×

Sekretne funkcje iPhone’a, o których nie miałeś pojęcia

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone’a, z pewnością nie raz twierdziłeś, że to nie tylko telefon, lecz urządzenie, które ułatwia i uprzyjemnia życie. Niektórzy uważają, nawet że ich iPhone zalicza się do grona ich przyjaciół. Smartfony pełnią funkcję budzika, odtwarzacza muzyki, urządzeń nawigujących, a do tego pozwalają Ci być w ciągłym kontakcie ze znajomymi na social mediach. Myślisz, że dobrze znasz swój telefon? Oto kilka trików o których mogłeś nie wiedzieć!

Sekretne funkcje iPhone – #1 Stoper muzyki

sekretne funkcje iphone

Czy zdarzyło Ci się zasnąć ze słuchawkami na uszach? Z pewnością nie raz! Jeśli masz dosyć budzenia się w środku nocy ze względu na głośny utwór, który został losowo odtworzony lub zawsze rano denerwowałeś się ze względu na rozładowaną baterię, to musisz wiedzieć, że łatwo możesz nastawić stoper! Wejdź w Zegar, a następnie wybierz opcję „Minutnik”. Ustaw czas po którym chcesz, aby muzyka przestała się odtwarzać. W następnym kroku kliknij „Po odliczeniu” i zjedź na sam dół, aby odszukać opcji „Wyłącz odtwarzanie”. Teraz możesz iść spać, a Twój telefon zrobi resztę za Ciebie!

#2 Czyszczenie pamięci RAM

Jeśli Twój telefon zaczął spowalniać, ze względu na zapchaną pamięć podręczną szybko temu zaradzisz dzięki prostej sztuczce. Wciśnij przycisk „power” aż zobaczysz komunikat „przesuń aby wyłączyć”. Po tym czasie przytrzymaj przycisk „home”. I tyle! Twoja pamięć RAM jest wyczyszczona, a telefon zacznie działać szybciej.

#3 Sekretne funkcje iPhone – Sprawdzanie godziny wysłania iMessege

sekretne funkcje iphone

Jeśli chcesz sprawdzić dokładną godzinę, kiedy dana wiadomość została wysłana, podążaj za tymi prostymi śladami. Wejdź w wiadomości, a następnie w rozmowę której godzinę chcesz sprawdzić. Następnie przesuń palcem w prawo, delikatnie przytrzymując. Z boku pojawi się czas każdej wysłanej wiadomości.

Zobacz także: Mało osób wie, że telefon można naładować bezprzewodowo! Kable są zbędne

#4 Liczenie znaków w wiadomości

Jeśli chcesz wiedzieć jak długie są Twoje wiadomości tekstowe, wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia a następnie wybierzesz opcję „Wiadomości”. Teraz odszukaj „Liczba znaków” i zaznacz tę funkcję.

#5 Inteligentne odwrócenie kolorów

sekretne funkcje iphone - odwrócenie kolorów

Ta funkcja jest przydatna szczególnie w nocy, gdy chcesz aby ekran telefonu nie świecił tak mocno. Wejdź w „Ustawienia”, następnie „Ogólne” i „Dostępność”. Teraz odnajdź funkcję „Udogodnienia ekranu” i kliknij „Odwróć kolory”. Po kliknięciu „Odwrócenie inteligentne” ekran z jasnego, stanie się czarny.

#6 Sekretne funkcje iPhone – udostępnianie Wi – Fi bez wpisywania hasła

Jeśli przyjdzie do Ciebie w odwiedzinach znajomy, który chciałby otrzymać od Ciebie hasło do Wi – Fi, wystarczy, że wybierze sieć do którego jest podpięty Twój telefon a następnie zbliży swoje urządzenie do Twojego iPhone’a. Po chwili i on otrzyma dostęp do internetu.

Zobacz także: Kody, dzięki którym sprawdzisz czy Twój telefon nie jest szpiegowany

#7 Funkcja alarmowego połączenia

sekretne ustawienia iPhone

W ustawieniach znajdź funkcję „Alarmowe SOS”. Następnie zaznacz „Dzwoń przyciskiem bocznym”. W ten sposób przyciskając pięciokrotnie wybrany boczny przycisk, będziesz mógł dodzwonić się do służb pomocniczych lub pokazać kartę zdrowia.

#8 Blokowanie reklam w grach

Czy Ciebie też irytują reklamy wyświetlane podczas grania w gry na iPhone’ie lub iPad’zie? Jeśli tak, oto prosty sposób jak zablokować reklamy i to całkowicie za darmo. Wystarczy, że aktywujesz tryb samolotowy. Musisz jednak pamiętać, że w tym czasie nikt nie będzie mógł się z Tobą skontaktować, dlatego zawsze wyłączaj tryb, gdy skończysz grać!

#9 Sekretne funkcje iPhone – zmiana kierunku panoramy

Jeśli chcesz zmienić kierunek panoramy w swoim aparacie, wystarczy, że naciśniesz strzałkę na ekranie swojego telefonu. Kto by pomyślał, że to takie proste!

#10 Używanie Google maps online

Możesz ściągnąć mapy i korzystać z nich nie będąc podłączonym do sieci! Wystarczy, że wpiszesz „OK Maps” w okienku wyszukiwania aplikacji.

#11 Wzmocnij siłę internetu

Wejdź w „ustawienia” a następnie w „Wi- Fi”. Funkcja asystenta Wi-Fi umożliwia ustawienie telefonu tak, aby automatycznie przełączał się na połączenie komórkowe, gdy sygnał Wi-Fi jest słaby.

Posiadasz iPhonea’a? Która funkcja zaintrygowała Cię najbardziej?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w sieci sklepów Biedronka. Mało osób z nich korzysta

Duże dyskonty spożywcze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wyposażają swoje sklepy w kasy samoobsługowe. Dzięki nim można dużo szybciej zapłacić za zakupy bez konieczności długiego stania w kolejce. Cztery przyciski pod monitorem Kasy samoobsługowe są również obecne w sieci sklepów Biedronka. Jeśli z nich korzystasz to zapewne nie zdawałeś sobie sprawy, że mają ukryte […]

14 różnych patentów z przedmiotami codziennego użycia, które Internauci dokumentują zdjęciami

Warto sobie ułatwiać życie, nawet w prostych sprawach. Przedstawiamy Wam listę przydatnych life hacków. #1 Dodatkowy kawałek materiału, który znajdziemy w nowych ubraniach służy do przetestowania na nim różnych detergentów, które stosujesz do prania #2 Nalewanie napoju w taki sposób likwiduje problem rozlewania #3 Na odwrocie kosmetyków oraz produktów do makijażu można znaleźć liczby takie […]

IKEA wymyśliła urządzenie, które pozwala naładować telefon kładąc go po prostu na stole

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo obejdziemy się bez tradycyjnych ładowarek do naszych smartfonów. Wystarczy, że położymy je na blacie stołu, a one same zaczną się ładować. Wszystko dzięki urządzeniu IKEA Sjömärke. Czym jest IKEA Sjömärke? To niewielkie „pudełko”, które montuje się u dołu dowolnego blatu. Działa ono jako bezdotykowa ładowarka dla standardowych smartfonów […]

15 pomysłowych trików, o których pomyślisz „Dlaczego nie znałem ich wcześniej?!”

Czasami niektóre triki są tak proste i oczywiste, że możemy o nich zapomnieć. Jeśli kiedykolwiek byłeś w takiej sytuacji na pewno dobrze wiesz o czym mówię! Na szczęście jesteśmy tu po to, żeby przypomnieć Ci sztuczki, które z przydadzą Ci się podczas sprzątania. #1 Przechowuj prześcieradła i pościele w jednym miejscu, tak aby można było […]

10 sztuczek ułatwiających spędzanie czasu z dziećmi. Rodzice znajdą chwilę, by odetchnąć

Spędzanie czasu z naszymi pociechami wcale nie musi być trudne. Trzeba przyznać, że rodzic potrafi wykazać się wielką wyobraźnią i kreatywnością, aby umilić czas swoim dzieciom, a przy okazji złapać trochę wolnego czasu dla siebie. Często praktycznym rozwiązaniem są małe rzeczy znajdujące się dookoła nas, które mogą wydawać się bezużyteczne, a tak naprawdę mogą się […]

11 codziennych przedmiotów, które posiadają ukryte funkcje. Dobrze o nich wiedzieć!

Niektóre przedmioty codziennego użytku, zostały stworzone w taki sposób, aby jak najbardziej uprościć nam życie. Niektóre z nich wydają się na pozór banalne, inne z kolei mają ukryte funkcje które dostrzegamy dopiero gdy uważnie się przyjrzymy. Myślisz, że rowek na spodzie kubka lub pompon na zimowej czapce są stworzone przez przypadek? Pamiętaj, że nic nie […]