Zawodowy trener zdradza 9 miejsc, w które warto celować, aby ocalić się przed napastnikiem

To, że ludzkie ciało potrafi wiele znieść chyba nie trzeba udowadniać już wystarczającym dowodem jest ciąża oraz poród dziecka. Mimo to, że nasze organizmy są w stanie wiele przeżyć, każdy z nas ma pewne słabe punkty.

Dzięki wiedzy o nich możesz zwalczyć napastnika, który Cię zaatakuje, dlatego też zapoznaj się z krótkim przewodnikiem dotyczącym samoobrony. Nawet jeśli nigdy nie interesowałaś się sztukami walki, te kilka wskazówek pomoże Ci obronić się przed napastnikiem.

Zdolność do samodzielnego stawania się jest konieczna dla wszystkich. Jeśli nie jesteś zaangażowany w sztuk walki, znajdziesz ten kluczowy pod ręką przydatny.

brightside.me

Wyobraź sobie, że zostałeś zaatakowany, a twoje zdrowie, a nawet twoje życie było zagrożone. Nie pozostaje Ci nic innego jak się uratować. Przede wszystkim celuj w najbardziej wrażliwe części ciała, takie jak oczy, szczęka i pachwina. Oprócz tych trzech punktów są również takie, których zakończenia nerwowe i narządy wewnętrzne nie są chronione. Pamiętaj, że użycie tych ciosów mogą prowadzić do poważnych obrażeń, dlatego stosuj je tylko gdy naprawdę jesteś w poważnym niebezpieczeństwie.

#1 Szczęka

brightside.me

Uderz dolną częścią dłoni w szczęką, aby Twój przeciwnik stracił przytomność.

#2 Biceps

brightside.me

Uderzenie w biceps spowoduje intensywny ból i przejściowe porażenie ręki. Czasami następuje mimowolne rozluźnienie palców, które może poluzować chwyt napastnika.

#3 Nerw kulszowy

brightside.me

Ten nerw znajduje się między pachwiną, a kolanem w środkowej linii po wewnętrznej części uda. Aby zdezorientować przeciwnika zastosuj mocne uderzenie kolanem, które sprawi intensywny ból, szok, zawroty głowy i czasowe unieruchomienie stopy.

#4 Splot ramienny

brightside.me

Silny cios w tym obszarze powoduje intensywny ból i drętwienie dłoni. Uderzenie zadane poniżej tego miejsca może nawet złamać obojczyk. Typowym efektem ubocznym złamanego obojczyka jest pęknięcie nerwów splotu ramiennego. Prowadzi to do natychmiastowego porażenia ręki, wstrząsu i nudności.

#5 Krocze

brightside.me

W tym obszarze jest wiele słabych punktów – genitalia, pęcherz moczowy – uderzenie w to miejsce spowoduje silny ból, a także może doprowadzić do pęknięcia pęcherza i wywołać wstrząs.

#6 Oczy

brightside.me

Uderzenie w oczy lub silne naciśnięcie obu oczu może trwale pozbawić napastnika możliwości widzenia. Wystarczy lekko przycisnąć oczy, co spowoduje ból i łzy. Wtedy będziesz miała szansę uciec, na bezpieczną odległość. Używaj tej techniki tylko w ostateczności.

#7 Węzeł chłonny przyuszny

brightside.me

Wybierając to miejsce masz dwie opcje:

1. Możesz ostro nacisnąć palec lub drugi paliczek wygiętego palca tuż za płatkiem ucha i wcisnąć go w dół.
2. Drugą opcją jest chwycenie w pięścią ucha i podrapanie całego ucha dłonią. Popchnij płatek od dołu do góry, przekręcając ucho i ku sobie.

#8 Ręce

brightside.me

Ludzkie ręce są zakończone wieloma nerwami, dlatego jeśli mocno naciśniesz obszar między palcami przeciwnika, prawdopodobnie straci on przytomność.

#9 Piszczel przedni

brightside.me

Silne uderzenie w piszczel może go złamać. Po takim ciosie napastnik będzie odczuwał ból, który może skończyć się na nudnościach i utracie przytomności, a także krwotoku wewnętrznym.

Pamiętaj jeśli masz szansę – uciekaj!

Źródło: brightside.me | Fotografie: youtube.com, youtube.com