×

5 nietypowych świąt, które zachęcą Cię do zainteresowania się tematem snu i drzemki

W naszym kalendarzu jest bardzo dużo nietypowych świąt. Warto zwróć uwagę na te związane ze snem i drzemką. W końcu w łóżku spędzamy aż 1/3 swojego życia. 😉

1. Dzień Walki z Chrapaniem

Ze statystyk wynika, że chrapią głównie mężczyźni (60%). Z tą przypadłością zmaga się ok. 2 mld ludzi na świecie. Chrapanie jest niezwykle uciążliwe dla osób dzielących sypialnię z chrapiącym. Nasila się wraz z wiekiem i może pojawiać się po spożyciu alkoholu czy po dużym wysiłku fizycznym. Dzień Walki z Chrapaniem obchodzimy każdego roku 15 marca.

pinterest

2. Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki

Święto miało swoją inaugurację 22 marca 2008 roku w 35 miastach świata. Od tego momentu do akcji przyłączają się kolejne ośrodki. Święto powstało po to, aby wyciągnąć ludzi z domów i sprawić, aby mniej czasu spędzali przed komputerem. A chyba każdy miałby ochotę poskakać po łóżku i zniszczyć kilka poduszek. 😉 Święto jest ruchome. W 2022 roku odbędzie się 2 kwietnia.

3. Światowy Dzień Snu

Obchodzony jest w piątek tuż przed równonocą wiosenną. Święto zostało ustanowione w 2008 roku. Ma za zadanie zwiększyć świadomość ludzi na temat snu. Zwraca także uwagę na zaburzenia snu oraz uczy jak sobie z nimi radzić. W 2021 roku święto obchodzone było pod hasłem: „Regularny sen, zdrowa przyszłość”. Najbliższy Światowy Dzień Sny przypada 18 marca 2022 roku.

Andisheh A/unsplash

4. Dzień Spania w Miejscach Publicznych

Święto zostało wymyślone w USA. W tym kraju obchodzone jest 28 lutego, natomiast w Polsce – 26 lutego. Tego dnia organizowane są w mediach społecznościowych wydarzenia, które zachęcają do zrobienia sobie zbiorowej, publicznej drzemki. Można przysnąć na ławce w parku, metrze, kinie czy poczekalni u lekarza.

pinterest

5. Światowy Dzień Drzemki w Pracy

To święto, skłaniające do wypoczynku, zostało wymyślone w USA. Ma ma celu zachęcenie pracodawców do wyrażenia zgody na to, aby pracownicy mogli ucinać sobie w ciągu dnia krótką drzemkę (już 5-15 minut snu jest w stanie odświeżyć organizm). Okazuje się, że drzemka poprawia koncentrację oraz wpływa na podniesienie wydajności pracy. Światowy Dzień Drzemki w Pracy obchodzimy 12 marca.

P.S. Aby drzemka była efektywniejsza, koniecznie wypij wcześniej kawę. 😉

Filiżanka mocnej kawy i do łóżka. Po kofeinowej drzemce poczujesz się jak nowo narodzony

genialne

Słyszałeś o którymś w wymienionych świąt?

Źródła: www.si-stars.com

Może Cię zainteresować

zamknij