×
Wirtualna Polska

Robię ten wiosenny nawóz i dokarmiam nim piwonie, a latem wręcz uginają się od kwiatów

Zrób wiosenny nawóz do piwonii i spraw, aby już na początku lata okryły się pokaźnymi kwiatami. W tym roku będą wyjątkowo okazałe.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Chyba nie ma osoby, której nie urzeknie piękno kwiatów piwonii. Te rośliny pochodzą z Chin oraz Japonii i już na dobre rozgościły się na polskim podwórku. Uznaje się je za symbol dostatku, bogactwa, pomyślności, a także wierności w związku. Właśnie dlatego są często wybierane do dekoracji sali weselnej lub stają się elementem bukietu panny młodej. Piwonie uprawiane w przydomowym ogródku, aby prezentowały się równie dobrze jak te z kwiaciarni, wymagają odżywienia. Do tego celu idealnie nada się własnoręcznie wykonana odżywka.

Jak zrobić wiosenny nawóz do piwonii?

Piwonie rozkwitają na przełomie maja i czerwca. Aby na ich łodygach pojawiło się jak najwięcej pąków, to już teraz przystąp do ich nawożenia. W swoich czterech ścianach przygotuj niezawodną i ekologiczną odżywkę, która nie zawiera żadnych chemicznych substancji. Najpierw do jednego litra wody wrzuć 2 łyżki cukru oraz 11 gramów suchych drożdży (instant). Całość odstaw na 24 godziny. Po tym czasie powstały roztwór rozcieńcz w 9 litrach wody i przystąp do podlewania kwiatów. Pamiętaj, że taka odżywka nie nadaje się do przechowywania i trzeba ją wykorzystać dość szybko. Drożdże zawierają dużo minerałów oraz witamin, które skutecznie odżywią piwonie oraz poprawią ich kondycję. Co więcej, nawóz uodporni rośliny na ataki szkodników oraz ewentualne choroby.

Wiosenny nawóz do piwonii, fot. gettyimages

Wiosenny nawóz do piwonii, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Jeśli zrobisz to na wiosnę, bukszpan w ogrodzie będzie gęstszy i piękniejszy niż zwykle

Jak przedłużyć trwałość ciętych piwonii?

W związku z tym, że piwonie się bardzo eleganckie, to wiele osób decyduje się ściąć kilka łodyg i włożyć je do wazonu. Wszystko po to, aby udekorować nimi swój salon czy inne pomieszczenie. Czy wiesz, co zrobić, aby piwonie nie zwiędły za szybko? Kwiaty zetnij o świcie, aby pąki nie były jeszcze całkowicie rozwinięte. Później dokładnie umyj wazon i podetnij łodygi lekko pod skosem. Wystarczy skrócić je o 2-3 cm. Pamiętaj, o tym, aby codziennie wymieniać wodę w wazonie. Powinna być chłodna, a nie lodowata.

Wiosenny nawóz do piwonii, fot. gettyimages

Wiosenny nawóz do piwonii, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Napar z mniszka lekarskiego reguluje poziom cukru we krwi i pracę wątroby oraz działa przeciwnowotworowo

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować