Kategorie LajfhakiPsychologia

Sekrety linii lotniczych, o których stewardessy nie lubią mówić

Gdy byłam mała marzyłam by zostać stewardessą. Wizja była dla mnie bardzo romantyczna. Podróżowanie po świecie, niesamowite przygody i piękne uniformy. Dziś cieszę się, że nią nie zostałam. Tak naprawdę ich praca jest trudna i stresująca. Oto sekrety linii lotniczych o których musisz wiedzieć!

Była stewardesa podzieliła się ze mną, sekretami z jej pracy. Zdradziła mi też triki, dzięki którym lot może być o wiele przyjemniejeszy.

Oto co powiedziała:

instagram.com/alexandratarasova_

#1 „Czas pracy liczą nam tylko, gdy drzwi samolotu są zamknięte”

Wiele linii lotniczych płaci załodze samolotu, tylko za godziny przepracowane „w powietrzu”. Jeśli lot ma opóźnienie, nie tylko podróżni są źli. Od dziś nie będzie dziwić mnie pośpiech załogi podczas przygotowań do startu.

instagram.com/lora12

#2 „Bardzo nie lubimy, gdy ktoś nazywa nas kelnerkami”

Wiele ludzi myśli, że głównym zadaniem stewardessy jest przynoszenie przekąsek i napojów. Tak naprawdę, cały czas dbają one o nasze bezpieczeństwo. Są oczami pilota na to co dzieje się na pokładzie samolotu.

#3 „Nie zasypiaj przed startem samolotu”

Spanie podczas startowania i lądowania samolotu, to nie jest dobry pomysł. Stewardessy często muszą tamować krew z nosa śpiącym osobom. To nie jest przesada! Wszystkiemu winne jest ciśnienie.

sekrety linii lotniczych 3
google.com

#4 „Toalety wcale nie są takie czyste”

Lepiej zaopatrzyć się w płyn antybakteryjny. Samoloty często sprzatane są powierzchownie między lotami. W toaletach często jest też przygaszone światło i brudu zwyczajnie nie widać. Podłogi w samolocie to ta sama historia! Zanim zdejmiesz buty, zastanów się dwa razy.

instagram.com/theboglog

#5 „Żarty o terrorystach to naprawdę kiepski pomysł”

Zdarzają się osoby, które uważają, że to świetny kawał. Tak napradę nie wiedzą, że na pokładzie mogą być tajniacy. Tego typu żarty mogą skończyć się naprawdę nieprzyjemnie.

#6 Najlepsze miejsca w samolocie są z tyłu

Powód jest prosty: Stewardessy mają tam wszystko co jest najpotrzebniejsze. Kocyk, napoje i przekąski. Dostaniesz je szybciej od reszty pasażerów. Jest też przekonanie, że miejsca z tyłu są bezpieczniejsze. Niestety tego ostatniego, nikt nie może nam zagwarantować na 100%.

sekrety linii lotniczych 6

#7 „Nie używaj samolotowych słuchawek”

To, że dostajesz je zapakowane w torebkę, nie oznacza, że są jednorazowe. Po każdym locie są one czyszczone i pakowane dla nowych pasażerów. Słuchawki były już używane przez setki ludzi. Nie wiem jak Ty, ale mnie to obrzydza.

instagram.com/kooshykids_

#8 „Nie pij kawy z wózka”

Woda, która jest na pokładzie, pobierana jest ze zbiornika. Obrzydliwy sekret linii lotniczych jest taki, że zbiornik nie jest zbyt często czyszczony. W niektórych liniach zaczeły pojawiać się skargi: „Kawa ma dziwny smak!”… hmm. Ciekawe dlaczego?!

instagram.com/sorbitoparaelalma

Zobacz także:

1) Powstały biodegradowalne opakowania na jedzenie, które trafią do samolotów

2) 8 faktów na temat samolotów, które otworzą Ci oczy w dziedzinie lotnictwa

Źródło i fotografie: brightside.me