×

W kilka minut odświeżysz skórzane buty. Zimowe obuwie będzie jak nowe!

Skórzane botki i kozaki wymagają delikatnego traktowania i znacznie innej pielęgnacji niż zwykłe buty. Jak więc sprawić, żeby zimowe obuwie wyglądało ładnie i szybko się nie zniszczyło?

Zimową porą nasze buty narażone są nie tylko na brudny śnieg, ale także na piach i sól

Aby dobrze je wyczyścić i nie zaszkodzić ich wyglądowi potrzebujesz:

– ciepłej wody,
– olej kokosowy,
– mydło kaspijskie,
– kilka czystych szmatek.

Krok 1: Podaj mydło do miski z ciepłą wodą

Wlej 2 łyżki mydła kaspijskiego do miski z ciepłą wodą. Ten rodzaj mydła jest idealny do czyszczenia przedmiotów wykonanych z delikatnej skóry w tym do czyszczenia skórzanych butów.

ehow.com

Krok 2: Wyczyść buty mydlaną mieszanką

ehow.com

Zamocz czysty kawałek materiału w wodzie z mydłem, wyciśnij a następnie delikatnie wytrzyj buty z brudu, soli i innych plam. Warto przygotować drugą miskę z ciepłą wodą, w której można wypłukać szmatkę. Następnie ponownie zamocz ją w pierwszym naczyniu i przetrzyj obuwie.

Krok 3: Wytrzyj buty używając suchej szmatki

Nie zmywaj mieszanki wilgotną ściereczką, wystarczy że weźmiesz suchą szmatkę i wytrzesz buty. Dobrze jest też pozostawić buty na noc, aby dobrze wyschły. Jeśli zamierzasz to zrobić, pamiętaj aby pod obuwiem umieścić stary ręcznik lub inny materiał.

Krok 4: Natłuść buty olejem kokosowym

ehow.com

Wyczyść swoje buty używając oleju kokosowego. Nanieś niewielką ilość produktu na suchą, czystą szmatkę. Olej kokosowy odświeży skórę i przedłuży jej żywotność. Warto używać go przynajmniej raz w miesiącu.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować