×
Wirtualna Polska

Robaki same wyjdą z truskawek! Tiktokerka pokazała, jakie to proste

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się kupić truskawki i po drodze do domu zjeść od razu kilka sztuk. Przecież ich słodki zapach i zachęcający wygląd prowokuje do tego, aby jak najszybciej je skonsumować! Kupując owoce na targu nawet sprzedawcy oferują nam skosztowanie truskawek. A robaki w truskawkach widać gołym okiem!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mogłoby się wydawać, że zjedzenie tak małej ilości nieumytych owoców nie może mieć negatywnych skutków, okazuje się, że większość z nas żyje w błędzie!

Truskawki, tak jak każdy inny owoce, powinny zostać dokładnie umyte przed zjedzeniem. Nawet jeśli wyglądają apetycznie, mogą znajdować się na nich różnego rodzaju zanieczyszczenia, a przede wszystkim kurz i piasek.

<a href=instagram.com/_mommy">

instagram.com/_mommy

Oprócz tego badania wykazują, że na nieopłukanych truskawkach znajdują się pestycydy i bakterie w tym bakterie E.Coli (które odpowiadają za zatrucia pokarmowe) oraz Listeria (ta z kolei może doprowadzić do poronienia i wad płodu).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Robaki w truskawkach!

W każdym razie jest to również dobry powód, aby myć i płukać truskawki przed jedzeniem.

<a href=thatnatchats / TikTok">

thatnatchats / TikTok

Oczywiście, od jednej brudnej truskawki nic poważnego nie powinno nam się stać, jednak zbyt duża ilość nieumytych owoców może mieć poważne konsekwencje

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=thatnatchats / TikTok">

thatnatchats / TikTok

Tiktokerka pokazuje robaki w truskawkach w swoim filmiku:

@thatnatchatsy’all better WASH your strawberries ‼️😳😭 Comment what I should look at next! ✨🔬 ##fyp ##foryou ##science♬ Don’t Start Now – Dua Lipa

Wystarczy 5 minut moczenia truskawek z roztworze soli

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli do roztworu dodasz jeszcze octu jabłkowego lub odrobiny zwykłego octu, to w ten sposób pozbędziemy się nie tylko robaków. ale i zarodników pleśni, przez co truskawki będą dłużej świeże. W wodzie dostrzeżesz wtedy sporo robaków, poza innymi zabrudzeniami. Oczywiście potem należy truskawki opłukać pod bieżącą wodą.

<a href=Lauren Mackenzie Gambrell">

Lauren Mackenzie Gambrell

Można też moczyć truskawki w samej wodzie z solą przez 30 minut, aby pozbyć się robaków:

@callmekristatorresWAIT FOR IT… Still trying to think happy thoughts today. ##fyp ##foryou ##strawberrieswithbugs ##bugsinstrawberries ##rednoseday ##got2bhome♬ original sound – callmekristatorres
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bez względu na to jaką zastosujesz metodę, przed umyciem truskawek nie pozbawiaj ich szypułek – bo to sprawi, że owoc nasiąknie wodą i straci swój smak.

Po powyższej kąpieli z pewnością każdy owoc będzie nadawał się do jedzenia. Lecz trzeba przyznać, że 30 minut czekania na zjedzenie truskawek jest dość frustrujące. Dlatego naszą radą jest zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie o umyciu truskawek pod dużą ilością zimnej wody. Nie należy wpadać w panikę, bo przecież nic nie smakuje lepiej jak truskawka świeżo zerwana z krzaka, zwłaszcza tego który rośnie u sąsiada. W końcu „kradzione nie tuczy”. 😉

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak je przechowywać, przeczytaj tutaj

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować