Kategorie LajfhakiOrganizacja

Jak pozbyć się rys z okularów? 4 sprawdzone sposoby

Zadrapania i rysy na szkłach okularów wyglądają nieestetycznie, a co gorsza – utrudniają widzenie. Na szczęście łatwo można zaradzić temu problemowi! Jak pozbyć się rys z okularów? Te 4 łatwe wskazówki sprawią, że Twoje okulary będą wyglądały jak nowe.

UWAGA: Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od rodzaju tworzywa, z którego wykonane są soczewki. Jeśli są one szklane zadrapania mogą nie zniknąć, lecz jeśli są one plastikowe istnieje duże prawdopodobieństwo, że usuniesz rysy.

Jak pozbyć się rys z okularów – #1 Pasta do zębów

Jak pozbyć się rys z okularów

To świetny trik, ponieważ każdy z nas ma pastę do zębów, dlatego też nie musisz wydawać pieniędzy na specjalistyczne produkty do czyszczenia. Nałóż niewielką ilość pasty do zębów na soczewki okularów i powoli wypoleruj rysy. Jeśli zadrapania są głębokie należy kilkukrotnie powtórzyć tę czynność. Najlepiej wybrać pastę z niskim wskaźnikiem ścieralności (RDA). Warto sprawdzić etykiety past do zębów i wybrać te które mają poniżej 70-80 RDA.

Jak pozbyć się rys z okularów – #2 Soda oczyszczona

Jak pozbyć się rys z okularów? 4 sprawdzone sposoby

Jeśli nie jesteś pewien, która pasta najlepiej będzie się nadawała do wyczyszczenia okularów, lepiej użyć sody oczyszczonej. Ten produkt w ławy sposób poradzi sobie z zarysowaniami na soczewkach i nie uszkodzi okularów. Ścieralność sody wynosi zaledwie 7 RDa, dlatego jest to bezpieczny produkt do czyszczenia soczewek. Wlej do miski wodę i dodaj sodę oczyszczoną. Następnie zanurz okulary i za pomocą delikatnej ściereczki, wycieraj soczewki. Wypłucz okulary i poczekaj do całkowitego wyschnięcia.

Zobacz także: Jak wyglądać modnie? 16 trików dla idealnych stylizacji

Jak pozbyć się rys z okularów – #3 Pasta do polerowania

Jak pozbyć się rys z okularów? 4 sprawdzone sposoby
livestrongcdn.com

Jeśli mimo wszystko ze szkieł nie schodzą rysy warto spróbować jeszcze jednego rozwiązania. Weź pastę do polerowania i za pomocą czystej ściereczki z mikrofibry, okrągłymi ruchami wcieraj produkt. Okulary powinny wyglądać znacznie lepiej niestety ten sposób ma pewien minus – polerowanie soczewek należy powtarzać co tydzień. Jeśli zastanawiasz się jaki produkt sprawdzi się najlepiej, warto wybrać wosk do polerowania samochodu lub pasy do mebli, które zawierają wosk.

Jak pozbyć się rys z okularów – #4 Domowa pasa do czyszczenia okularów

Jak pozbyć się rys z okularów? 4 sprawdzone sposoby

W tym triku będziesz używać mocnego kwasu dlatego warto zachować należyte środki ostrożności – pamiętaj o ubraniu rękawiczek. Aby wykonać pastę potrzebujesz:

– substancję trawiącą szkło (Kwas fluorowodorowy)
– wysokiej jakości gumowe rękawice chroniące dłonie,
– waciki bawełniane lub patyczki do czyszczenia uszu,

Za pomocą wacików nałóż cienką warstwę kwasu fluorowodorowego. Nie pocieraj soczewek, lecz delikatnie rozmieść substancję na okulary. Ze względu na silne działanie kwasu musisz działać zdecydowanie. Pozostaw kwas maksymalnie na 5 minut (dłuższy czas może uszkodzić soczewki), a następnie dokładnie zmyj substancję, upewniając się, że nic nie zostało na soczewkach i oprawkach okularów. Na koniec okrężnymi ruchami wyczyść szkła za pomocą ściereczki z mikrofibry.

Zobacz także: 5 przedmiotów codziennego użytku, które warto poddać recyklingowi. Natura będzie Ci wdzięczna!

A Ty jak radzisz sobie z zarysowaniami na okularach? Jeśli masz jakieś sprawdzone sposoby daj nam znać w komentarzu