×
Wirtualna Polska

Rozpuść i podlej młode sadzonki ogórków. Będziesz zbierać je wiadrami!

Sadzonki ogórków potrzebują dużo substancji pokarmowych, by właściwie się rozwijać, zawiązywać i wytwarzać dorodne owoce. Z tego też względu należy je regularnie dokarmiać. Sprawdźcie, jakie naturalne preparaty najlepiej sprawdzą się do nawożenia sadzonek ogórków.

 

Ogórki, jak każde rośliny, potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu. Ważne jest też nawożenie, a nasze babcie zawsze miały swoje patenty na domowy nawóz do ogórków. Za żadne skarby nie dały się przekonać do sklepowej chemii. Odkrywamy przed Tobą ich tajemnice.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pielęgnacja sadzonek ogórków

Powinieneś wiedzieć, że ogórki rosną bardzo szybko. Nasiona wysiewa się zaledwie 3 tygodnie przed planowanym czasem przesadzenia sadzonek do gruntu. Określa się, że jest to połowa lub koniec kwietnia – czyli teraz masz na to ostatni dzwonek. Do przygotowania rozsady wybierz doniczki o średnicy 12 cm. Pozwolą one ogórkom na swobodny rozwój i rozrost korzeni. Ziemia powinna być żyzna i przepuszczalna. Możesz dodać do niej też ekologicznego nawozu do warzyw lub kompostu. Pamiętaj, że ogórki są bardzo żarłoczne, dlatego na bieżąco trzeba dostarczać im składników odżywczych, które wzmocnią ich wzrost.

domowy nawóz do ogórków?, Fot. Getty Images

domowy nawóz do ogórków?, Fot. Getty Images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czym nawozić ogórki?

Nie ma nic lepszego niż domowy nawóz do ogórków! Nasze babcie zawsze powtarzały, że najlepsza jest moc natury i to, co własnej roboty. Jest w tym wiele racji. Ich plony zawsze robiły wrażenie! Twoje też mogą, jeśli wykorzystasz naturalny nawóz do ogórków na bazie kurkumy i sody oczyszczonej! Nawożenie ogórków będzie dla Ciebie przyjemnością!

Jak zrobić nawóz do ogórków?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
  • Do słoika wsyp łyżeczkę kurkumy i łyżeczkę sody oczyszczonej.
  • Zalej 500 ml ciepłej wody.
  • Dokładnie wymieszaj i odstaw na 2 godziny.
  • Po tym czasie rozcieńcz miksturę 3 litrami wody i wykorzystaj do podlewania sadzonek.

Tak przygotowany nawóz wzmocni system korzeniowy ogórków. Będzie chronił  je też przed rozwojem chorób i pasożytami. Odżywką podlewaj ogórki raz na dwa tygodnie.

domowy nawóz do ogórków, fot. Getty Images

domowy nawóz do ogórków, fot. Getty Images

Zobacz również: Zrób domowy nawóz za grosze i zbieraj ogórki całymi skrzynkami. Będą dorodne, jak nigdy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować