×

Sekret długowieczności według najstarszego neurologa na świecie

Tajemnica długowieczności to coś, co ludziom jeszcze nie jest znane. Nie wiadomo, czy w ogóle kiedyś tę wiedzę posiądą. Jednak niektórzy, jak dr Howard Tucker, śmiało twierdzą, że wiedzą, co robić, żeby przedłużyć życie. Długa egzystencja nie jest osiągnięciem, jeśli obciążona jest złym stanem zdrowia. Najstarszy lekarz na świecie podpowiada więc, czego potrzebuje mózg, aby utrzymywał człowieka przy życiu przez długi czas i w dobrej kondycji.

100-letni neurolog został nagrodzony tytułem „najstarszego praktykującego lekarza na świecie”!

Howard Tucker związany jest z medycyną aż 75 lat! Snuje wnioski, że to właśnie aktywność zawodowa dała mu wigor i energię do życia. Radzi seniorom, żeby nawet po przejściu na emeryturę mieli coś, dzięki czemu będą mogli się spełniać. Nawet najprostsze czy najnudniejsze hobby będzie motywować do działania i pielęgnowania zainteresowań. Sam jednak oświadcza, że na emeryturę przechodzić wcale nie zamierza. Chce jak najdłużej oddawać się swojej pasji.

Szanuje swoje zdrowie i wie, że nie może się przemęczać. Dlatego nie przyjmuje już pacjentów, ale cały czas uczy młodych lekarzy zawodu, dzieli się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Jest dla nich największą inspiracją i mentorem.

Sekret długowieczności najstarszego lekarza
Sekret długowieczności najstarszego lekarza. Fot. Freepik.com

Dożył sędziwego wieku – ma już 100 lat! Nie odmawia sobie lampki dobrego trunku

Najstarszy lekarz świata radzi, aby we wszystkim znaleźć złoty środek. W miarę możliwości pamiętać o aktywności ruchowej, ćwiczyć umysł i pozwalać sobie na drobne przyjemności. Mężczyzna nigdy nie sięgnął po papierosa, ale wprost mówi, że lubi uraczyć się „dobrym Martini”. Stara się optymistycznie patrzeć na życie i nawet przez myśl nie przechodzi mu wizja śmierci. Czyżby jego długowieczność miała źródło w sile podświadomości?

Tucker jest też od 65 lat szczęśliwym i spełnionym mężem. A przecież żartuje się, że długie małżeństwo jest tak emocjonujące, że skraca życie… 😉

 

Jeśli zainteresował Cię sekret długowieczności najstarszego lekarza, to przeczytaj również o kobiecie, która unikała mężczyzn, a dożyła aż 109 lat!

Może Cię zainteresować

zamknij