Skrzypiące drzwi w domu? Spryskaj a w sekundę pozbędziesz się problemu
×
Wirtualna Polska

Skrzypiące drzwi w domu? Spryskaj, a w sekundę pozbędziesz się problemu

Wszyscy z nas doświadczyli w którymś momencie w swoim domu problemu, jaki stwarzają skrzypiące drzwi. Może to być niezwykle irytujące, ale dobra wiadomość jest taka, że dość łatwo można go rozwiązać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego moje drzwi skrzypią?

Problem pojawia się, gdy wszystkie lub jeden z zawiasów drzwiowych są słabo nasmarowane lub nie były smarowane przez długi czas. Inną ważną przyczyną jest to, że brud przywiera do nałożonego smaru i zamienia go w zanieczyszczenia.

Tak sprawisz, że skrzypiące drzwi znowu będą zamykać się cicho

Jest co najmniej kilka skutecznych sposobów na zaradzenie skrzypiącym drzwiom. Poniżej przedstawimy Ci jeden z najprostszych, który opiera się o użycie WD-40.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zlokalizuj skrzypiący zawias drzwiowy

Zawsze ważne jest, aby zlokalizować problem, zanim będzie można przejść do jego naprawy. Musisz wiedzieć, który z zawiasów na drzwiach powoduje hałas. Znalezienie go jest proste. Zbliż ucho do każdego z zawiasów drzwi i poproś kogoś, aby powoli poruszał drzwiami w przód i w tył. W ten sposób dowiesz się, który z zawiasów skrzypi. Uważaj, bo czasem może się okazać, że problem dotyczy ich wszystkich.

skrzypiące drzwi
skrzypiące drzwi, fot. freepik

Usuń brud z zawiasów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Weź czysty kawałek szmatki i przetrzyj widoczne części zawiasów, aby usunąć kurz z zewnętrznej powierzchni. Jest to ważne, ponieważ nie chcesz, aby kurz dostał się z powrotem do zawiasu i pogorszył jego stan. Gdy kurz gromadzi się na smarze nałożonym wcześniej na zawiasy, powstają problematyczne grudki. Usunięcie ich ułatwi Ci nasmarowanie zawiasów i naprawę skrzypiących drzwi. Najlepszym sposobem jest rozpylenie dużej ilości WD-40 na zawiasy. Ma on doskonałe zdolności penetracyjne, które pozwolą oczyścić brud z zewnątrz. Ponadto, usunie on również brud z wszystkich ukrytych części zawiasów. Upewnij się przy tym, że masz przygotowaną starą szmatę, aby uniknąć dostania się środka na pobliskie powierzchnie.

Ponowne nasmarowanie skrzypiących drzwi

Kiedy już jesteś pewien, że zawiasy są czyste, musisz je ponownie nasmarować, aby powstrzymać skrzypienie. WD-40 bardzo dobrze sprawdza się jako taki smar i utrzymuje się przez długi czas. Warto więc wykorzystać ten środek i do tego. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie, czy Twoja naprawa zadziałała. Testowanie drzwi poprzez przesuwanie ich tam i z powrotem powie Ci również, czy inne zawiasy niż te, które naprawiłeś, nadal hałasują.

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie. Sprawią, że pranie będzie dużo przyjemniejsza czynnością

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować