×
Wirtualna Polska

Oto na co wyrażasz zgodę podczas zakładania konta na Facebooku. Możesz wpaść w niezłe tarapaty

Prawie każdy z nas ma konto na Facebooku, nie każdy jednak wie, na co faktycznie wyraził zgodę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przyznajmy się, nikt z nas tak naprawdę nigdy nie przeczytał regulaminu podczas zakładania konta na jakimkolwiek portalu. Regulaminy takich serwisów mają do siebie to, że są długie i zawierają szereg fraz, których nie jesteśmy w stanie nawet pojąć.

Jak się okazuje, przez taką nonszalancję możemy napytać sobie kłopotów. W rzeczywistości nawet nie wiemy na co wyrażamy zgodę! Sprawdźcie więc na co się zgodziliście zakładając konto na Facebooku.

1. Nasze dane są sprzedawane

facebook

To nic nowego ani zaskakującego. Dzięki danym z Facebooka wyświetlają się reklamy, które mogą nas zainteresować. Choć informacje nie powinny doprowadzić do naszej identyfikacji, Facebook nie wystosował takich zapewnień w przypadku przekazywania danych do sprzedawców i partnerów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2. Możesz znaleźć się w reklamie

Wszystkie dane, zdjęcia, komentarze, notatki i oznaczenia na twoim profilu mogą zostać wykorzystane do celów reklamowych. Tak, zgodziłeś się na to zakładając konto. Nie ma się też co łudzić, że ktoś ci za to zapłaci czy nawet powiadomi, że twój wizerunek właśnie został wykorzystany.

3. Dane zbierane są poza serwisem

Facebook

Łącząc konta z innych portali z Facebookiem przesyłasz więcej informacji na swój temat. Oczywiście wszystkie dane skrzętnie są gromadzone i zachowane.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

4. Dane muszą być prawdziwe

Facebook nie daje nam wielkich możliwości w pozostaniu anonimowymi. Głównie dlatego, że jeśli twoje konto zostanie zgłoszone lub zablokowane, odzyskać je możesz jedynie wysyłając skan dokumentu tożsamości. Jeśli więc dbasz o swój profil, lepiej, by wszystkie dane były aktualne i poprawne.

5. Twoje dane mogą znaleźć się w USA

https://flic.kr/p/odBZez

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nigdy nie byłeś w USA? Nic nie szkodzi, masz Facebooka więc prawie na jedno wychodzi. Wszystkie twoje dane już dawno są w Stanach Zjednoczonych.

6. A do sądu jedynie w Kalifornii

Jeśli komuś przyszłoby do głowy pozywać internetowego giganta, nawet tutaj sprawa nie jest łatwa. Można to jedynie zrobić w sądzie okręgowym w Kalifornii.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować