×

Zaoszczędzisz dużo miejsca na balkonie, gdy samodzielnie stworzysz z rynny ten wiszący ogród. Wygląda obłędnie!

Przyjęło się, że ogrodnictwo na bardzo ograniczonej przestrzeni nigdy nie będzie tym z wyższej półki, a gdy się do tego dołoży mało czasu i niewielki wkład finansowy, to z takiego połączenia wyjdzie już tylko katastrofa. Otóż nie! Nawet na najmniejszym balkonie jest szansa zrobić coś, w czym będziecie mogli hodować zioła, warzywa czy kwiaty. Tam, gdzie są chęci, zawsze znajdzie się sposób! Tym razem rozwiązaniem jest przekształcona rynna.

Materiały:

  • rynna
  • zaślepki rynnowe – 6 sztuk
  • farby w sprayu (opcjonalnie)
  • 6 cienkich, krótkich, żelaznych prętów (albo sześć grubych drutów)
  • lina stalowa
  • haki śrubowe – 2 sztuki
  • klamry zaciskowe – 2 sztuki
  • metalowe klamry krzyżowe – 6 sztuk

Od czego zacząć?

Przetnij rynnę na trzy równe części. Na każdym końcu umieść zaślepki.

1

W równej odległości trzeba wywiercić otwory. Powinny być większe odrobinę od tego, co widzisz na zdjęciu.

Dzięki tym dziurkom będzie mógł swobodnie wydostawać się nadmiar wody. Pamiętaj o równych odległościach, aby rynna z roślinami się nie przechylała pod wpływem tego, że w którymś miejscu zbierze się więcej wody.

2

Jeśli tylko chcesz, możesz pomalować rynnę na dowolny kolor. Możemy Ci jedynie podpowiedzieć, że odcienie metaliczne wyglądają bardzo elegancko. Zwłaszcza popularna jest miedź.

3

Wygnij za pomocą narzędzi żelazne pręty tak, aby stanowiły wsparcie dla rynien. Oczywiście, tak jak już wcześniej wspomniano, możesz użyć do tego grubych drutów.

4

Ważne jest, aby mieć wszystko dokładnie wymierzone, bo od tego zależy, w którym miejscu utniesz pręty i druty, na których zawiesisz rynnowe doniczki.

A cały trik polega na tym, że pocięte rynny muszą być powieszone jedna pod drugą, a wszystko po to, aby osiągnąć spektakularny efekt.

5

Piętrowe doniczki z rynny muszą na czymś wisieć, dlatego skorzystaj z haków i dopasuj je idealnie do miejsca, w którym chcesz, aby wisiała Twoja dekoracja.

Możesz przymocować ją do belki na ganku, do altany czy sufitu. Wszystko zależy od Ciebie, gdzie Twoim zdaniem będzie to razem ładnie wyglądać.

6

Do wcześniej wywierconych dziur przymocuj klamry krzyżowe. Wszystko po to, aby całość była wykonana solidnie.

7

Półka doniczkowa powinna wyglądać tak jak na zdjęciu. Za pomocą poziomicy możesz jedynie jeszcze sprawdzić, czy wszystko jest dobrze wykonane. Masz wtedy jeszcze szansę na skorygowanie wątpliwości.

8

Wiszące arcydzieło jest gotowe!

9

Nie można zapomnieć o tym, że każdy z nas ma inny gust i właśnie dlatego tego typu dekoracje można dowolnie zmieniać.

Jeśli chcesz zmniejszyć odległość między piętrami, to śmiało możesz się za to zabrać. Nie musisz wcale malować rynny. Naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Może Cię zainteresować

zamknij