×

Różowe sukulenty wyglądają jak muśnięte różem policzki. Zachwycą każdą małą i dużą księżniczkę

Świat sukulentów jest niezwykle bogaty, a wiele roślin występuje w przeróżnych kolorach. Są też takie, które przypominają słodkie ciastko. 😉

succstobeaddicted/instagram

Upudrowane rośliny

Obok zielonych, bordowych czy żółtych sukulentów, występują też różowe. Zachwycają pastelową barwą i wyglądają jakby ktoś musnął je delikatnie różem do policzków. Niektóre z nich charakteryzują się soczystymi kolorami, a inne mają bardziej pastelowe odcienie. Natomiast będę się pięknie prezentowały na parapetach i pokojach małych dziewczynek, które marzą o zostaniu księżniczkami. 😉

succstobeaddicted/instagram

Odmiany różowych sukulentów

  • Sedum rubrotinctum 'Aurora’ – roślina pochodzi z Meksyku i jest warto wytrzymała na warunki atmosferyczne. Dzięki temu ochrzczono ją mianem żelaznej rośliny. Ma drobne zielone liście, których końce posiadają różowe wybarwienie.
kellogggarden/instagram
  • Echeveria lauii – to wyjątkowy sukulent. Posiada błękitno-białe liście, które wyglądają jakby były upudrowane. Jednak najwięcej uroku nadają mu pędy ozdobione różowymi kwiatami.
sukulent
pinterest
  • Sedeveria 'Pink Granite’ – roślina osiąga ok. 20 cm wysokości i posiada trójkątne liście, które odznaczają się różowym zabarwieniem.
sukulent
pinterest
  • Pachyphytum Oviferum ‘Pink Moonstone’– sukulent rodem z Meksyku, gdzie rośnie na stromych ścianach skalnych. Ma mięsiste, różowawe liście.
plantastrophe/instagram
  • Graptoveria 'Debbie’ – tworzy zwarte rozety, które mają pudrowo-różowe zabarwienie. Jest łatwa w uprawie.
sukulent
pinterest
  • Crassula pellucida marginalis 'Variegata’–  sukulent pochodzi z południa Afryki. Zwany jest trójkolorowym kociakiem i posiada efektowne, różowane liście w kształcie serca.
chicagogardener/instagram

Masz w swojej kolekcji różowe sukulenty?

Bajkowe sukulentowe kompozycje, które wyglądają jak roślinne obrazki pomalowane przez malarza

genialne

Triki dla fanów roślin

 

Źródła: www.makey.com

Może Cię zainteresować

zamknij