Proste sposoby, które pozwolą Ci ochłodzić pomieszczenie bez użycia klimatyzatora

Lato to czas radości i pięknej pogody, jednak ostre promienie słońca mogą sprawić, że w naszym domu będzie zbyt gorąco. Nie można zasnąć i dobrze spać warunkach, które przypominają saunę. Ponieważ nie mam klimatyzatora, muszę wymyślić różne sposoby na ochłodzenie wnętrza swojego mieszkania. Oto kilka wskazówek, które mogą sprawić, że Twój dom będzie chłodniejszy i przyjemniejszy.

Jeśli chcesz mieć pewność, że pokój będzie chłodny w nocy, musi być chłodne w ciągu dnia

– Aby pomieszczenie było chłodne, należy prawidłowo je ochłodzić. Zamykaj okna gdy temperatura na zewnątrz jest wyższa niż 24 stopnie Celcjusza i otwieraj je, gdy temperatura spadnie poniżej. Zwykle najniższa temperatura w ciągu dnia to od 4:00 do 7:00, dlatego też otwieraj okna rano oraz po 20:00.

– Aby uniknąć nagrzewania się mieszkania warto używać zasłon. Najlepiej zdecydować się na grube lniane zasłony w jasnym np. białym kolorze. Trzymaj się z dala od sztucznych, syntentycznych zasłon.

-Jeśli nie chcesz, by ciepło pozostawało w twoim mieszkaniu, lepiej pozbyć się rzeczy, które zbierają kurz. Dywany, dywaniki czy poduszki na sofę. To sprawi, że powietrze będzie czystsze i chłodniejsze.

– Kiedy chcesz przewietrzyćpokój, zwilż ręcznik i zawieś go przed otwartym oknem, ten trik pomoże Ci szybko schłodzić swój dom. Pamiętaj jednak, żeby nie zostawiać ręcznika na noc.

Użyj wentylatora sufitowego

chłodzenie mieszkania - wentylator sufitowy
instagram.com/w4osobie

Są tanie i całkiem dobrze schładzają pomieszczenie. Jeśli masz tego typu wentylator, upewnij się, że przełącznik jest w trybie letnim. Wielu wiatraków ma 2 tryby na różne pory roku. Jeśli nie możesz znaleźć przełącznika, sprawdź łopatki wentylatora. Powinny obracać się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby powietrze było wyciągnięte do góry.

Domowa wentylacja

Regularny wentylator po prostu porusza powietrzem po pokoju, a jego silnik może ogrzewać pomieszczenie. Na szczęście każdy wentylator można przekształcić w prawdziwy klimatyzator. Zamroź kilka butelek lub innych pojemników wodą i umieść je przed wentylatorem. W tym przypadku chłodne powietrze będzie wdmuchiwane do całego pomieszczenia. Oprócz butelek możesz zdecydować się na wyłożenie miski kostkami lodu i umieszczenia jej przed wiatrakiem.

Schładzanie pościeli

– Jeśli Twoja pościel jest wykonana z satyny lub materiałów syntetycznych, lepiej zastąpić je bawełnianą lub jedwabną pościelą. Bawełniane prześcieradła dobrze wchłaniają pot i ochładzają skórę.

– Ponadto, noś piżamy wykonane z bawełny, lepiej oddychają. Można spać również bez ubrań.

– Innym sposobem na schłodzenie łóżka jest włożenie pościeli i poszewek do lodówki, a przed pójściem spać, założyć pościel na swoje łóżko. Po prostu nie wkładaj swojej kołdry do zamrażarki, możesz zachorować, robiąc to.

– Materace z pianką memory wykazują wysoką zdolność zatrzymywania ciepła. Są dobre na zimę, ale nie na lato. Jeśli masz taki materac możesz kupić bawełnianą matę i również włożyć ją do lodówki.

Kiedy masz klimatyzator

chłodzenie mieszkania
instagram.com/mrs_sponge

Klimatyzator może ochładzać pomieszczenie, ale także sprawić, że szybko się przeziębisz. Kiedy klimatyzator działa jest za zimno, kiedy jest wyłączony jest za gorąco. Naukowcy twierdzą, że najlepszą temperaturą do spania jest 18 stopni. Dlatego staraj się utrzymać tę temperaturę. Wiele klimatyzatorów ma funkcję trybu nocnego. Jeśli Twój klimatyzator nie ma tej funkcji, zamknij wszystkie okna i włącz klimatyzator na 2-3 godziny przy włączonym najzimniejszym trybie, a następnie wyłącz go i sprawdź czy temperatura jest odpowiednia.

A Ty jak radzisz sobie z przegrzewaniem się mieszkania?