×

Recykling starych zabawek dziecka. Stwórz super gadżety!

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego często kupujemy pociechom wiele książek, zabawek i piłek. Niestety czas leci nieubłaganie, a dzieci szybko wyrastają ze starych figurek i lalek. Zabawki możesz oddać innym lub wykorzystać je w nowy, ciekawy sposób. Recykling starych zabawek nie jest trudny! Oto kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu!

#1 Zamień stare lalki w nowoczesne doniczki

Ostatnio modne stały się doniczki w kształcie głowy Buddy lub innych postaci. Co jednak jeśli można zrobić podobny gadżet za niewielkie pieniądze i to jeszcze ze starych zabawek dziecka? Porysowane lalki, które nie nadają się do oddania dla innych, możesz nieco zmienić ich wygląd!

via GIPHY

youtube.com

Zobacz także: 10 wyjątkowych pomysłów, jak stworzyć coś z niczego

#2 Nowe uchwyty do komody

Figurki zwierząt sprawdzą się w roli ciekawych uchwytów do szafek i komód. Wystarczy przemalować je na wybrany kolor i przymocować.

via GIPHY

youtube.com

#3 Podpórki na książki

Z gumowych figurek możesz zrobić stylowe podpórki do książek. Wystarczy trochę kamieni, glej na gorąco i farba w sprayu.

via GIPHY

youtube.com

#4 Opakowanie na biżuterię

Figurki zwierzątek mają wiele ciekawych opcji do ponownego wykorzystania. Oprócz podpórek na książki czy uchwytów możesz zrobić całkiem nowe opakowanie na biżuterię! Wystarczy plastikowe opakowanie (np. takie po cukierkach) oraz figurka. Przyklej zwierzątko do pudełka, przemaluj całość na wybrany kolor i gotowe.

via GIPHY

youtube.com

#5 Zatyczka do wina

Stare zabawki dziecka możesz wykorzystać jako nietuzinkowe zatyczki do wina. Odetnij głowę figurce i przyklej do korka, następnie przemaluj całość.

via GIPHY

youtube.com

#6 Talerz na ciastka

Twoje dziecko ma dinozaury, którymi już się nie bawi? Jeśli tak to możesz zamienić je w ciekawy dodatek, który zachwyci zarówno małych jak i dużych gości! Zobacz poniższą instrukcję!

via GIPHY

youtube.com

#7 Pluszowy schowek

Co powiesz na schowek na słodycze znajdujący się w mięciutkim misiu? Nikt się nie spodziewa, że słodkości mogą znaleźć się w środku!

via GIPHY

via GIPHY

youtube.com

Zobacz także: 20 kreatywnych sposobów na użycie starych rzeczy, które planowałeś wyrzucić

#8 Magnesy z figurek

Przetnij figurkę w figurkę w połowie i wypełnij ją klejem na gorąco. Przymocuj magnes i przemaluj całość na wybrany kolor.

via GIPHY

youtube.com

#9 Ramka na zdjęcia

Samochodziki wystarczy przyczepić do ramki za pomocą kleju na gorąco. Jeśli chcesz możesz zabezpieczyć szkło ramki i przemalować ramę oraz samochodziki na wybrany kolor, używając farby w sprayu. Możesz również zostawić samochodziki w takich barwach w jakich są.

via GIPHY

#10 Miska z żołnierzyków

Do dużej miski umieść kilka żołnierzyków. Następnie włóż mniejszą miskę i kontynuuj dodawanie figurek do dużej misy. Umieść całość do piekarnika i piecz. Po kilku minutach wyciągnij miski i poczekaj aż się wystudzą. Teraz wyciągnij uzyskaną formę z żołnierzyków i przemaluj ją na złoto – oryginalna misa na owoce gotowa!

via GIPHY

via GIPHY

Który sposób na recykling starych zabawek dziecka podoba Ci się najbardziej? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij