×

Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły silniejsze

Czy wiedziałeś, że polopiryna oprócz łagodzenia bólu jest świetna w utrzymaniu roślin w zdrowiu? Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły szybciej oraz będą większe i silniejsze.

Wszystko przez to, że polopiryna jest salicylanem (zawiera kwas acetylosalicylowy). Jeśli rośliny nie mają odpowiednich warunków, zaczynają wytwarzać mniej kwasu acetylosalicylowego, który pomaga im w atakach owadów oraz w lepszym dojrzewaniu.

Stwierdzono, że rozcieńczony roztwór wody z polopiryną, zapewnia roślinom wzrost, poprawia odporność na szkodniki oraz choroby, a także pomaga szybciej wykiełkować świeżo posadzonym roślinkom.

Polopiryna w ogrodzie – Uprawa warzyw

Dodanie kilku tabletek leku pomaga warzywom szybciej rosnąć, polopiryna może sprawić, że plony będą większe. Spryskanie pomidorów, ziemniaków, papryki czy bakłażanów wodą z polopiryną przynosi im wiele korzyści.

Przed zbliżającą się zarazą ziemniaczaną wystarczy 2-3 w miesiącu (na przykład co tydzień) spryskać pomidory roztworem aspiryny w ilości 250mg – 500mg na 4,5 litra wody. Mamy szansę ochronić nasze pomidory pod warunkiem, że oprysk wykonamy przed pierwszymi oznakami zarazy!

Polopiryna w ogrodzie – Podlewanie kwiatów

Kwiaty zwiędną szybciej jeśli woda dookoła nich będzie brudna i pełna zarazków. Kilka tabletek polopiryny sprawi, że rozwój bakterii będzie niemożliwy. Dzięki temu lepiej się ukorzenią, a szkodliwe grzyby czy szkodniki znikną z ich podłoża.

Polopiryna jest także idealnym środkiem do pielęgnacji roślin ciętych. Wystarczy, że jedną tabletkę rozpuścisz w 2 litrach wody. Taka mikstura przedłuży żywotność kwiatów w wazonie.

Polopiryna w ogrodzie – Zbyt duża ilość leku może być szkodliwa!

Pamiętaj, że kuracja polopiryną może pomóc Twoim roślinkom lub zaszkodzić. Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać z dodawaniem leku do wody i ziemi. Zbyt duża ilość polopiryny może uszkodzić lub nawet spalić kwiaty. Najlepiej trzymać się zasady – 1 tabletka na 1 litr wody. Polopiryna powinna być całkowicie rozpuszczona w wodzie, zanim wyląduje na listkach roślin.

Zobacz także: 15 dekoracji ogrodowych z użyciem starego wiadra. Są tanie i wyglądają pięknie!

Uwaga: Najlepiej stosować taką terapię rano, dzięki czemu lek zdąży się wchłonąć i odstraszy owady, które pojawią się w ciągu dnia. Po pierwszym użyciu aspiryny lub polopiryny, upewnij się, że kwas acetylosalicylowy nie przynosi szkód Twoim roślinom. Niektóre rośliny mogą być bardziej odporne na lek, z kolei inne zbyt wrażliwe.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

Jak dbać o kaktusy bożonarodzeniowe, aby dłużej cieszyć się pięknymi kwiatami?

Wraz z nadejściem grudnia zakwita bożonarodzeniowy kaktus, który stanowi piękną ozdobę i wszystkich domowników wprowadza w świąteczny nastrój. Dowiedz się jak go pielęgnować, aby kwiaty nie opadły przedwcześnie. Epifit z tropików Grudnik, kaktus bożonarodzeniowy, szlumbergera, zygokaktus to nazwy określające jedną roślinę doniczkową. W warunkach naturalnych występuje w lasach tropikalnych Brazylii (porasta wierzchołki drzew). Jest więc […]

Nie trzeba mieć dużego ogrodu, aby uprawiać warzywa. Wystarczy tylko worek uniwersalnej ziemi

Sadzenie warzyw wcale nie musi być uciążliwe i nużące. Dodatkowo nie musisz mieć dużego ogrodu, aby uprawiać sałatę czy rzodkiewkę. Wystarczy tylko worek ziemi. Uprawa workowa Najlepsze pomysły to te, które można szybko i prosto zrealizować. Podobnie sprawa wygląda w ogrodnictwie. Miłośnicy uprawy roślin, nieposiadający pokaźnych działek czy miejsca na wydzielenie grządek, sadzą warzywa bezpośrednio […]

Ogrodnicy nie rozstają się z solą Epsom. Oto jej 11 niezwykłych zastosowań

Sól Epsom znana jest jako siarczan magnezu czy sól angielska. Zawiera minerały magnezu oraz siarki, a swoją nazwę posiada od brytyjskiej miejscowości Epsom – tam została odkryta. Najczęściej używana jest w walce z obolałymi i zmęczonymi mięśniami. Jednak ma o wiele więcej zastosowań niż myślisz. Sól Epsom z powodzeniem stosowana jest także w ogrodnictwie. Oto […]

23 pasjonatów uprawy roślin i warzyw, którzy dzielą się swoimi ogrodniczymi patentami

Ogrodnikiem może zostać właściwie każdy. Bez względu czy mieszkasz w dużym domu czy też w bloku. Warzywa oraz ulubione rośliny z powodzeniem możesz także hodować na balkonie. Obejrzyj galerię i przekonaj się jak ogrodnicy amatorzy radzą sobie z uprawą grządki. 1. Biustonosz dobrze się sprawdzi w roli wsparcia dla melonów 😉 2. Skrzynka do uprawy […]

5 przepisów na użycie jodu w ogrodzie. Nigdy więcej nie będziesz martwić się o swoje rośliny

Jodyna stosowana jest najczęściej podczas opatrywania stłuczonego kolana lub odkażania ran, jednak jak się okazuje, świetnie sprawdzi się też w walce ze szkodnikami. Jeśli zmagasz się z plagą chorób powodowanych drobnoustrojami, które żerują w Twoim ogrodzie, koniecznie sprawdź dlaczego warto używać jodynę w ogrodzie i… jak jej używać. Dużym plusem stosowania jodyny jest również jej […]

15 roślin okrywowych, które wypełnią przestrzeń pod drzewami i krzewami. Łatwo się rozrastają

Trawa nie w każdym rejonie ogrodu będzie jednakowo bujna i zielona. Są takie obszary, gdzie zwyczajnie nie będzie budziła zachwytu. Dlatego pod drzewami, krzewami i w miejscach zacienionych przez większą część doby warto posadzić rośliny okrywowe. To krzewinki, byliny, pnącza, które szybko się rozrastają, są odporne na uszkodzenia, mróz, a także charakteryzują się równomiernym wzrostem. […]