×
Wirtualna Polska

Składnik tej odżywki pobudzi storczyki do kwitnienia. Wypuszczą nowe pąki

Zrób ten nawóz z ryżu do storczyków i zobacz, jaką metamorfozę przejdą Twoje kwiaty. One nagle zaczną rosnąć jak szalone i wypuszczą dużo nowych pąków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Storczyki zachwycają dużą gamą kolorystyczną swoich kwiatów oraz eleganckim wyglądem. Musisz jednak pamiętać, że to dość wymagające rośliny, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli zapewnisz im właściwe warunki do rozwoju, to z pewnością odwdzięczą się mnogością zachwycających kwiatów. W tym celu warto zadbać o ich nawożenie. I wcale nie musisz kupować specjalnych odżywek w sklepach. Istnieje prosty patent na zrobienie ekologicznego nawozu.

Jak zrobić nawóz z ryżu?

Wykonanie nawozu jest naprawdę proste. Weź 100 gram ryżu. Może być w torebce lub w sypkiej formie. Następnie ryż zalej wodą (ok. 1 litr), wymieszaj i odstaw na całą godzinę. W tym czasie wszystkie wartościowe składniki przenikną do płynu. Po godzinie możesz już przecedzić ryż. Białawą wodą podlewaj swoje storczyki raz w miesiącu. Oczywiście dobrym pomysłem jest także wykorzystanie wody po gotowaniu ryżu. Kiedy przygotowujesz potrawę z dodatkiem tego ziarna, to nie wylewaj płynu. Pozwól mu ostygnąć i później wykorzystuj w formie nawozu. Musisz wiedzieć, że woda ryżowa jest zasobna w bor, potas, azot, fosfor, magnez. Zawiera także mangan, który jest niezwykle ważny dla storczyków. Ten pierwiastek pobudza rośliny do kwitnienia i wytwarzania większej ilości pąków. Jeżeli Twój storczyk przestał nagle wypuszczać nowe kwiaty, to koniecznie nakarm go ryżową odżywką.

nawóz z ryżu do storczyków, fot. gettyimages

nawóz z ryżu do storczyków, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też: Jak kupić zdrowego storczyka? Tak rozpoznasz, że będzie długo kwitnął

Czego storczyki nie lubią?

Nie ma się co oszukiwać. Storczyki to rośliny przeznaczone dla bardziej zaawansowanych hodowców i ogrodników. Osoby  niedoświadczone nie powinny porywać się do zakupu donic z orchideami. Zobacz, czego storczyki nie lubią.

  • Wysokie temperatury oraz słońce – te rośliny wolą zacienione miejsca i niezbyt wysoką temperaturę powietrza.
  • Suche powietrze – jeżeli zobaczysz, że korzenie są przesuszone, to znak, że musisz zwiększyć wilgotność powietrza. Storczykom dobrze zrobi, jeżeli donice ustawisz przy nawilżaczu powietrza.
  • Niskie temperatury – storczyki nie przeżyją w temperaturze, która spadnie poniżej 15°C.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
nawóz z ryżu do storczyków, fot. gettyimages

nawóz z ryżu do storczyków, fot. gettyimages

 

Zobacz też: Zamiast wyrzucić, rozsyp na trawniku. To idealny nawóz i odstraszacz szkodników

Ogrodnik zdradził swoje sekretne triki. Rośliny rosną jak szalone

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować