×

Rzeszowska kawiarnia znalazła ekologiczny zamiennik dla plastikowych rurek

Nie ma nic przyjemniejszego niż łyk orzeźwiającej lemoniady w rześki poranek lub filiżanka aromatycznej i ciepłej kawy. Doskonale wiedzą o tym Cezary, Dominik i Kuba czyli pomysłodawcy i założyciele jednej z najbardziej stylowych kafejek na Podkarpaciu – zobacz jak wygląda Dziarski Barista!

Dziarski Barista jest dobrze znany kawoszom z Rzeszowa, ale nie tylko. Dzięki wyróżnieniu w książce Coffee Spots Polska, o rzeszowskim Dziarskim usłyszała cała Polska. Bez wątpienia lokal zachwyca designerskim, wręcz hipserskim wnętrzem i witrynką z domowymi słodyczami. Oczywiście w Dziarskim Bariście główną rolę odgrywa kawa oraz sposób w jaki jest serwowana. Naszą redakcję zachwycił jednak pomysł na wykorzystanie nietypowego produktu, w celu zastąpienia plastikowych słomek.

dziarski barista 1
instagram.com/dziarskibarista

Od początku istnienia lokalu, kluczową rolę odgrywa nie tylko kawa, ale również ekologia i przyjazna atmosfera. To właśnie dlatego właściciele zdecydowali się na użycie surowego makaronu zamiast plastikowych rurek. Dodatkowo wszystkie opakowania na wynos są biodegradowalne wykonane z niepowlekanego papieru, bambusa lub bioplastiku!

dziarski barista - ekologiczne słomki
facebook.com/dziarskibarista

Dziarskie eko-słomki z surowego makaronu dodawane są głównie do cappuccino freddo oraz espresso freddo, ale także do wszelkich domowych lemoniad czy mrożonych herbat. Do tej pory pomysł z makaronowymi rurkami spotkałam niedawno we włoskich restauracjach, które w sprytny sposób wykorzystują powszechnie dostępny w swoim kraju produkt. Mimo tego, że sporo podróżuję po Polsce, to póki co tylko w Dziarskim, widziałam eko rurki z makaronu. Oby coraz więcej lokali rezygnowało z plastiku i zastępowało je w tak pomysłowy sposób.

dziarski barista - słomki z makaronu
instagram.com/dziarskibarista

Cezary, Dominik oraz Kuba to niewątpliwie Dziarscy Bariści, którzy ciągle udoskonalają stworzone przez siebie miejsce. W lokalu można nie tylko napić się pysznej kawy czy zjeść słodkie ciasto, ale także kupić kawy, kubki oraz płyty winylowe, dzieła graficzne czy rośliny. W lokalu cyklicznie organizowane są rozmaite wydarzenia m.in. targ roślin, targi rowerowe czy vintage market.

dziarski barista - wnętrze
instagram.com/needcoffeeandconfidence

Jeśli planujecie wizytę w stolicy Podkarpacia, koniecznie pamiętajcie żeby zajrzeć do Dziarskiego Baristy, który znajduje się niedaleko rzeszowskiego rynku. Ulica Matejki 8a to adres, który musicie zapamiętać!

Zobacz także:

1) 10 rzeczy, które możesz robić codziennie aby Twoje zakupy były przyjazne środowisku

2) Wazony z odzyskanej makulatury łączą ze sobą ekologię i piękny design

3) Aplikacja do taniego kupowania posiłków, która jest EKO. Stworzyli ją Polacy

4) Zielony Weteran czyli akcja, dzięki której zaadoptujesz roślinę

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij