×

Ranking papierów toaletowych. Który z nich okaże się najdłuższy?

Wydawać by się mogło, że zakupy w markecie to nic prostszego. Większość regałów jest oznakowana, z łatwością możesz znaleźć gdzie kupić pieczywo, a gdzie nabiał. Wybierasz ulubione produkty, czasami skusisz się na promocję, ale z reguły wiesz co kupujesz. Nie od dziś wiadomo, że producenci lubią nas oszukiwać, aby zdobyć jak najwięcej zysków, jednak czy wiedziałeś że nawet na papierze toaletowym można co nieco ugrać? Oto wielki test niezbędnej w życiu rzeczy – sprawdź ranking papierów toaletowych!

Papier toaletowy ranking oraz jak go wybrać?

Już na samym początku pojawia się problem. Bo jak możemy kupić coś nie wiedząc jak dany produkt wygląda? Z reguły jaka jest rolka każdy widzi. Okazuje się jednak, że rolka rolce jest nierówna. Nie chodzi tutaj tylko o ilość warstw, ale także inne parametry jak np. długość całkowita papieru, szerokość rolki oraz materiał z jakiego papier został wykonany. Dziennikarz wp.pl zdecydował się dokładniej przyjrzeć się sprawie i zdecydował się na opisanie aż 12 papierów toaletowych. Są one oceniane głównie pod względem długości całkowitej.

Zacznijmy więc od najniżej ocenionego papieru:

Ranking papierów toaletowych – 12) Papier toaletowy marki TESCO Finest

Na ostatnim miejscu uplasował się papier własnej marki sieci hipermarketów Tesco. Mimo tego, iż papier liczy sobie aż 200 listków, w porównaniu z innymi, są one najkrótsze, zaś cena jednego listka to 8 gr. Pomijając cenę, warto jednak wspomnieć, że listki nie są może najdłuższe, zaś w całym zestawieniu są one najszersze. Papier jest czterowarstwowy co jest dodatkowym plusem. Jedna rolka mierzy 21,6 m długości.

Cena za opakowanie 4 rolek to 6,99 zł, co daje 1,75 zł za sztukę.

11) Papier toaletowy Floralys Super Soft

Czterowarstwowy papier własnej marki Lidla miał dłuższe listki niż papier toaletowy z TESCO. Rolka Floralys Super Soft jest co prawda dłuższa od wcześniejszego papieru o pół metra, to ma ona 40 listków mniej. Cala rolka ma aż 22,1 m długości.

Cena, podobnie jak wyżej opisany papier to 6,99 zł; 1,75 zł / szt.

10) Papier toaletowy Regina Impressions

Trzywarstwowy papier Regina dostępny jest w ośmiopaku. Papier jest zdecydowanie krótszy niż inne rywalizujące propozycje, ma także najmniejszą ilość listków. Jednak w szerokości papier dorównuje temu z TESCO. Cała rolka mierzy tylko 17,1 metra, a to oznacza że papier znajduje się na przedostatnim miejscu w rankingu. Cena za opakowanie to 9,99 zł zaś za jedną rolkę 1,25 zł. Oczywiście wydaje się, że to niewysoka cena za rolkę, jednak warto porównać długość i szerokość innych papierów.

9) Papier toaletowy Velvet

Jeśli chodzi o długość całej rolki papier ten poradził sobie najsłabiej – ma ona tylko 17 metrów długości. Jedna rolka z opakowania to koszt 1,12 zł, zaś za opakowanie 8 sztuk należy zapłacić 8,99 zł. Warto wspomnieć, że autor rankingu zdecydował się na wybór żółtego papieru, ponieważ był on tańszy niż biały.

8) Papier toaletowy Velvet XXL

Papier faktycznie jest duży, a właściwie długi, ponieważ jego długość całkowita wynosi aż 36,3 m. Można go nabyć w opakowaniu 4 lub 8 sztuk, przy czym ta pierwsza opcja jest nieco tańsza. Papier jednak jest jednym z droższych, ponieważ jedna rolka kosztuje 2,37 zł. W porównaniu z papierem Regina, który jest ponad dwa razy krótszy, jest całkowicie zrozumiała.

Ranking papierów toaletowych – 7) Papier toaletowy Regina „Najdłuższe Rolki”

W opakowaniu znajdują się 4 rolki papieru, które osobno mają po 52,3 metra długości. Cena za opakowanie to 11,49 zł, co daje 2,87 zł za rolkę. Faktycznie ze względu na długość, producent nie kłamie – jest to jedna z najdłuższych rolek papieru toaletowego, z drugiej jednak strony, liski są dość cienkie.

6) Papier toaletowy Mola „Maxi Dłuuugi”

ranking papierów toaletowych 7

Cena za opakowanie 4 rolek to 9,49 zł, co daje nam 2,37 zł za rolkę. Długość rolki to 43,6 metra co daje dość wysoką pozycję w rankingu papieru. Cena za metr bieżący – 5,4 groszy. Patrząc jednak na wagę papieru oraz grubość listków, papier Mola znajduje się w jednej z niższych pozycji.

5) Papier toaletowy Mola

ranking papierów toaletowych 8

Papier można kupić w opakowaniu 4 lub 8 sztuk, przy czym autor rankingu zauważa, że taniej wychodzi kupić większe opakowanie. Cena za czteropak to 7,89 zł co daje nam niecałą złotówkę za jedną sztukę (a dokładnie 0,99 zł). Całkowita długość papieru jest jednak nieco rozczarowująca – to 18,6 metra. Jak widać cena idzie w parze z jakością, ponieważ papier nie dość, że nie jest zbyt długi, to dodatkowo jest drogi pod względem wagi.

4)Papier toaletowy Foxy Mega

Jedna rolka mierzy sobie 55 metrów, co daje najwyższą pozycję w zestawieniu. Cena za opakowanie czterech sztuk to 9,99 zł, co daje nam 2,50 zł za jedną rolkę. To dość wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę samą długość można by mieć wrażenie, że papier wygrywa. Z drugiej jednak strony Foxy Mega jest najwęższym papierem w zestawieniu, ma także jedne z krótszych listków.

3) Papier toaletowy Foxy Super Soft

Papier ze zwykłej serii okazał się bardziej opłacalny niż papier z serii „Mega”. Cena za całe opakowanie to 5,99 zł, co przy opakowaniu 8 rolek daje cenę 0,75 zł za jedną sztukę. Cena za metr bieżący wynosi zaś 4,6 groszy. Rolka mierzy sobie 21,5 m, lecz porównując cenę za metr i uzyskując wynik 3,5 groszy, papier Foxy znajduje się na trzecim miejscu.

2) Papier toaletowy Frotto

Za opakowanie 8 rolek zapłacimy 4,99 zł co daje cenę 0,62 zł za jedną sztukę. Całkowita długość papieru może nie powalać, ponieważ to tylko 19,6 m, jednak cena za metr bieżący to 3,2 grosze czyli 3 gorsze mniej niż Foxy Super Soft. Warto jednak wspomnieć, że jest to papier który posiada tylko dwie warstwy.

Ranking papierów toaletowych – MIEJSCE PIERWSZE – Papier toaletowy Melodia

Na pierwszym miejscu znajduje się papier własnej marki z Biedronki. Za 8 rolek w opakowaniu zapłacimy 4,89 zł (0,61 zł/sztuka). Papier długością prześcignął o 0,2 m papier Frotto – jego całkowita długość wynosi 19,8 m. Porównując jednak cenę za metr bieżący, papier Melodia kosztuje 3,1 groszy co pozwala mu wygrać ranking. Papier jednak zajmuje dopiero 3 miejsce pod względem wagi.

Jak wiadomo każdy z nas ma swój ulubiony papier toaletowy, jednak dobrze wiedzieć, że nie każdy papier jest taki sam jak produkty innych producentów. Być może ten test sprawi, że sam przeprowadzisz podobny ranking innych produktów codziennego użytku.

Zobacz także:

1) 13 zabawnych aktów wandalizmu, znalezionych w publicznych toaletach. To prawdziwe dzieła sztuki

2) Sposób na czystą toaletę? Użyj gazowanego napoju

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

18 najdziwniejszych łazienek świata,. Tu zaznasz dyskomfort i dziwne uczucie bycia obserwowanym

Czy można stworzyć projekt toalety, który doprowadzi użytkowników do śmiechu? Owszem można, przy okazji stworzyć także miejsce, gdzie komfort nie był brany pod uwagę. #1 Ta łazienka nie przekonuje do skorzystania… #2 Bo jak się załatwiać… to po królewsku! #3 Toaleta lat 90.? #4 To chyba wersja nawiązująca do słynnego obuwia #5 To ciemne, to […]

17 wyjątkowych uchwytów na papier toaletowy które sprawią, że pobyt w toalecie nabierze rumieńców

Wydawałoby się, że nie ma nic bardziej zwykłego niż uchwyty na papier toaletowy. Błąd! Niektóre są tak wymyślne (i wystrzelone w kosmos), że aż trudno uwierzyć. Oto kilkanaście nietypowych uchwytów na papier. #1 Zacznijmy od czegoś w miarę uroczego… #2 …i nagle misie przestały być urocze… #3 …ale mogło być jeszcze gorzej… #4 …co? Myślałeś, […]

Sposób wieszania papieru toaletowego nie tylko dzieli ludzkość, ale może sporo powiedzieć o naszym charakterze

Spór dotyczący sposobu wieszania papieru toaletowego jest ciągle żywy. Pewna amerykańska psychoterapeutka postanowiła przyjrzeć mu się bliżej. Amerykański wynalazek Papier toaletowy w rolkach wymyślił amerykański przedsiębiorca – Seth Wheeler. Produkcja rozpoczęła się w 1877 roku. Natomiast w Europie jako pierwszy papier toaletowy zaczął wytwarzać biznesmen Walther Alcock. Miało to miejsce w 1879 roku. Wheeler przygotował […]

25 genialnych patentów, które sprawią, że wizyta w publicznej toalecie będzie przyjemnością

Publiczne toalety (w biurowcach, centrach handlowych, przychodniach, na lotniskach) to bardzo ważne miejsca i powinny być traktowane przez projektantów z większą troską. Na szczęście w wielu z nich można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z łazienek także dzieciom. 1. Pedał umożliwiający spuszczenie wody stopą 2. Siedząc przy stoliki dowiesz się czy toalety są […]

Wielorazowy papier toaletowy: ekologiczny fanatyzm czy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy?

Coraz więcej osób z dużą chęcią przestawia się na ekologiczny tryb życia. Normą jest już segregacja śmieci, rezygnacja z używania jednorazowych reklamówek czy zaprzestanie kupowania oraz użytkowania plastikowych opakowań. Jednak niektórzy ludzie idą o krok dalej i w swoich łazienkach wieszają wielorazowy papier toaletowy. Ekologiczna toaleta Używanie wielorazowych płatków kosmetycznych, pieluch dla dzieci, ręczników kuchennych […]

21 pomysłowych innowacji toaletowych, których można tylko pozazdrościć!

Korzystanie z toalety, zwłaszcza publicznej, nie należy do zwykle do wielkich przyjemności. Dlatego miło jest, jeśli posiadają one jakieś usprawnienia, które czynią całą rzecz bardziej znośną. Oto kolekcja pomysłowych innowacji w WC. #1 Każdy tyłek się zmieści #2 „Toaleta w mojej pracy ma ścianę z silnie pachnącego drewna, które zastępuje odświeżacz powietrza” #3 Można położyć […]