×

Zabieg, który wykonasz samodzielnie zmniejsza pory, redukuje zaczerwienienia i pobudza krążenie

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i zdrowo, a przy tym nie wydać kroci na drogie kosmetyki. Dodatkowo dochodzi czas – bo nie każda z nas ma kilka godzin dziennie, które może poświęcić na wklepywanie różnych kremów i serum na swoją twarz.

Na szczęście istnieje prosta metoda, która sprawi, że Twoja skóra będzie oczyszczona i bez opuchlizny!

Skin icing to metoda stosowana już od setek lat. Podobno takie zabiegi stosowała sama caryca Katarzyna, a także wiele sław rodem z Hollywood w tym Dakota Johnson oraz Kate Moss. Pewnie zastanawiasz się czym tak naprawdę jest skin icing? To zabieg polegający na masowaniu skóry kostką lodu, dzięki czemu z twarzy znikają zaczerwienienia oraz zmniejsza się obrzęk. Regularne zabiegi pomagają w zmniejszeniu widoczności porów oraz stymulują krążenie krwi, a to sprawia, że twarz jest promienna i wygląda zdrowo.

Jak wykonać skin icing?

Masaż kostką lodu nie jest skomplikowany, ale stosując ten zabieg należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim nie aplikuj na skórę lodu, który dopiero co wyjęłaś z zamrażalnika. Poczekaj chwilę, aż kostka zacznie się lekko topić i będzie „ślizgać się” po twarzy. To bardzo ważne, ponieważ w innym przypadku może dojść do podrażnienia skóry!

Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i masz cerę naczynkową, nie stosuj kostki lodu bezpośrednio na twarz. Lepiej owiń ją delikatną ściereczką lub ręcznikiem i poczekaj aż lód roztopi się na tyle, aby materiał zrobił się mokry.
Przez kilka minut wykonuj okrężne ruchy kostką lodu, a po skończonym zabiegu nałóż krem nawilżający lub serum. Oczywiście skin icing wykonuj na oczyszczonej twarzy (pamiętaj o zmyciu makijażu).

Do zabiegu możesz wykorzystać kilka gotowych kostek lodu lub stworzyć jedną wielką bryłę. Wystarczy, że napełnisz woreczek śniadaniowy wodą i schowasz pakunek do zamrażalnika. Na drugi dzień kostka będzie gotowa do użycia!

Co myślisz o takiej pielęgnacji? Skorzystasz z skin icing?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować