×

Rolki po papierze do pakowania prezentów są idealne do przechowywania lampek choinkowych

Zdejmowanie i przechowywanie lampek choinkowych może być problematyczne. Podczas gdy niektóre dekoracje są proste do odłożenia, inne mogą być wręcz upierdliwe do usunięcia i uporządkowania. Pokażemy Ci jak zdjąć i przechowywać lampki choinkowe, tak aby się nie popsuły i nie było to kłopotliwe.

Jak przechowywać lampki choinkowe?

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, wydaje się, że zawsze kończą w nieładzie, zwinięte tak, że rok później rozplątanie ich będzie prawdziwą męczarnią. Ułatw sobie ten kłopotliwy proces, korzystając z jednego z tych trzech rozwiązań, które pozwolą Ci utrzymać sznurki lampek w ryzach.

Jak przechowywać lampki choinkowe
Jak przechowywać lampki choinkowe fot. genialne.pl

Kawałek (odpowiednio wyciętego) kartonu

To sprytne rozwiązanie wymaga jedynie prostokątnego kawałka mocnego kartonu, który pozostał z jednej z paczek świątecznych znalezionych pod choinką. Zacznij od wycięcia tektury w kształcie kowadła – pomoże to zapobiec zsuwaniu się pętli – a następnie owiń sznurki wokół cieńszej, środkowej części. Kiedy skończysz, schowaj wtyczkę luźno pod jednym z pasm, aby utrzymać lampki na miejscu. Najlepszą częścią tej łatwej sztuczki jest to, że przyszłoroczna instalacja będzie o wiele łatwiejsza. Będziesz mógł szybko sprawdzić, czy żadne żarówki nie są uszkodzone, a następnie po prostu rozpiąć światła prosto z kartonu na drzewko.

Ale nawet zwykły kawałek kartonu się sprawdzi.

Jak przechowywać lampki choinkowe
Jak przechowywać lampki choinkowe fot. genialne.pl

Używamy krzesła

Zacznij od odwrócenia stołka lub krzesła do góry nogami. Następnie owiń lampki w kształt ósemki wokół dwóch nóg, aż pozostanie około 30 cm sznurka. Pozostały sznurek owiń wokół środka ósemki i zawiąż luźny węzeł, aby zapobiec rozplątaniu się lampek. Następnie przechowuj po prostu takie wiązki w szafie lub w koszu z dekoracjami świątecznymi. Aż nadejdzie czas, aby udekorować dom w przyszłym roku.

Lampki kurtyna świetlna

Jeżeli masz takie lampki, wystarczy papier do pieczenie. Rozwijaj papier, kładąc lampki i zawijając papier przełożony lampkami.

Wieszak na ubrania

Zapętl lampki wokół wieszaka, zaczynając od jednego końca do drugiego, aż dojdziesz do ostatnich kilku centymetrów pasma. Resztę sznurka zawiąż luźno wokół haczyka wieszaka. Jeśli w szafie jest mało miejsca, rozważ przymocowanie haka w kształcie litery S do środka podstawy wieszaka i zawieszenie na nim kolejnego zawiniętego w światło pęku. Możesz schować wieszaki z lampkami obok ulubionego świątecznego swetra, jeśli chcesz wszystko znaleźć w jednym miejscu, gdy będziesz ponownie brał się za ubieranie choinki i przystrajanie całej reszty domu.

Rolka po papierze do pakowania prezentów

Każdy prawie w domu ma rolkę po ozdobnym papierze do pakowania prezentów. Jest to idealny gadżet do przechowywania lampek choinkowych. Wystarczy je nawinąć na taką tubę, włożyć do worka, czy owinąć folią stretch, żeby się nie zakurzyły i schować.

lampki choinkowe
Jak przechowywać lampki choinkowe fot. genialne.pl

Zastosuj jeden trik, a szampan zachowa swoje bąbelki dłużej niż do białego rana

Jak zapakować prezent w za mały papier? Zrób ten trik

Może Cię zainteresować