×

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Gdy byłam mała marzyłam by zostać stewardessą. Wizja była dla mnie bardzo romantyczna. Podróżowanie po świecie, niesamowite przygody i piękne uniformy. Dziś cieszę się, że nią nie zostałam. Tak naprawdę ich praca jest trudna i stresująca. Oto sekrety linii lotniczych o których musisz wiedzieć!

Była stewardessa podzieliła się ze mną sekretami z jej pracy. Zdradziła mi też triki, dzięki którym lot może być o wiele przyjemniejszy.

Oto co powiedziała:

#1 „Czas pracy liczą nam tylko, gdy drzwi samolotu są zamknięte”

Wiele linii lotniczych płaci załodze samolotu tylko za godziny przepracowane „w powietrzu”. Jeśli lot ma opóźnienie, nie tylko podróżni są źli. Od dziś nie będzie dziwić mnie pośpiech załogi podczas przygotowań do startu.

#2 „Bardzo nie lubimy, gdy ktoś nazywa nas kelnerkami”

Wiele ludzi myśli, że głównym zadaniem stewardessy jest przynoszenie przekąsek i napojów. Tak naprawdę cały czas dbają one o nasze bezpieczeństwo. Są oczami pilota na to, co dzieje się na pokładzie samolotu.

#3 „Nie zasypiaj przed startem samolotu”

Spanie podczas startowania i lądowania samolotu, to nie jest dobry pomysł. Stewardessy często muszą tamować krew z nosa śpiącym osobom. To nie jest przesada! Wszystkiemu winne jest ciśnienie.

#4 „Toalety wcale nie są takie czyste”

Lepiej zaopatrzyć się w płyn antybakteryjny. Samoloty często sprzątane są powierzchownie między lotami. W toaletach często jest też przygaszone światło i brudu zwyczajnie nie widać. Podłogi w samolocie to ta sama historia! Zanim zdejmiesz buty, zastanów się dwa razy.

#5 „Żarty o terrorystach to naprawdę kiepski pomysł”

Zdarzają się osoby, które uważają, że to świetny kawał. Tak naprawdę nie wiedzą, że na pokładzie mogą być tajniacy. Tego typu żarty mogą skończyć się naprawdę nieprzyjemnie.

#6 Najlepsze miejsca w samolocie są z tyłu

Powód jest prosty: Stewardessy mają tam wszystko, co jest najpotrzebniejsze. Kocyk, napoje i przekąski. Dostaniesz je szybciej niż reszta pasażerów. Jest też przekonanie, że miejsca z tyłu są bezpieczniejsze. Niestety tego ostatniego, nikt nie może nam zagwarantować na 100%.

sekrety linii lotniczych 6

#7 „Nie używaj samolotowych słuchawek”

To, że dostajesz je zapakowane w torebkę nie oznacza, że są jednorazowe. Po każdym locie są one czyszczone i pakowane dla nowych pasażerów. Słuchawki były już używane przez setki ludzi. Nie wiem jak Was, ale mnie to obrzydza.

#8 „Nie pij kawy z wózka”

Woda, która jest na pokładzie, pobierana jest ze zbiornika. Obrzydliwy sekret linii lotniczych jest taki, że zbiornik nie jest zbyt często czyszczony. W niektórych liniach zaczęły pojawiać się skargi: „Kawa ma dziwny smak!”… hmm. Ciekawe dlaczego?!

Zobacz także:

1) Powstały biodegradowalne opakowania na jedzenie, które trafią do samolotów

2) 8 faktów na temat samolotów, które otworzą Ci oczy w dziedzinie lotnictwa

 

Wybrane dla Ciebie

10 cennych porad, dzięki którym nie zachorujesz w trakcie i po podróży samolotem

Nawet dla najbardziej wprawionego turysty czy podróżnika lot samolotem może być stresujący. Oprócz tych wszystkich trudności związanych z odprawą, opóźnieniem lotów, krzyczącymi dziećmi i przepychającymi się ludźmi, pojawiają się również problemy ze złym samopoczuciem. Co w takim razie można zrobić aby uniknąć złego samopoczucia po wylądowaniu? Złe samopoczucie podczas podróży to nie wszystko! Często gdy […]

Podróż samolotem będzie znacznie tańsza, jednak wiąże się to z nietypową przebudową siedzeń

Samolot to chyba najszybszy środek transportu, który umożliwia nam pokonanie kilku tysięcy kilometrów w zaledwie kilka godzin. W szybki sposób możemy dostać się z jednego końca świata na drugi, lecz latanie ma jeden ogromny minus, mianowicie – ceny biletów. Często zdarzają się promocje dzięki czemu możemy zakupić bilety w naprawdę okazjonalnych cenach, jednak częściej na […]

Pilot zdradza prawdę o toaletach w samolocie. Odechce Ci się z nich korzystać

Latanie samolotem to czysta przyjemność, ale czy czysty jest sam pokład? Podróż tym środkiem transportu dostarcza wielu wrażeń i sprawia, że w kilka godzin możemy przemierzyć tysiące kilometrów. Niestety nawet jeśli wydaje nam się, że nasze siedzenie czy toaleta w samolocie jest czysta, prawda może okazać się szokująca… Jest wiele linii samolotowych – jedne tańsze, […]

6 ukrytych funkcji w samolotach, o których mogłeś nie wiedzieć

Myślę, że każdy z nas mniej więcej wie jakie są plusy i minusy podróżowania samolotem. Ten szybki środek transportu, często przyprawia nam wielu kłopotów w postaci ograniczonego bagażu lub (tutaj w tańszych liniach lotniczych) miejsca na nogi. Mimo wszystko latanie samolotem jest bardzo przyjemne. Jednak wielu pasażerów, nawet tych którzy w ciągu roku wykonują po […]

Etykieta w trakcie podróży samolotem. O tych zasadach musisz pamiętać

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak etykieta w trakcie podróży samolotem. To zbiór niepisanych zasad, które sprawiają że lot może być przyjemniejszy. Z reguły podróż samolotem jest przyjemna, ale czasami nieznośni współpasażerowie mogą sprawić, że najwspanialszy sen zamieni się w koszmar. O czym warto pamiętać podczas podróży samolotem? Oto 15 […]

Sposoby na wygodną podroż samolotem. Idealne na dalekie loty

Jeśli często latasz samolotem, pewnie wiesz że długie trasy w klasie ekonomicznej bywają ciężkie. Przez kilka godzin siedzisz w niewygodnej pozycji, harmonogram snu zostaje zaburzony, a pasażer za Tobą ciągle kopie w fotel… Myślisz, że nie istnieje coś takiego jak „sposoby na wygodną podróż samolotem”? Jeśli dobrze się przygotujesz łatwo poradzisz sobie z wieloma niewygodami […]