Kategorie LajfhakiŁazienka

11 rzeczy, na które należy zwracać uwagę, aby nasza łazienka była elegancka

Łazienka służy nam codziennie do higieny i pielęgnacji naszego ciała. Tam spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia wykonując różna zabiegi pielęgnacyjne, czy relaksując się po ciężkim dniu pracy. To nasze domowe SPA, które może być mało atrakcyjne przez wiele rzeczy, jeżeli o nie nie zadbamy.

#1 Rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe nadają łazience pewnego uroku i są jej ozdobą. Dlatego warto dobierać odpowiednie gatunki, które się do tego nadają. Najlepsze to paproć, bambus i inne, które zobaczysz w naszym artykule:
Jakie kwiaty wybrać do łazienki?

łazienka z padniętym kwiatem
reddit.com

#2 Rurki i węże prysznicowe

Jeśli Twoja bateria prysznicowa nie wygląda estetycznie, można wymienić ją na głowice, których przewody są ukryte w ścianie. Przy okazji będzie mniej elementów do mycia 🙂

prysznic w łazience
imgur.com

#3 Mokre ręczniki

W łazience przydałyby się wieszaki, czy rurki poziome, na których można rozwieszać mokre ręczniki, aby wyschły. Jeden wieszak dla wszystkich ręczników nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprzyja to rozwojowi bakterii i nie jest higieniczne.

ręczniki w łazience
imgur.com

#4 Dywaniki łazienkowe

Dywaniki nie są najlepszym pomysłem do łazienki, bo gromadzą wilgoć. Nie wieszamy ich do wyschnięcia jak ręczniki, są więc potencjalnym miejscem rozwoju wielu bakterii. Poza tym nie można ich prać w wysokiej temperaturze, więc możliwości ich dezynfekcji mamy ograniczone.

dywanik na klapie toalety
reddit.com

#5 Kolory ścian i płytek

Kolorystyka w łazience jest bardzo istotnym elementem. Unikaj ciemnych kolorów, ze względu na małą przestrzeń, jaką dysponuje to pomieszczenie. Kolory brązowo – żółte są tym bardziej źle kojarzone 🙂

brzydkie kolory w łazience
imgur.com

#6 Mini umywalki

Małe łazienki często zmuszają nas do montowania małych umywalek. Jak już mamy mało miejsca, możemy chociaż zakupić głębszą umywalkę.

malutka umywalka łazienka
reddit.com

#7 Plastikowe zasłony prysznicowe

Zasłony prysznicowe lepiej zastąpić tkaninami wodoodpornymi. Będą wyglądać estetyczniej.

plastikowa zasłona w łazience
reddit.com

#8 Brak miejsca na przybory toaletowe

Przybory toaletowe przy zlewie to wyzwanie do utrzymania porządku. Do tego niebezpieczne, ze względu na sprzęt elektryczny, który może nam wpaść do wody. Starajmy się chociaż wykorzystać jakieś wieszaki, jeżeli na szafki nie mamy miejsca.

łazienka zlew zagracony sprzętem i kosmetykami
imgur.com

#9 Mata łazienkowa

Maty do kąpieli pod prysznicem czy przy wannie to też ozdoba łazienki. Warto je co jakiś czas wymieniać i pamiętaj, aby były antypoślizgowe.

dywanik w łazience
reddit.com

#10 Nieodpowiednie lustra

Niewłaściwe, czy za male lustro to już spory defekt łazienki. Jest to niezbędny element wyposażenia tego pomieszczenia, z którego każdy korzysta!
Lustro powinno znajdować się parę centymetrów nad umywalką, aby go nie uszkodzić. I być na tyle wysokie i szerokie, żeby pasowało każdemu domownikowi.

brzydkie łazienki
imgur.com

#11 Złe oświetlenie

Łazienka powinna być na tyle dobrze oświetlona, żeby można było widzieć każdy szczegół swojej postaci w lustrze. W końcu to często nasze lustro prawdy. W półmroku nic nie zobaczy. Poza tym nikt chyba nie lubi małych, ciemnych pomieszczeń.

łazienka przed i po remoncie
imgur.com