×
Wirtualna Polska

Roślina, która odstrasza muchy. Już nie będą przylatywać do Twojego domu

W rozpoczynającym się sezonie letnim często wlatują do naszych domów i są natarczywymi gośćmi. Muchy to zmora nas wszystkich, jednak istnieje naturalny sposób na pozbycie się ich. Musisz wiedzieć, jak odstraszyć muchy tą rośliną.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Owady, a w szczególności muchy co sezon przysparzają nam niepotrzebnych nerwów. Na rynku dostępne są coraz nowsze środki, których celem jest odstraszenie much. Mimo to nie robią one żadnego wrażenia na muchach. Dlatego warto posadzić na swoim parapecie roślinę, która skutecznie odstraszy muchy oraz nada się jako przyprawa do pichcenia.

Czym jest mięta meksykańska i jakie są jej właściwości?

Roślina ta należy do rodziny roślin jasnowatych, czyli półsuchych bylin, które mają charakterystyczny smak i zapach podobny do oregano. Często nazwa mięta meksykańska (Coleus amboinicus) jest wymienna z tymiankiem hiszpańskim lub francuskim oraz kubańskim oregano. Mięta meksykańska pochodzi ze wschodniej i południowej części Afryki, skąd została przywieziona do m.in. Ameryki Środkowej, czyli Meksyku. Dzięki temu mięta zyskała przydomek meksykańska, a jest półkrzewem, który wyrasta z grubej i krótkiej łodygi oraz posiada mięsiste i ząbkowate liście. Mięta meksykańska ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie, ponieważ działa m.in. przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dlatego możemy stosować ją do: stanów zapalnych np. gardła oraz ucha. Ciekawostką jest fakt, że roślina ta zawiera w swoich liściach wiele korzystnych dla nas olejków eterycznych, które charakteryzują się intensywnym zapachem i wydzielają się podczas pocierania jej liści palcami.

Jak odstraszyć muchy?, fot. Genialne

Jak odstraszyć muchy?, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Kiedy nie mogę się opędzić od much w ogrodzie, robię tę prostą pułapkę

Jak odstraszyć muchy miętą meksykańską?

Roślina ta spełni swoje zadanie jako ozdoba balkonu, ogrodu lub wnętrza, przy okazji odganiając muchy oraz komary od naszego domu. Warto trzymać ją na zewnątrz w czasie sezonu letniego, ponieważ lubi ciepło i dużą ilość słońca. Dlatego mięta afrykańska wytworzy naturalną barierę wokół domu, przez którą nie przedrze się żaden owad. Wykorzystuj roślinkę także w kuchni, ponieważ świetnie sprawdzi się jako dodatek do dań kuchni włoskiej lub indyjskiej.

Jak odstraszyć muchy, fot. freepik.com

Jak odstraszyć muchy, fot. freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak uprawiać miętę meksykańską?

Mięta meksykańska nadaje się tylko do uprawy doniczkowej w naszym klimacie, przez co jest rośliną parapetową i lubi słoneczne stanowiska oraz wilgotną glebę. Ważną informacją jest to, że niestety szkodzi kotom i psom.

Zobacz również:  Pracownicy firm sprzątających zdradzają jak odstraszyć muchy, tak, aby nie chciały wlatywać do naszych domów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować