×

Jeśli denerwuje Cię sierść zwierzaka w domu, skorzystaj z tych metod. One uratują Twoje mieszkanie!

Większość posiadaczy zwierząt zna dokładnie problem: wszechobecna sierść Twojego pupila znajduje się w każdym kącie. Nawet jeśli gruntownie posprzątasz mieszkanie, następnego dnia wszystko zaczyna się od nowa. Niestety nie masz wyjścia – sprzątać musisz. Oczywiście producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowszych produktów do czyszczenia foteli, dywanów czy podłóg. Wszystko po to, aby pozbyć się sierści.

Niestety często są to drogie środki. Jak je zastąpić i wykorzystać to, co ma się w domu?

Oto kilka porad:

Jeśli sierść Twojego psiaka znajduje się w całym domu, koniecznie musisz spróbować tych sprawdzonych metod. Zamiast kupować kolejną szczotkę, skorzystaj z tego, co już masz w domu.

Wycieraczka do szyb sprawdzi się w tym przypadku genialnie. Przymocowana do niej guma skutecznie ściągnie włosy z kanap i dywanów. Będziesz zaskoczony, jak kapitalnie to działa.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (1)

Delikatnie zwilżona gumowa rękawica świetnie poradzi sobie także z dywanami, a w tym przypadku użyto jej do wyczyszczenia drapaka dla kotów. Jeszcze lepsze efekty osiągniesz, gdy rękawica będzie miała wypukłą strukturę.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (2)

Miejsca, do których ciężko się dostać, wyczyścisz zakładając na dłoń nylonową pończochę/rajstopę.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (3)

Z tymi najbardziej kłopotliwymi miejscami poradzisz sobie, gdy owiniesz dłoń taśmą klejącą i zaczniesz zbierać nią włosy. Możesz także owinąć ją wokół wałka malarskiego.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (4)

Włosy możesz także usunąć za pomocą naelektryzowanego balonika. Nadmuchaj go i pocieraj tkaninę, a później szybko zbierz balonem włosy.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (5)

Jeśli sierść głęboko wbiła się w dywan, możesz skorzystać z papieru piaskowego. Wykonuj delikatne ruchy, unikaj mocnego wcierania.

sierść twojego zwierzaka w całym domu (6)

Już wiesz, jak trzeba radzić sobie z niechcianą sierścią. Udostępnij porady swoim znajomym.

Może Cię zainteresować

zamknij