Kategorie Łazienka

5 rzeczy, o których zapominamy, że nie powinny być przechowywane w łazience!

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym przebywamy każdego dnia w związku z naszą higieną osobistą. To w tym pomieszczeniu często wykonujemy większość zabiegów pielęgnacyjnych. W trosce o nasze zdrowie dbamy o jej czystość i znamy mnóstwo sposobów na jej sprzątanie. Pomimo dbania o ogólny porządek, zdarza się, że przechowujemy tam różne rzeczy.

W łazience często przechowujemy różne detergenty, kosmetyki, leki i urządzenia elektryczne. Przedstawiamy Wam listę rzeczy, których przechowywanie w łazience jest niewskazane.

#1 Leki

Większość leków należy przechowywać w suchym miejscu o temperaturze pokojowej. Niestety łazienka często nie spełnia tych warunków. Może to wpłynąć na ich działanie!
Jeżeli Twoja domowa apteczka znajduje się w szafce łazienkowej, koniecznie przenieś ją do innego pomieszczenia.

freepik.com

#2 Kosmetyki i przyrządy do makijażu

Kosmetyki wymagają takich samych warunków do przechowywania jak leki.
Skoki temperatur i nadmierna wilgoć wpływa na szybsze ich psucie się.
Obecnie kupujemy coraz częściej kosmetyki z naturalnymi składnikami, a wtedy tym bardziej łazienka nie jest dla nich odpowiednim miejscem.
Oprócz kosmetyków do twarzy, ciała i włosów, unikaj też przechowywania w łazience perfum i lakierów do paznokci.
Pędzle i inne akcesoria do makijażu w łazience stają się siedliskiem dla bakterii.
Wraz z opadającą parą osadzają się na nich drobnoustroje…

pinterest.com

#3 Sprzęty elektryczne i elektronika

Żadne urządzenie elektroniczne nie jest odporne na wilgoć. No może za wyjątkiem pralki, która jest na kontakt z wodą i wilgoć odporna (chociaż też potrafi rdzewieć!)
Elektroniczne maszynki do golenia i suszarki i prostownice przechowywane w łazience mają krótszą żywotność, a nawet mogą doprowadzić do zwarcia!

pinterest.com

#4 Biżuteria

Sztuczna biżuteria z metalowymi elementami pod wpływem wilgoci może zacząć rdzewieć. Srebro natomiast szarzeje.

pinterest.com

#5 Ręczniki i pościele

Chodzi o ich przechowywanie w szafkach łazienkowych. Większość naturalnych tkanin nie jest odporna na drobnoustroje i pleśnie, o które w łazience nie trudno.
Lepiej więc zmienić miejsce ich przechowywania na bardziej suche.

Pinterest.com

Brak miejsca w mieszkaniu często zmusza nas jednak do przechowywania w łazience różnych z tych rzeczy. Jeżeli nie masz możliwości przeniesienia niektórych rzeczy w inne miejsce, dbaj wtedy szczególnie o dobrą wentylację w swojej łazience, aby zminimalizować skutki gromadzenia się wilgoci.

Źródła: www.urzadzamy.pl, polki.pl, tipy.interia.pl