×

10 roślin doniczkowych z pozytywną mocą. Osoby, które mają je w domu są szczęśliwsze!

Wiele roślin doniczkowych ma właściwości zdrowotne. Niektóre, jak aloes, można w całości używać do leczenia skóry i różnych dolegliwości, inne oczyszczają powietrze. A jakie jeszcze przypisuje się właściwości naszym roślinom doniczkowym? Poznaj symbolikę paru bardzo znanych roślin.

#1. Bluszcz pospolity

Bluszcz oczyszcza nie tylko powietrze, ale chroni również przed złą energią. Dlatego dobrze jest go sadzić przed domem albo wieszać w wejściu do domu. Zapobiega to dostaniu się do budynku złej energii. Poza tym bluszcz ma przynosić szczęście i zdrowie. W wielu krajach jest też symbolem wierności i długowieczność.

bluszcz
freepik.com

Więcej o uprawie bluszczu dowiesz się z naszego poradnika: Bluszcz pospolity w mieszkaniu – wszystko co powinieneś wiedzieć o uprawie

#2. Aloes

Wieszany przy drzwiach ma przyciągać dobrą energię i zdrowie. Uważany za roślinę nieśmiertelności. W domu, zwłaszcza w kuchni, ma chronić przed różnymi wypadkami z ogniem.

Nasz poradnik o pielęgnacji aloesu w doniczce: Aloes – uprawa i pielęgnacja

aloes
freepik.com

#3. Sansevieria

Oznacza czystość oraz otwartość umysłu. Przez kształt liści, podobny do szabli, jest uważana za roślinę chroniącą dom i wszystkich domowników. Oczyszcza powietrze ze złych wibracji. Postawiona na parapecie od strony wschodu, będzie przyciągać pieniądze.

sansevieria
pinterest.com

#4. Skrzydłokwiat

Ma przyciągać spokój, harmonię i równowagę. Symbolizuje odrodzenie, więc pomaga osobom, które coś lub kogoś straciły.

skrzydłokwiat
pinterest.com

#5. Epipremnum

Przyciąga pieniądze oraz szczęście, ale przede wszystkim uspokaja i łagodzi stres. Niweluje wszelkie negatywne oddziaływania pola elektromagnetycznego, więc dobrze mieć epipremnum w pobliżu telewizora, czy komputera.

epipremnum
freepik.com

#6. Maranta

Maranta to harmonia oraz skupienie. Więc jest idealna dla osób zorganizowanych i lubiących żyć w harmonii. Odpowiednia do miejsc pracy, gdzie skupienie jest istotne.

maranta
pinterest.com

#7. Zielistka

Oczyszcza powietrze i przynosi szczęście. Pochłania negatywną energię. Gwarantuje sukces, jeżeli zabierze się ją ze sobą do nowego miejsca pobytu. Symbolizują płodność, więc wiesza się ją często w sypialni. W oknie kuchennym przyciąga dobrobyt.

zielistka
freepik.com

#8. Storczyki

Przyciągają piękno, harmonię i miłość. Gwarantuje spokój w związku. A podczas snu równoważy naszą energię.

storczyki
freepik.com

#9. Kaktusy

Uważa się, że mają najsilniejszą energię ochronną. Symbolizują lojalność i wytrzymałość. Nie należy ich trzymać w sypialni, gdyż zakłócają sen. W wierzeniach chińskich wszystko, co ma ostre końce, przyciąga złą energię. Dlatego może nam przekazywać właśnie takę energię.

kaktusy
,a href=’https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/rozne-kaktusy-kwitnace-w-doniczkach_3947964.htm”>freepik.com

#10. Monstera

Oznacza szczęście, długowieczność i pieniądze. Symbolizuje dobrobyt i pomaga w realizacji planów. Trzymana w salonie wzmacnia więzi rodzinne i przynosi pieniądze. Wskazana dla osób starających się o dziecko.

monstera
freepik.com

A może znasz inne właściwości tych roślin?

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować