×
Wirtualna Polska

Rozbaw znajomych, czyli poradnik, jak zrobić mema

Internet pełen jest obrazów. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że słowo jest jedynie dodatkiem do niego. Obraz jako pierwszy rzuca się w oczy i przywodzi na myśl pożądane skojarzenia, dlatego wszelkie wiadomości czy ogłoszenia opatrzone są przynajmniej jednym zdjęciem. Udowodniono także, że teksty bez zdjęć mają o wiele mniejszą klikalność niż te opatrzone adekwatnym do treści obrazem. Warto pamiętać także o tym, że obraz jest szybciej przetwarzany i interpretowany przez ludzki mózg, dlatego to właśnie za jego pomocą najlepiej przekazywać istotne informacje. Wśród społeczności internetowej szalenie popularne są memy – obrazki z krótkim podpisem. Chcesz wiedzieć, jak zrobić mema? Podpowiadamy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czym są memy i dlaczego są tak popularne?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest mem. Trudno zdefiniować go jednoznacznie. Przyjęło się, iż memem nazywamy porcję informacji, która jest rozpowszechniana w sieci. Mem musi spełnić dwa warunki: po pierwsze, informacja ta musi być chwytliwa, po drugie musi być zapisana w formie trwałej, a więc: obrazka, filmiku, zdań lub pojedynczych słów. Najczęściej memy przybierają postać obrazka z podpisem i w takiej formie znamy je najbardziej. Mem zyskuje popularność przez rozpowszechnianie go za pomocą portali społecznościowych, a także forów i komunikatorów. Autor mema pozostaje najczęściej nieznany – jest to zjawisko tak szybko podchwytywane przez społeczność internetową, że nie sposób dotrzeć do źródła. Memy często są odpowiedzią na aktualnie panującą sytuację i opisują ją szybciej, niż inne źródła. Najbardziej popularne memy nie tracą na sławie mimo upływu czasu, a wręcz przeciwnie. W dodatku pierwotny mem może być inspiracją dla kolejnego autora, który na jego podstawie stworzy inny lub przerobi pierwowzór. Memy najczęściej używane są do odzwierciedlenia czyjegoś zachowania, postawy, czy sytuacji w jakiej znalazła się dana osoba. Najczęściej spotykamy memy dotyczące znanych osób z komentarzem opisującym niedawną sytuację z ich udziałem. Mem jest także świetnym sposobem na zrobienie żartu znajomym lub przekazanie im zabawnej informacji. W tym celu stwórz własny mem – wystarczy odpowiednie zdjęcie i wena twórcza dotycząca treści.

jak zrobić mema

Jak zrobić mema z własnym zdjęciem?

Chcesz zaskoczyć swoich znajomych i odnieść się do jakiejś sytuacji z humorem, lub skomentować coś? Stwórz własnego mema! Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz „generator memów”, a ukaże Ci się kilka, a nawet kilkanaście stron, które to umożliwiają. Możesz wykorzystać obrazek z dużej puli, albo wgrać swój. Pamiętaj jednak, by nigdy nie używać zdjęć znalezionych w sieci, bez zapytania autora o zgodę na publikację jego własności. Jeśli więc chcesz stworzyć mema, użyj obrazka ze stron będących zbiorem zdjęć do użytku komercyjnego, lub wgraj własne. Teraz wystarczy już tylko ustawić podpis – zarówno na górze, jak i na dole obrazka. Twój mem jest gotowy: możesz pobrać go na dysk i wysyłać znajomym. Kto wie, może to właśnie Twój mem zdobędzie niezwykłą popularność i stanie się niedługo hitem sieci?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować