PoradyLajfhakiProsty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować
Katarzyna
17.11.2021 07:09, aktualizacja: 17.11.2021 08:45

Każdy kierowca wie, że jesienna, czy zimowa jazda samochodem nie należy do najprzyjemniejszych. Najpierw trzeba odśnieżyć auto, następnie sprawdzić czy przy niskich temperaturach pojazd w ogóle odpali, a gdy uda nam się ruszyć, zaparowane szyby w aucie stają się codziennym problemem.

Co robić, żeby w szybki sposób zaparowane szyby w aucie nam nie utrudniały jazdy? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów, jednak jednym z najskuteczniejszych jest użycie... kociego żwirku

youtube.com
youtube.com

Zanim poznasz ten trik warto wiedzieć dlaczego szyby w ogóle parują. Dzieję się tak ponieważ, w samochodzie znajduje się wilgoć, a różnica temperatur między wnętrzem pojazdu a otoczeniem jest spora. Zastanawiasz się skąd wewnątrz auta znajduje się woda? Możesz wnieść ją na butach lub przemoczonym ubraniu. Wilgoć może pojawić się również ze względu na wydychane przez nas powietrze.

W takim razie, aby zapobiec parowaniu szyb potrzebujesz pozbyć się wilgoci z wnętrza pojazdu i nie dopuścić do jej ponownego nagromadzenia się

youtube.com
youtube.com

I właśnie do tego będzie potrzebny Ci żwirek dla kotów. Przy tym triku najlepiej sprawdzi się sylikonowy żwirek, potrzebujesz również rolkę taśmy klejącej oraz skarpetkę. Dla łatwiejszego wsypania żwirku, nawiń skarpetkę na dużą rolkę taśmy. Kiedy już wypełnisz materiał żwirkiem, usuń rolkę i mocno zawiąż skarpetkę. Aby mieć pewność, że żwirek nie wysypie się w środku auta, możesz zawinąć żwirek w dwie skarpety.

youtube.com
youtube.com

Żwirek jest chłonny i usuwa przykre zapachy, dlatego też pomoże Ci usunąć wilgoć z wnętrza pojazdu. Wystarczy, że umieścisz przygotowany pakunek na desce rozdzielczej lub pod siedzeniem.

Znałeś wcześniej ten trik? Jeśli nie daj znać czy z niego skorzystasz! A może znasz inne metody na usuwanie pary z szyb auta?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także