×

Tajemnica znikających skarpet rozwiązana! Pewna mama odkryła mroczny sekret pralki

Legendy mówią, że pralki pożerają skarpetki, aby wydawać na świat małe pralki… No dobra zmyślam, ale opowieści o pożeraniu bielizny nie wzięły się znikąd!

Pewna kobieta pokazała, gdzie się mogą podziać zaginione skarpetki…

Cathy Hinz postanowiła odkryć sekrety pralki, która najwyraźniej pożerała bieliznę! Kiedy jej mąż rozkręcił przód pralki… oniemiała. Znajdowało się tam tyle skarpetek, że ledwo się mieściły! Dodatkowo znalazła jeszcze bieliznę, kartę kredytową i 7 dolarów.

Twitter/telecincoes

Skąd się tam wzięły? To wina uszkodzonej uszczelki oddzielającej bęben od reszty urządzenia. Była to jedna z pralek w pralni ogólnodostępnej, z którą co jakiś czas były problemy. Skarpetki oraz inne rzeczy zostały wessane do „dziury” w uszczelce za sprawą wirowania. Potem trafiły w dolne regiony pralki.

W sieci można znaleźć filmik pokazujący, jak skarpetka znika pod bębnem:

„Jest to absolutnie możliwe”, mówił James Darmstadt, inżynier ds. Jakości w firmie GE Appliances.
Jednak rzadko zdarza się zobaczyć tak skrajny przypadek.

Jak dbać o czystość pralki?

Twitter/chipspeaceorg

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym czyszczeniu pralki oraz jej filtrów. Kontrolujcie także czy uszczelki nie mają jakiś uszkodzeń. Do tego nie przekraczajcie dopuszczalnej pojemności pralki i nie dopychajcie ubrań na siłę. Przeciążony bęben może doprowadzić do uszkodzenia Waszego sprzętu.

Jeśli pierzecie małe rzeczy to warto wykorzystać woreczki do prania. Zapewniają one sporą dozę bezpieczeństwa wszelkim obiektom, które mogłyby zostać „pożarte”.

aliexpress.com

Źródła: www.today.com, www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować