×

Podróż samolotem będzie znacznie tańsza, jednak wiąże się to z nietypową przebudową siedzeń

Samolot to chyba najszybszy środek transportu, który umożliwia nam pokonanie kilku tysięcy kilometrów w zaledwie kilka godzin. W szybki sposób możemy dostać się z jednego końca świata na drugi, lecz latanie ma jeden ogromny minus, mianowicie – ceny biletów.

Często zdarzają się promocje dzięki czemu możemy zakupić bilety w naprawdę okazjonalnych cenach, jednak częściej na samą podróż musimy przeznaczyć kilkaset lub kilka tysięcy złotych

aviointeriors

Dlatego też włoska firma, Avionteriors, zajmująca się produkcją siedzeń do samolotu wpadła na pomysł jak obniżyć cenę biletów. W jaki sposób? Okazuje się, że zmiana siedzeń może wystarczyć. Jednak ta zmiana sprawi, że pasażerowie praktycznie całą podróż będą musieli stać.

Nowy model siedzeń o nazwie Skyrider 2.0, został zaprezentowany na Aircraft Interiors Expo w Hamburgu na początku kwietnia. Według przedstawiciela włoskiej firmy, Fotel zapewniają wygodne oparcie i siedzenie, które umożliwia uzyskanie bardziej pionowej pozycji pasażera.

Takie fotele mają na celu zwiększenie ilości siedzeń na pokładzie samolotu, dzięki czemu linie lotnicze mogłyby przewozić więcej pasażerów, a co za tym idzie – koszt biletu byłby mniejszy.

Twitter/Dretloh

Mimo większej ilości siedzeń, Skyrider 2.0 wciąż zapewniałby odpowiednią ilość miejsca na nogi oraz niewielki bagaż pasażera. Firma Aviointeriors zapewnia, że konstrukcja siedzeń umożliwiłaby liniom lotniczym 20$% więcej pasażerów w samolotach, z kolei nowy model siedzeń jest ponad 50% lżejszy niż standardowe fotele klasy ekonomicznej.

twitter.com

Dzięki temu linie lotnicze mogłyby obniżyć koszty paliwa oraz konserwacji. Mimo tego, że faktycznie pomysł ma obniżyć ceny biletów, to wciąż nie zapewnia odpowiedniego komfortu, dlatego też wielu internautów oburzało się na widok takich foteli, porównując je do siedzeń na rollercoster’ze w miasteczku rozrywki.

Mimo pierwszych złych opinii, po pierwszych testach stwierdzono, że spędzenie kilkunastu minut w „siodełku” nie jest takie straszne, a kolana są mocno osadzone na oparciu przez co krótka podróż nie byłaby problemem.

economyclassandbeyond.boardingarea.com

Przedstawiciel Avionteriors powiedział, że Skyrider 2.0 to na razie makieta, a jeśli zostałby wprowadzony w życie, z pewnością nie byłby odpowiednią formą na podróż dłuższą niż 90 minut. Specjaliści firmy pracują jednak nad dopracowaniem wystarczająco wygodnej wersji ostatecznej, która byłaby przeznaczona dla osób starszych jak i dzieci.

Podobno linie lotnicze już interesują się Skyrider 2.0″, pytanie tylko czy ludzie są w stanie zapłacić mniej za mniej wygodny lot?

Oto co wydarzyłoby się, gdybyś podczas lotu samolotem otworzył drzwi. Zagadka rozwiązana!

Foremki do lodu mają wiele przydatnych zastosowań

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij