×

Żeby odstraszyć od siebie komary potrzebujesz tylko tych roślin. One potrafią zdziałać cuda!

Słońce świeci, temperatura rośnie i niestety coraz więcej będzie w naszym otoczeniu komarów. Mało kto jest odporny na ich ukąszenia i zazwyczaj zamieniają się one w bardzo swędzące miejsca na skórze. Jednak mamy na to sposób! Rozwiązanie pochodzi od natury! Te doniczkowe rośliny są w stanie zwalczyć bestie!

1

Istnieje wiele roślin, które zniechęcają krwiopijców. Dobre wieści są takie, że to co powstrzymuje komary przed ukąszeniem jest miłe dla naszego nosa. Do tego większość z tych roślin znajdziemy w kuchni lub w naszym domu.

Melisa, mięta, bazylia i rozmaryn szybko rozprzestrzeniają swój zapach. Komary na pewno będą omijać te rośliny szerokim łukiem.

2

Podobne działanie odstraszające mają rosnące pomidory i ich owoce.

3

Pachnące pelargonie są czasem sprzedawane pod nazwą „odstraszacz komarów”. My za to łączymy przyjemne z pożytecznym. Kwiaty ślicznie wyglądają i dzięki nim mamy ochronę przez komarami.

4

Równie skuteczny w ochronie naszego ciała jest czosnek. Zapach, który walczy z krwiopijcami i nie daje im żadnych szans.

5

Kolejną aromatyczną rośliną, która działa na komary jest lawenda. Dodatkowo ochroni Twoje ubrania przed ćmami. Jedyna wada: przyciąga pszczoły.

6

A kto ma orzech w ogrodzie, może czuć się pewny. Komary także nie przepadają za tym drzewem.

7

Dzięki tym poradom będziemy mogli w spokoju cieszyć się kolacją w ogrodzie w gronie przyjaciół.

Może Cię zainteresować

zamknij