×
Wirtualna Polska

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Gdy byłam mała marzyłam by zostać stewardessą. Wizja była dla mnie bardzo romantyczna. Podróżowanie po świecie, niesamowite przygody i piękne uniformy. Dziś cieszę się, że nią nie zostałam. Tak naprawdę ich praca jest trudna i stresująca. Oto sekrety linii lotniczych o których musisz wiedzieć!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Była stewardessa podzieliła się ze mną sekretami z jej pracy. Zdradziła mi też triki, dzięki którym lot może być o wiele przyjemniejszy.

Oto co powiedziała:

<a href=instagram.com/alexandratarasova_">

instagram.com/alexandratarasova_

#1 „Czas pracy liczą nam tylko, gdy drzwi samolotu są zamknięte”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele linii lotniczych płaci załodze samolotu tylko za godziny przepracowane „w powietrzu”. Jeśli lot ma opóźnienie, nie tylko podróżni są źli. Od dziś nie będzie dziwić mnie pośpiech załogi podczas przygotowań do startu.

<a href=instagram.com/lora12">

instagram.com/lora12

#2 „Bardzo nie lubimy, gdy ktoś nazywa nas kelnerkami”

Wiele ludzi myśli, że głównym zadaniem stewardessy jest przynoszenie przekąsek i napojów. Tak naprawdę cały czas dbają one o nasze bezpieczeństwo. Są oczami pilota na to, co dzieje się na pokładzie samolotu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 „Nie zasypiaj przed startem samolotu”

Spanie podczas startowania i lądowania samolotu, to nie jest dobry pomysł. Stewardessy często muszą tamować krew z nosa śpiącym osobom. To nie jest przesada! Wszystkiemu winne jest ciśnienie.

<a href=google.com">

google.com

#4 „Toalety wcale nie są takie czyste”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lepiej zaopatrzyć się w płyn antybakteryjny. Samoloty często sprzątane są powierzchownie między lotami. W toaletach często jest też przygaszone światło i brudu zwyczajnie nie widać. Podłogi w samolocie to ta sama historia! Zanim zdejmiesz buty, zastanów się dwa razy.

<a href=instagram.com/theboglog">

instagram.com/theboglog

#5 „Żarty o terrorystach to naprawdę kiepski pomysł”

Zdarzają się osoby, które uważają, że to świetny kawał. Tak naprawdę nie wiedzą, że na pokładzie mogą być tajniacy. Tego typu żarty mogą skończyć się naprawdę nieprzyjemnie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Najlepsze miejsca w samolocie są z tyłu

Powód jest prosty: Stewardessy mają tam wszystko, co jest najpotrzebniejsze. Kocyk, napoje i przekąski. Dostaniesz je szybciej niż reszta pasażerów. Jest też przekonanie, że miejsca z tyłu są bezpieczniejsze. Niestety tego ostatniego, nikt nie może nam zagwarantować na 100%.

sekrety linii lotniczych 6

#7 „Nie używaj samolotowych słuchawek”

To, że dostajesz je zapakowane w torebkę nie oznacza, że są jednorazowe. Po każdym locie są one czyszczone i pakowane dla nowych pasażerów. Słuchawki były już używane przez setki ludzi. Nie wiem jak Was, ale mnie to obrzydza.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=instagram.com/kooshykids_">

instagram.com/kooshykids_

#8 „Nie pij kawy z wózka”

Woda, która jest na pokładzie, pobierana jest ze zbiornika. Obrzydliwy sekret linii lotniczych jest taki, że zbiornik nie jest zbyt często czyszczony. W niektórych liniach zaczęły pojawiać się skargi: „Kawa ma dziwny smak!”… hmm. Ciekawe dlaczego?!

<a href=instagram.com/sorbitoparaelalma">

instagram.com/sorbitoparaelalma

Pod żadnym pozorem nie wchodź pierwszy do samolotu! Oto dlaczego

Na naszym kanale możesz obejrzeć film o tajemnicach stewardessy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować