Kategorie GenialneSztuka

Na taki tatuaż mogą pozwolić sobie tylko nieliczni! Jest darmowy i bardzo tajemniczy

Tatuaże mają tak samo dużo fanów ilu przeciwników. Mimo tego, że często kojarzą się z gangami i więzieniem, coraz więcej młodych osób decyduje się na zrobienie sobie trwałego wzoru na swoim ciele. Niektóre mają ogromne znaczenie, symbolizują kogoś zmarłego lub ważny moment naszego życia, inne mają być po prostu ładne.

Niech porwie Cię czarna dziura

Jeden z najbardziej znanych tatuażystów, Scott Campbell, zdecydował się, że będzie tatuował swoich klientów całkowicie za darmo. Jest tylko jeden warunek dzieło ma znajdować się na ramieniu, a jego właściciel od samego początku nie wie jaki wzór znajdzie się na jego ciele.

Cała idea polega na tym, że klient wkłada rękę do dziury w ścianie, a po drugiej stronie znajduje się artysta, który pod wpływem natchnienia, tworzy tatuaż.

Przez cały proces, osoba tatuowana nie może się odezwać, ani próbować przekazać informacje jaki wzór chciałaby zobaczyć na swojej ręce

Klienci Scotta muszą ufać mu bezgranicznie i wiedzieć, że wzór, który otrzymają, jest unikatowy i niepowtarzalny. Ze względu na to, że nikt nie wie, co znajdzie się na włożonej do dziury ręce, ściana z otworem została nazwana „The Hole of Glory” („Dziura Chwały”). Pod taką samą nazwą prosperuje ten niezwykły projekt.

Ściana talentów

Sama ściana, która odgradza artystę od kolejki oczekujących, jest pełna szkiców i inspiracji, którymi kieruje się Scott. Według niektórych, projekt artysty jest bardzo ryzykowny, ponieważ nigdy nie wie się co zobaczymy, a przecież tatuaż zostaje na całe życie. Z drugiej strony ci, którzy decydują się na darmowy wzór od Scotta, obdarzają artystę ogromnym zaufaniem i cieszą się z możliwości noszenia jednego z jego dzieł na swoim ciele, które jest dla Scotta jak nowe płótno dla malarza.

Nieznajomi klienci i ich życie

Jeśli tatuowanie jest pracą, to jaki sens robić to za darmo? Okazuje się, że dla Scotta pieniądze nie są najważniejsze. Artysta chce tworzyć swoje dzieła, a do tego potrzebuje ludzkiego ciała. Dodatkowo podoba mu się fakt, że nie widzi osoby, którą tatuuje, a to pozwala mu na zastanowienie i wyobrażenie jak ktoś wygląda, jakie jest jego życie, charakter i historia.

To właśnie te czynniki sprawiają, że Scott tworzy symboliczny tatuaż na podstawie samej ręki. Dla Scotta artystyczna ekspresja oraz wolność w tworzeniu obrazów jego dzikiej wyobraźni jest warte tego, aby stworzyć na kimś darmowy tatuaż.

Sztuka przede wszystkim

Tatuowanie to nie jedyna pasja, którą zajmuje się Scott. Campbell stworzył kilka rzeźb oraz obrazy akwarelowe, które zostały zainspirowane jego sześciotygodniowym pobytem w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Meksyku. Oprócz tego tworzy graffiti na delikatnych wnętrzach skorupek po jajkach.

Scott ma swój salon tatuażu na Brooklynie, jednak obecnie nie można umówić się z nim na sesję, jednak jeśli ktoś z was byłby zainteresowany jego pracami, warto wybrać się do studia, zobaczyć jego szkice i poznać uzdolniony zespół tatuażystów.

Źródło i fotografie: rebelcircus.com