×

Drzewko szczęścia przyciąga pieniądze jak magnes! Trzeba jednak prawidłowo o nie zadbać

Podobno jest roślina, która potrafi zapewnić nam przypływ gotówki. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale zdradzę Wam jej nazwę. Jest to Grubosz. Wiecie, jak jeszcze inaczej się go nazywa? „Drzewko szczęścia”.

Co symbolizuje?

Roślina ta w wielu kulturach symbolizuje fortunę i szczęście. Właśnie z tego powodu jest idealnym prezentem na „nową drogę życia”. Nie chodzi tu jedynie o ludzi, którzy niedawno się pobrali, ale i o takich, którzy, np. przeprowadzili się do nowego domu lub właśnie otworzyli nowy biznes.

Jade Plant

Jego liście mają głęboki zielony kolor, który oznacza wzrost oraz odnowę. Ich kształt przypomina małe monety, dzięki czemu ma przyciągać do swojego właściciela bogactwa materialne i dobrobyt.

Gdzie do ustawić?

Według zasad Feng Shui, czyli starożytnej chińskiej filozofii, która odnosi się do człowieka i jego interakcji z otoczeniem, najlepszym miejscem dla tej rośliny będzie południowo-wschodni róg naszego domu. Podobno każdy nowy liść, rozwijający się na Gruboszu, oznacza bliskie przypływy gotówki.

Untitled

Jak o niego dbać?

Jest bardzo łatwy w uprawie. Z tym zadaniem mogą poradzić sobie nawet ludzie, którzy często zapominają o podlewaniu kwiatów. Dlatego nie zwlekajcie i szukajcie go w sklepach z roślinami! 🙂

Dbaj o tę roślinę, a przyniesie Ci szczęście i bogactwo

Może Cię zainteresować

zamknij