Kategorie LajfhakiOrganizacja

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować

Każdy kierowca wie, że zimowa jazda samochodem nie należy do najprzyjemniejszych. Najpierw trzeba odśnieżyć auto, następnie sprawdzić czy przy niskich temperaturach pojazd w ogóle odpali, a gdy uda nam się ruszyć szyby zaczynają pokrywać się parą.

Co robić, żeby w szybki sposób zapobiec parowaniu szyb w aucie? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów, jednak jednym z najskuteczniejszych jest użycie… kociego żwirku

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować
youtube.com

Zanim poznasz ten trik warto wiedzieć dlaczego szyby w ogóle parują. Dzieję się tak ponieważ, w samochodzie znajduje się wilgoć, a różnica temperatur między wnętrzem pojazdu a otoczeniem jest spora. Zastanawiasz się skąd wewnątrz auta znajduje się woda? Możesz wnieść ją na butach lub przemoczonym ubraniu. Wilgoć może pojawić się również ze względu na wydychane przez nas powietrze.

W takim razie, aby zapobiec parowaniu szyb potrzebujesz pozbyć się wilgoci z wnętrza pojazdu i nie dopuścić do jej ponownego nagromadzenia się

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować
youtube.com

I właśnie do tego będzie potrzebny Ci żwirek dla kotów. Przy tym triku najlepiej sprawdzi się sylikonowy żwirek, potrzebujesz również rolkę taśmy klejącej oraz skarpetkę. Dla łatwiejszego wsypania żwirku, nawiń skarpetkę na dużą rolkę taśmy. Kiedy już wypełnisz materiał żwirkiem, usuń rolkę i mocno zawiąż skarpetkę. Aby mieć pewność, że żwirek nie wysypie się w środku auta, możesz zawinąć żwirek w dwie skarpety.

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować
youtube.com

Żwirek jest chłonny i usuwa przykre zapachy, dlatego też pomoże Ci usunąć wilgoć z wnętrza pojazdu. Wystarczy, że umieścisz przygotowany pakunek na desce rozdzielczej lub pod siedzeniem.

Znałeś wcześniej ten trik? Jeśli nie daj znać czy z niego skorzystasz! A może znasz inne metody na usuwanie pary z szyb auta?

Źródło: kobieta.onet.pl, youtube.com | Fotografie: youtube.com