuścić murowane cztery ściany i wyjść na łono natury. Drzewa mają na ich zdrowie zbawienny wpływ. Drzewa wygrywają z łąkami Brytyjscy naukowcy przeprowadzili szereg badań na grupie 3568 londyńskich uczniów w wieku 9-15 lat. Okazało się, że umysł dzieci, które częściej przebywały w otoczeniu drzew pracował efektywniej. Co […]

Z kształtu stóp i wielkości palców możesz sporo wyczytać. Zdradzają one Twoje cechy charakteru

O ludziach można dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko na podstawie tego jak się ubierają czy reagują na określone zdarzenia. Jak się okazuje, całkiem sporo można także wyczytać z kształtu stóp. Stopa jak otwarta księga Ludzka stopa zbudowana jest aż z 26 kości oraz 33 stawów. Jeśli weźmiemy pod uwagę długość palców, to możemy wyróżnić […]

21 zwyczajów kobiet, o których mężczyźni dowiedzieli się dopiero, gdy z nimi zamieszkali

Momentem przełomowym dla każdej pary jest podjęcie decyzji o wspólnym zamieszkaniu. Wówczas wielu mężczyzn dochodzi do wniosku, że bycie kobietą to dość skomplikowana i złożona sprawa. 😉 Przekonaj się co najbardziej zaskoczyło panów, po rozpoczęciu życia pod jednym dachem ze swoimi oblubienicami. 😉 Swoimi odkryciami podzielili się w Internecie. 1. Nie myją włosów pod prysznicem […]

11 cech świadczących o tym, że możesz być inteligentniejszy niż reszta osób z Twojego otoczenia

Są naukowcy, którzy zajmują się badaniem ludzkiej inteligencji. Starają się udowodnić, że pewne zachowania, okoliczności czy umiejętności powodują, iż jedna osoba ma wyższe IQ od innej. Oczywiście co jakiś czas ogłaszają światu swoje kolejne rewelacyjne teorie. Zapewne ziarno prawdy się w nich znajduje, ale raczej nie warto im wierzyć bezgranicznie. 😉 1. Perfekcjonizm Większość ludzi […]

11 rzeczy, których nie należy dawać w prezencie. Przynoszą nieszczęście!

W starych podręcznikach dotyczących zasad savoir-vivre można natknąć się na rozdziały dotyczące prezentów. Autorzy radzą co warto podarować drugiej osobie, a czego zdecydowanie nie kupować. Istnieje przekonanie, że niektóre prezenty mogą przynieść pecha. Ciężko stwierdzić ile w tym prawdy, ale wiele osób zachowała pradawną wiarę w przesądy i woli nie kusić losu. 1. Świeczki Te […]

Która z kobiet jest matką bawiącego się dziecka?

Czasami jest nam samym ciężko ocenić własną osobowość, lecz nie zgadzamy się z opiniami innych na swój temat. Najlepszym wyjściem jest rozwiązanie quizów osobowościowych, które mogą zdradzić nieco więcej na temat tego, kim jesteśmy. W tym teście można rozróżnić dwie wyjątkowe grupy ludzi. Sprawdź, do której z nich należysz! Spójrz na obrazek poniżej. Na środku […]