×

Babcia opowiedziała mi o swojej metodzie sadzenia pomidorów. Odtąd moje plony są ogromne

Piękna pogoda sprawia, że chcemy przebywać na zewnątrz. Jeśli masz ogródek lub działkę, dobrze byłoby wykorzystać kawałek ziemi do zasadzenia kwiatów, warzyw i owoców. Myślisz, że nie masz ręki do kwiatów? Każdy ma! Wystarczy poznać odpowiednie triki! Mnie wielu sztuczek nauczyła moja babcia, dzięki której teraz mogę cieszyć się obfitymi plonami.

Jak wyhodować pomidory?

Moi dziadkowie od lat mają swoją działkę, na której sadzą ogórki, pomidory czy cukinie. Swoimi plonami zawsze dzielą się z całą rodziną, a ja zawsze zastanawiałam się jaki jest ich sekret na soczyste i słodkie pomidory! W końcu, gdy sama mam swój ogród, postanowiłam zapytać się babci jak sprawić, żeby i moje plony były tak udane.

Cały sekret tkwi w dużym, trzylitrowym słoiku do którego należy nalać około 2,6 litra niechlorowanej wody. Następnie należy dodać 100 gramów drożdży rozcieńczonych ciepłą wodą oraz pół szklanki cukru.

Naczynie należy przykryć gazą i umieścić w ciepłym miejscu, od czasu do czasu potrząsając zawartością. Mieszaninę należy zostawić aż do momentu zakończenia fermentacji. Kiedy to nastąpi 1 szklankę (około 250 ml) należy rozcieńczyć w 10 litrach wody. Takim roztworem należy podlewać plony, pamiętając jednak, że należy używać nie więcej niż 1 litra roztworu w ciągu 24 godzin.

Dzięki tej metodzie możesz przygotować się na obfite plony, zdrowych i pięknych pomidorów, które swoją czerwoną i lśniącą skórką zachęcają do zjedzenia! Pamiętaj jednak, że w trakcie trwania sezonu nie warto przesadzać – wystarczą 3 zastosowania roztworu, a uzyskasz niezwykłe rezultaty!

Twoje krzewy będą uginać się od ciężaru soczystych pomidorów! Ja już zaczęłam stosować tę metodę, a jeśli Ty również chcesz cieszyć się pięknymi plonami, koniecznie wypróbuj ten sposób!

Zobacz także:

Jak pozbyć się chwastów? 7 naturalnych sposobów

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu? Istnieje na to prosty sposób
Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze – warto mieć je w sypialni

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

23 osoby, które każdą wolną chwilę spędzają w swoim warzywniku i z dumą prezentują swoje plony

Samodzielnie wyhodowane owoce oraz warzywa to ogromny powód do dumy. One motywują do ciągłego rozwijania ogrodniczej pasji i doskonalenia swoich umiejętności. Poznaj ludzi, który kochają założone przez siebie warzywniki i poświęcają im każdą wolną chwilę. 1. Czasami marchewki przypominają kulturystów… 2. …a innym razem chorują na anoreksję 😉 3. Papryczka z wąsami 4. Rabarbar przypomina […]

6 domowych sposobów, które ratują pomidory przed zarazą ziemniaczaną. Zapewnią zdrowe plony

Samodzielnie wyhodowane pomidory to wielki powód do dumy. Jednak te rośliny są dość kapryśne i wymagają sporo uwagi. Reagują na zmiany temperatury, warunków atmosferycznych oraz wykazują dużą podatność na choroby. Jedną z najgroźniejszych przypadłości jest zaraza ziemniaka. To choroba grzybowa atakująca jedynie pomidory i ziemniaki. Początkowo na liściach pojawiają się szarozielone plamy, które z czasem […]

Najprostszy sposób na sadzenie pomidorów w domu

Jedną z pierwszych roślin, którą zaczęto uprawiać są pomidory. Wiele osób uwielbia te małe, czerwone warzywo-owoce i używa ich do sałatek, kanapek czy dań obiadowych. Dodatkowo pomidory są bardzo zdrowe i orzeźwiające, niestety w sezonie jesienno-zimowym trudno znaleźć w sklepie pomidory o dobrej jakości. Dlatego też warto zasadzić własne! Sadzenie pomiodorów – Prosty sposób na […]

18 trików sprzed ponad 100 lat. Nasi przodkowie wiedzieli jak ułatwić sobie życie

Na początku XX wieku brytyjski producent papierosów GALLAHER opublikował na opakowaniach serię porad związanych z codziennym życiem na początku tegoż wieku. Członek rodziny, George Arents (1916-1992), skrupulatnie gromadził publikowane porady i finalnie przekazał go do biblioteki, w której zdigitalizowano materiał.

Nie wyrzucaj starych rzeczy! 8 domowych sposobów, jak łatwo możesz je odnowić

Wiele rzeczy w domu po prostu zużywa się i należy je wyrzucić. Są jednak takie przedmioty, które nie są popsute, ale po prostu z czasem przestały się dobrze prezentować. Można temu szybko zaradzić, nie wydając przy tym pieniędzy. Wystarczy, że znajdziesz kilka potrzebnych rzeczy, które prawdopodobnie masz u siebie w kuchni. #1 Blachy do pieczenia […]