×

Koniec z obcinaniem i podwijaniem jeansów! Skrócisz je jeszcze szybciej

Na pewno znasz tę sytuację gdy wypatrzyłaś w sklepie idealną parę jeansów – są w super cenie, mają piękny kolor, świetnie się układają, a w dodatku idealnie pasują do większości stylizacji, jest jednak pewno małe ALE. Spodnie są za długie, a Ty zastanawiasz się czy oddanie ich do skrócenia się opłaca?

Od teraz nie musisz martwić się kosztami skracania spodni! Zrobisz to sama i to bez obcinania nogawek!

wikihow.com

Krok 1:

 Zdecyduj gdzie chcesz, aby spodnie się kończyły. Zmierz jeansy i zaznacz, w którym miejscu chcesz je skrócić. Dobrze dopasowane spodnie, powinny kończyć się około 2.5 cm nad podłogą. Taka długość zapobiega potknięciom się o nogawkę, a także pozwoli uniknąć sytuacji, w której Twoje jeansy wyglądają na niedopasowane. Oczywiście dobór długości zależy od Twoich osobistych preferencji.

wikihow.com

Krok 2:

Wywiń nogawkę do góry. Utwórz mankiet w miejscu gdzie chcesz, aby kończyły się spodnie. Następnie ułóż zagięcie tak, aby leżało płasko. Dokładnie sprawdź, czy wyznaczyłaś spodnie na odpowiedniej wysokości. Po wykonaniu tych czynności na jednej nogawce, wykonaj to samo na drugiej.

wikihow.com

Krok 3:

Za pomocą szpilek zaznacz końcówkę spodni do wyższej części nogawki. Wykonuj tę czynność w jednym kierunku. Pamiętaj o sprawdzeniu długości spodni – nie chcesz chyba skończyć z jedną nogawką krótszą, a drugą dłuższą.

wikihow.com

Krok 4:

Zszyj rąbek wokół obwodu nogawki spodni. Na tym etapie będziesz szyć powstały mankiet do nogawki. Wykonuj to w przeciwnym kierunku do wpiętych wcześniej szpilek. Zrób to tuż poniżej szwów na istniejącym obszyciu. Możesz zszyć nogawkę ręcznie lub użyć do tego maszyny. Następnie odwiń nogawkę w drugą stronę. Dzięki temu w późniejszym czasie będziesz mogła wrócić do pierwotnej długości spodni.

wikihow.com

Krok 5:

 Rozłóż rąbek. Teraz musisz wysunąć nadmiar złożonego mankietu, składając nogawkę tak, aby oryginalne brzegi spodni ponownie się pokazały. Teraz powinien ukazać się się nadmiar materiału. Zmierz jeansy, aby upewnić się, że mają właściwą długość. Jeśli w późniejszym czasie nie będziesz chciała wrócić do pierwotnej długości spodni i jesteś na tyle pewna swojej decyzji – możesz obciąć nogawkę.

wikihow.com

Krok 6:

  Wyprasuj spodnie. Użyj żelazka, aby spłaszczyć utworzony brzeg dolnej krawędzi. Wyprasowanie nogawki spowoduje wygładzenie zwiniętej tkaniny, która znajduje się w wewnętrznej części spodni.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij