×

Szklanka wody wystarczy, aby wyhodować aż 13 różnych roślin! Prościej się nie da

Rośliny sprawiają, że nasz dom staje się przytulny i cieszy oko. Jednak nie każda osoba ma cierpliwość i przede wszystkim rękę do roślin. Ty też zamiast cieszyć się z zieleni w mieszkaniu patrzysz na uschnięte patyki?

Nie martw się! Są pewne rośliny, które nie potrzebują dużej opieki! Wystarczy szklanka wody, a będą rosły piękne i silne.

#1 Amarylis

gardenista.com

Amarylis to ozdobna roślina cebulowa, która nie wymaga zbyt dużej ilości wody czy dodatkowych suplementów w glebie. Wszystko czego potrzebujesz to wazon, kamienie (do utrzymania bulwę w stabilnej pozycji) oraz wodę.

#2 Papirus

chuck-does-art.blogspot.com

Pewnie wydawało Ci się, że ta roślina nie przeżyje nawet dnia w Polsce. Jednak papirus nie potrzebuje dużo, aby przetrwać. Co prawda wygląda jak delikatne drzewo palmowe, ale nie potrzebuje nic więcej niż wody. Najlepszym naczyniem dla papirusa jest waza z dużą ilością wody. W naczyniu warto umieścić kilka kamieni, a następnie umieścić roślinę w nasłonecznionym miejscu.

#3 Hiacynt

traditionalhome.com

Te piękne kwiaty z łatwością możesz wyhodować w swoim domu, wystarczy naczynie wypełnione kamieniami i odrobiną wody. W miarę rozwoju rośliny upewnij się, że otrzymuje ona odpowiednią ilość światła.

#4 Hiacynt wodny

Jacinthe d'eau / Water hyacinth

Ta roślina może z łatwością rosnąć bez gleby i mimo to rozkwitnie pięknymi kwiatami. Hiacynty wodne możesz wyhodować w akwarium.

#5 Rozmaryn

pinterest.com

Jeśli chcesz wyhodować rozmaryn w swojej kuchni będziesz potrzebować kilku łodyg tego aromatycznego zioła. Umieść je w wodzie i poczekaj aż pojawią się korzenie. Kiedy będą już wystarczająco długie, przesadź roślinę do ziemi. Wystarczy regularne podlewanie niewielką ilością wody, a rozmaryn pięknie rozkwitnie.

#6 Tulipany

hunker.com

Wiele osób uważa, że tulipany mogą rozkwitnąć tylko w ogrodzie, jednak nie jest to do końca prawda. Możesz je mieć takzę w domu! Postaw cebulkę tulipana w wazonie i dodaj niewielką ilość wody. Niektóre cebulki potrzebują trochę czasu w ciemnym i chłodnym miejscu zanim zanurzysz je w wodzie, dlatego warto o to zapytać lub sprawdzić na etykiecie. W wazonie możesz umieścić kilka kamieni, które będą stabilizować cebulkę. Pamiętaj, że roślina od zbyt dużej ilości wody może zgnić. Umieść wazon w jasnym miejscu i utrzymuj wodę w czystości i uzupełnij ją, gdy korzenie i pędy urosną. Z czasem kwiaty zaczną rozkwitać.

#7 Mięta

Mięta jest doskonałym dodatkiem do herbaty, ciast oraz różnych sosów, a jej hodowla jest dość łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić korzenie mięty w wodzie.

#8 Bazylia

woohome.com

Bazylię, tak samo jak i większość innych ziół, możesz wyhodować w szklane z wodą. Włóż łodygi bazylii o długości około 10 cm do naczynia z wodą i pozostaw w słonecznym miejscu. Gdy korzenie mają około 5 cm długości, przenieś je do doniczek wypełnionych kompostem doniczkowym.

Więcej ziół do uprawy w wodzie znajdziesz w artykule: Wodne ogrody ziołowe. 7 popularnych ziół, które można uprawiać bez gleby

genialne.pl

#9 Czosnek

ikea.com

jeśli wrzucisz ząbek czosnku do wody, z czasem zaczną z niego kiełkować zielone pędy. Świetnie nadają się do sałatki, a oprócz tego są ciekawą rośliną, która upiększy Twój dom.

#10 Zielona cebulka

gardeningknowhow.com

Wszystko czego potrzebujesz to naczynie z wodą, oraz kilka bulw zielonej cebulki.

#11 Bambus

taringa.net

Bambus rośnie dość szybko i wystarczy prosty wazon z wodą, aby stać się piękną i dojrzałą rośliną.

#12 Aglaonema

gardentimeline.blogspot.com

Nie jest to roślina wodna i zwykle rośnie w doniczce z glebą, jednak jej wyhodowanie jest bardzo proste. Należy chronić je przed ostrym światłem i zachować temperaturę około 18-22 stopni. Wystarczy spryskać ich liście letnią wodą lub w okresie letnim wystawić na deszcz.

#13 Sukulenty

popsugar.co.uk

Te rośliny doniczkowe są bardzo popularne, ponieważ nie wymagają częstego podlewania i dużych doniczek. Sukulenty możesz umieścić w zwykłych doniczkach, słoikach, czy w wiszących ramkach. Inną popularną metodą uprawy sukulentów i kaktusów jest hydroponika. Posadź kaktusa w doniczce wypełnionej kamykami, a następnie włóż naczynie do drugiego, napełnionego wodą.

Które rośliny posadzisz w swoim domu?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij