×

Prosty trik, dzięki któremu szyby w aucie nie będą parować

Każdy kierowca wie, że jesienna, czy zimowa jazda samochodem nie należy do najprzyjemniejszych. Najpierw trzeba odśnieżyć auto, następnie sprawdzić czy przy niskich temperaturach pojazd w ogóle odpali, a gdy uda nam się ruszyć, zaparowane szyby w aucie stają się codziennym problemem.

Co robić, żeby w szybki sposób zaparowane szyby w aucie nam nie utrudniały jazdy? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów, jednak jednym z najskuteczniejszych jest użycie… kociego żwirku

Zanim poznasz ten trik warto wiedzieć dlaczego szyby w ogóle parują. Dzieję się tak ponieważ, w samochodzie znajduje się wilgoć, a różnica temperatur między wnętrzem pojazdu a otoczeniem jest spora. Zastanawiasz się skąd wewnątrz auta znajduje się woda? Możesz wnieść ją na butach lub przemoczonym ubraniu. Wilgoć może pojawić się również ze względu na wydychane przez nas powietrze.

W takim razie, aby zapobiec parowaniu szyb potrzebujesz pozbyć się wilgoci z wnętrza pojazdu i nie dopuścić do jej ponownego nagromadzenia się

I właśnie do tego będzie potrzebny Ci żwirek dla kotów. Przy tym triku najlepiej sprawdzi się sylikonowy żwirek, potrzebujesz również rolkę taśmy klejącej oraz skarpetkę. Dla łatwiejszego wsypania żwirku, nawiń skarpetkę na dużą rolkę taśmy. Kiedy już wypełnisz materiał żwirkiem, usuń rolkę i mocno zawiąż skarpetkę. Aby mieć pewność, że żwirek nie wysypie się w środku auta, możesz zawinąć żwirek w dwie skarpety.

Żwirek jest chłonny i usuwa przykre zapachy, dlatego też pomoże Ci usunąć wilgoć z wnętrza pojazdu. Wystarczy, że umieścisz przygotowany pakunek na desce rozdzielczej lub pod siedzeniem.

Znałeś wcześniej ten trik? Jeśli nie daj znać czy z niego skorzystasz! A może znasz inne metody na usuwanie pary z szyb auta?

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

15 niezawodnych porad, które odmienią życie każdego kierowcy. Są naprawdę skuteczne

Samochody zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Ale bycie kierowcą to także nowe obowiązki wynikające z konieczności dbania o auto. Nie musisz jednak poświęcać na to dużo czasu. Wystarczy tylko odrobina kreatywności. Te wskazówki dla kierowców odmienią życie każdego posiadacza pojazdu na czterech kołach. 1. Wykorzystaj papilotki Jest sposób na to, aby uniknąć czyszczenia uchwytów na kubki. […]

Trik z połówką ziemniaka powinien znać każdy kierowca. Zimą jest niezastąpiony

Kiedy robi się chłodniej na zewnątrz, wielu kierowców spotyka się z tym samym, uporczywym problemem: szyby parują od wewnątrz. Aby uniknąć ciągłego korzystania z wentylacji i ogrzewania istnieje kilka pomysłowych sztuczek, dzięki którym poradzisz sobie z parowaniem.